Editörler : oto-danisman-expert
10 Ocak 2018 19:46

Muvazzaf astsubaylar nerede hiç sesleri çıkmıyor

?

vitoscaletta
Şube Müdürü
10 Ocak 2018 20:19

burdayız hocam hangi bölüm ve kuvvet komutanlıklarına tercih yaptın fyt ve kpss puanın nedir

Manager9
Aday Memur
11 Ocak 2018 01:13

Hocam hava kuvvetleri piyade ve genel tercih kara kuvvetleri tankçı topçu genel tercih kpss 82 fyt 46 gelme ihtimali var mıdır

vitoscaletta, 6 yıl önce

burdayız hocam hangi bölüm ve kuvvet komutanlıklarına tercih yaptın fyt ve kpss puanın nedir

06serkan91
Memur
11 Ocak 2018 01:17

Ben lisans mezunuyum kpss 69 fyt. 44 bizde kontenjan sınırlı olduğu için çekiniyorum her şeyden önce nasip

GRİNN
Memur
11 Ocak 2018 03:51

Maalesef bende 68 KPSS fyt 54

06serkan91, 6 yıl önce

Ben lisans mezunuyum kpss 69 fyt. 44 bizde kontenjan sınırlı olduğu için çekiniyorum her şeyden önce nasip

GRİNN
Memur
11 Ocak 2018 03:52

Kuvvetlerden hepsini seçtim :)))))))

vega07
Aday Memur
11 Ocak 2018 07:58

Beyler net olarak öğrenebilen var mı lisanstan ne oranda alınacağını. Klavuzda yazan %20 çağrı için geçerli. Kontenjan için bizi ayırmazlarsa kötü olur ön lisans kpssler yüksek kolay olduğu için

06serkan91
Memur
11 Ocak 2018 08:08

Sınava nasıl çağırdıysa kontenjanda öyledir diye düşünüyorum. Sizce Lisanstan çok giren olmuşmudur

vega07
Aday Memur
11 Ocak 2018 09:06

Lisansın kontenjanı ayrı ise avantajlı çünkü pomeme giden cok olur bi de subaylığı kazananlar falan derken. Ama sıralamaya koyarlen lisans onlisans ayırmazlarsa puan olarak kazanmak cok zor olur

Entayebey
Aday Memur
11 Ocak 2018 13:05

Bende lisans mezunuyum

KPSS 64 fyt 90

Hava piyade tercih ettim sadece

Bakalım bekliyoruz

Sanrım Martı beklicez acıklanması için

GRİNN
Memur
11 Ocak 2018 14:27

Ben bu ayın Sonu yada şubatın başı diye tahmin ediyorum eğer hastane raporları göndermede bir aksaklık çıkmazsa

Entayebey, 6 yıl önce

Bende lisans mezunuyum

KPSS 64 fyt 90

Hava piyade tercih ettim sadece

Bakalım bekliyoruz

Sanrım Martı beklicez acıklanması için

06serkan91
Memur
11 Ocak 2018 14:53

Kardes pomemin daha sözlü mülakatı olmadı şahsen pomem mi astsubay mi ben astsubayliği seçerim.Astsubay mülakatları 27 aralıkta bitti raporlarda 1 ayda tamamlanıyor ocak sonu Şubat başı belli olur sonuçlar

vega07, 6 yıl önce

Lisansın kontenjanı ayrı ise avantajlı çünkü pomeme giden cok olur bi de subaylığı kazananlar falan derken. Ama sıralamaya koyarlen lisans onlisans ayırmazlarsa puan olarak kazanmak cok zor olur

vega07
Aday Memur
11 Ocak 2018 15:41

Subaylık 2 ayda açıklandı ve 1 ay sürmüştü mülakat. Astsubaylık 2 ay sürdü yani 2 kat adam var incelenecek en erken şubat 15 açıklanır

Entayebey
Aday Memur
11 Ocak 2018 16:39

Gene 2 ay sonunda açıklanır sonuçlar tahminen , güvenlik soruşturması eğitimdeyken de devam eder onu da beklersek yandık :)

vitoscaletta
Şube Müdürü
11 Ocak 2018 18:15

benım görüşüm geleceği yönüde açıklansın hep beraber öğrenelim sonucumuzu. benımde kpss 67 fyt 50 hava piyade kara piyade deniz porsun sence üçünden biri gelir mi

Manager9, 6 yıl önce

Hocam hava kuvvetleri piyade ve genel tercih kara kuvvetleri tankçı topçu genel tercih kpss 82 fyt 46 gelme ihtimali var mıdır

GRİNN
Memur
11 Ocak 2018 18:20

Yok be hocam o kadar uzamaz bence.Sanırım mülakatlar kasımın 15 de başladı aralığın 27 sinde bitti hafta sonlarını çıktık mı 1 ay eder tahminen alım sayısına gelirsek eğer en fazla 20 katı spora çağrıldı nerden biliyorsan diyorsanız kılavuzda yazıyordu :).Bunun sporunda kalan oldu sözlü mülakatında kalan oldu sağlık raporunu alamayan oldu hatta mülakata gitmeyen bile oldu.Velhasıl güvenlik soruşturmasında tökezleyende olacak ben iddia mı sürdürüyorum ve bu ayın sonu veya şubatın başı açıklanır.Subaylıklarda gecikmenin nedeni hastane raporları göndermemiş karışıklık olmuştu mağduriyet yaşayan arkadaşlar olmuştu o yüzden süreç uzadı.Yapacak birşey yok bekleyeceğiz.POMEM daha eziyetli hala sözlü mülakata tarihleri açıklanmadı :)))

Entayebey, 6 yıl önce

Gene 2 ay sonunda açıklanır sonuçlar tahminen , güvenlik soruşturması eğitimdeyken de devam eder onu da beklersek yandık :)

Akarsu45
Aday Memur
11 Ocak 2018 20:31

Mülakatlar 15'inde başlamadı. Ben zaten 8 kasımda girdim benden önce girenlerde vardı.

GRİNN, 6 yıl önce

Yok be hocam o kadar uzamaz bence.Sanırım mülakatlar kasımın 15 de başladı aralığın 27 sinde bitti hafta sonlarını çıktık mı 1 ay eder tahminen alım sayısına gelirsek eğer en fazla 20 katı spora çağrıldı nerden biliyorsan diyorsanız kılavuzda yazıyordu :).Bunun sporunda kalan oldu sözlü mülakatında kalan oldu sağlık raporunu alamayan oldu hatta mülakata gitmeyen bile oldu.Velhasıl güvenlik soruşturmasında tökezleyende olacak ben iddia mı sürdürüyorum ve bu ayın sonu veya şubatın başı açıklanır.Subaylıklarda gecikmenin nedeni hastane raporları göndermemiş karışıklık olmuştu mağduriyet yaşayan arkadaşlar olmuştu o yüzden süreç uzadı.Yapacak birşey yok bekleyeceğiz.POMEM daha eziyetli hala sözlü mülakata tarihleri açıklanmadı :)))

vitoscaletta
Şube Müdürü
11 Ocak 2018 21:09

beyler sizce kpss 67 fyt 50 hava piyade kara piyade deniz porsun üçünden biri gelir mi

GRİNN
Memur
11 Ocak 2018 21:53

Doğru hocam ayın 6 sında başladı tam olarak 38 gün ediyor fyt mülakatları yani iki ay deği :)))) işin gırgırı bir tarafa şuan adayların hastane işleri bitmişmidir mesele o eğer bitmişse ayın sonu şubatın başı ısrarım devam ediyor :)

Akarsu45, 6 yıl önce

Mülakatlar 15'inde başlamadı. Ben zaten 8 kasımda girdim benden önce girenlerde vardı.

melihcaner
Memur
11 Ocak 2018 22:21

Subaylık sonuçları tam tamına 56 günde açıklandı arkadaşlar, aynı sürede açıklanır desek astsubaylık sonuçları da 22 şubata denk geliyor.

GRİNN
Memur
11 Ocak 2018 23:39

Deme öyle kardeşim beklemek daha çok yoruyor insanı beeee

melihcaner, 6 yıl önce

Subaylık sonuçları tam tamına 56 günde açıklandı arkadaşlar, aynı sürede açıklanır desek astsubaylık sonuçları da 22 şubata denk geliyor.

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi