Editörler :
10 Ocak 2018 04:54   

Bitcoin'e yatırım düşünür müsünüz ?
Günümüzün kripto(dijital) parası olan bitcoin için yatırım yapmayı düşünür müsünüz ?

Bu ankete 7 günde, 16 kişi oy kullandı ve 17/01/2018 04:54 tarihinde sona erdi.

03 Nisan 2018 10:58

emirardagumus
Aday Memur

Düşünmem. O sular bana tekinsiz geliyor. Pek bilgi sahibi değilim ve ilgimi de çekmiyor.

12 Nisan 2018 08:30

Gül-ve-şiir
Aday Memur

bit coin sisteminin temeli birden çok bilgisayarda veri olduğu için

hackerın kralı gelse aynı anda tüm bilgisayarları hackleyemez mantığı var ortada !

ama sonuç olarak doğru anahtar kimin elindeyse veya bire bir kopyası

bu durumda tüm sistem tüm varlıkları farklı bir hesap numarasına yönlendirecektir.

%100 güvenlikli bir sistem olabilmesi için X kişinin kimliği ile Y kişinin kimliği sistemde var olmadığı sürece

olası bir mağduriyet noktasında yazılan şikayet bi A4 kağıdının ötesine geçemez !

2. olarak sistem bağımsız PC ler üzerinden çalışsada algoritma ileride normal PC lerin çalışıpta elektrk faturasını karşılayamayacağı bir sisteme dönüşecektir ! bu 5 yıl içinde kesin ve garanti !

özellikle quantum bilgisayarların olağan üstü işlem gücü düşünülür ise bu sistem eninden sonunda belli bir kaç merkezin kontrolü altındaki quantum işlemcili bilgisayarlarda bu iş yapılacaktır.

ve sistem bir algoritmayı en hızlı çözene işlem yapma bedeli verdiği düşünülürse

hani şu evinde sanal kripto para madenciliği yapanların hepsinin elindeki donanım ekipman çöp olacaktır.

uzun vadede güvenlilir bir yatırım sistemi değildir.

özetle sanal para dünya üzerinde fazla ve kontrolsüz üretilmiş olan USA $ larını -0- lama projesidir.

yatırım için kısa vadede avro uzun vadede ise altına yatırım yapmanızı öneririm !

03 Mayıs 2018 14:30

hayatyasin
Aday Memur

vakti geçti hocam bundan sonra öyle çıldırma patlama olmaz.

Toplam 3 mesaj