Editörler : Mehmet Balci
08 Ocak 2018 10:01   

İki yıllık mezunlara kısa dönem askerlik müjdesi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, meslek eğitimini daha cazip hale getirmek için "MYO mezunlarına kısa dönem askerlik" taleplerinin gündemde olduğunu söyledi. Umarım Çıkar :)

08 Ocak 2018 10:04

kemalarikana
Aday Memur

Kesinlikle olması gerekiyor, bakan bey böyle bir şey dediyse çalışma olacaktır.. Bence bir khk'yla çıkar.. Emeği geçen herkese teşekkürler..

08 Ocak 2018 10:05

mehmets42
Şube Müdürü

İNŞALLAH bu sene çıkarda giderim askere :)

08 Ocak 2018 10:06

miracksd
Memur

Güzel haber...oleyyyy

08 Ocak 2018 10:24

fatih.1266
Aday Memur

Sizce cikarmi arkdslar bana gorr cikmasi lazm sonucta o adamlarda uni icin caba sarfediyr

08 Ocak 2018 10:26

mehmets42
Şube Müdürü

Sizce cikarmi arkdslar bana gorr cikmasi lazm sonucta o adamlarda uni icin caba sarfediyr

fatih.1266, 6 ay önce - Alıntıya git

artık nasip ama bence çıkmalı, çünkü nasıl lisans mezunları 2 yıllık ve lise mazunlarına göre daha kısa askerlik yapıyosa 2 yıllık mezunlarınında bi avantajı olması gerek diye düşünüyorum.

08 Ocak 2018 10:32

Avangard27
Kapalı

böyle bir şey olsun 2 yıllık bölümlerin puanları 4 yıllıkları geçer..

08 Ocak 2018 10:36

mehmets42
Şube Müdürü

böyle bir şey olsun 2 yıllık bölümlerin puanları 4 yıllıkları geçer..

Avangard27, 6 ay önce - Alıntıya git

ahahahahaha :D harbiden kardeşim orasıda var coşar 2 yıllık puanlar :D

08 Ocak 2018 11:13

Avangard27
Kapalı

ahahahahaha :D harbiden kardeşim orasıda var coşar 2 yıllık puanlar :D

mehmets42, 6 ay önce - Alıntıya git

ama bence olması gereken bu ülkede ara eleman yok ve ben bu açığı yıllar önce fark ettim hukuk bırakıp elektronik bolumüne geçtim..ulan dedim zaten memurum iyi maaşım var sektir et hukuğu mukuğu gir oku 2 yıl geç dhmiye..:DD

08 Ocak 2018 12:00

mehmets42
Şube Müdürü

ama bence olması gereken bu ülkede ara eleman yok ve ben bu açığı yıllar önce fark ettim hukuk bırakıp elektronik bolumüne geçtim..ulan dedim zaten memurum iyi maaşım var sektir et hukuğu mukuğu gir oku 2 yıl geç dhmiye..:DD

Avangard27, 6 ay önce - Alıntıya git

en iyisi kardeşim ne kafa yorcan oku oku nereye kadar :D

08 Ocak 2018 12:22

mehmets42
Şube Müdürü

https://www.memurlar.net/haber/720230/myo-lara-kisa-donem-askerlik-yalanlandi.html haydaaaaa şimdide asılsız olduğu ortaya çıktı :(

08 Ocak 2018 13:16

miracksd
Memur

Güne mutlu başlamıştım üzüntüyle bitiriyorum.yapmayın yaa...

08 Ocak 2018 13:19

kemalarikana
Aday Memur

Asılsız falan değil arkadaşlar, koskoca bakan söylüyorsa doğrudur.. Zamanı gelmemiştir belki, sabredelim..

08 Ocak 2018 13:38

mehmets42
Şube Müdürü

Asılsız falan değil arkadaşlar, koskoca bakan söylüyorsa doğrudur.. Zamanı gelmemiştir belki, sabredelim..

kemalarikana, 6 ay önce - Alıntıya git

bu saatten sonra öyle yapıcaz İNŞALLAH çıkar ..

08 Ocak 2018 14:04

Avangard27
Kapalı

myo için kısa dönem askerlik bence mantıklı ama yapılması türkiye için imkansız..ara eleman türkiyenin en büyük açığı faka tercih eden yok sırf askerlik muhabbeti yüzünden kimse 1 sene er olarak askerlik yapmak istemez..bunun çözümünün de ne olduğu biliniyor ama açıköğretimden öyle paralar kazanılıyor ki......

08 Ocak 2018 15:38

ermantaskin
Daire Başkanı

Bunlar hep tamamen kamuoyu yoklamasi. Nabiz ölçüyorlar,bedelli konusunu netleştirmek adina. Her an her sey olabilir. Bedelli bekliyoruz.

08 Ocak 2018 22:40

berkanyasin
Aday Memur

Bimer ve cimere yazmakta fayda var.

09 Ocak 2018 09:22

Avangard27
Kapalı

Bunlar hep tamamen kamuoyu yoklamasi. Nabiz ölçüyorlar,bedelli konusunu netleştirmek adina. Her an her sey olabilir. Bedelli bekliyoruz.

ermantaskin, 6 ay önce - Alıntıya git

tamam da böyle bir şey olursa açıköğretim 4 yıllıkların bir albenisi kalmaz;devlet burdan yığınla para silkeliyor..maalesef günübirlik ülke olduğumuz için böyle küçük ve kısa vadeli kazançları iş sanıyoruz oysaki nitelikli insanlar önlisans okusalar başka seviyelere ulaşırız ama tabi bunu kim düşünecek;varsa yoksa bugün yarını düşünen yok..

Toplam 17 mesaj

ANKET
Bedelli askerlikte, 25 yaş ve 15 bin TL bedel, sizce nasıl?