Editörler : hopaliSafak Vaktii
10 Ocak 2018 23:20   

Kapalı
Ücretli öğretmenlik üzerine görüşlerinize ihtiyacım var

arkadaşlar ben yarım dönem bir okulda ücretli öğretmenlik yaptım. eğitim fakültesi mezunuyum, 2017 kpss sınavı puanı ile atama bekleyenlerdenim. ücretli öğretmenlik konusunda düşüncelerim olumlu değildi, bu yüzden ikinci dönem çalışıp çalışmama konusunda kararsızlık yaşıyorum. çünkü yalnızca durup beklemenin kendisi kötü ama bir yandan okulda da çocuklara yetebilir miyim düşüncesi. bir yandan kendime zaman ayırabilmek güzel bir yandan çocuklarla olmak. okul gidişi gelişi rahat olmayan bir yerde, düzenli gittim geldim ancak bunu devam ettirmek cazip mi değil mi karar veremiyorum. veliler de ilk geldiğimde çok memnun değillerdi hem değişiklik oldu hem ücretli öğretmen diye. ama şimdi de çocuklar bağlandı devam etseniz keşke diyorlar. bir de kpss 2018 var tabii. atanacağıma inansam da kesin olmaması sebebiyle belki de ders çalışmalıyım? siz olsanız ne yapardınız?

11 Ocak 2018 01:38

ulashserdar
Şef

Ben olsam sınava çalışırdım.

Çok net söylüyorum.

Ücretli öğretmenlik nereye kadar gidecek ve ne kadar kazanacaksın toplamda.

Üç beş kuruş için niye tehlikeye atasın ki

Çok ihtiyacınız varsa saygı duyarım.

O zaman bile mutlaka sınava öncelik verirdim ben olsam.

2008 de iki dershanede birden çalışarak Kpss den 88 almıştım. Geceye kadar Kpss çalışıyordum.

Dershane 700 lira teklif etti sonraki sene. Ama ben arandığında 1400 maaş alıyordum.

Şu anda oradan kimsenin beni hatırladığıni sanmıyorum.

Veliler tabi ki devam edin der. Yeni bi risk almak istemiyorlar.

Ama ya sizin aldığınız risk ne olacak.

Li bu sene çift yıl. Öğretmenlik olmasa bile memur olabilirsiniz ve herkes inanılmaz çalışacak bu sınava. Seçim de var yani atama sayısı da artacak.

Siz bilirsiniz

11 Ocak 2018 17:40

lydia8
Kapalı

maddi olarak bir ihtiyacım yok, esasen bu işin parasında olan birisi belki o kadar zahmete girip yol gitmezdi bile öyle söyleyeyim. sınav konusunda ise sıralamam iyi durumda ancak tabiki mülakat vs.. durumlardan dolayı belli olmuyor ya da garanti edilmiyor. yaklaştığınız açıdan sizi haklı buluyorum bu yüzden. belki aylarca evde kalmak zor geliyor bilemiyorum. hala kararsızım ancak bu düşünceler de beni etkiledi tabii

11 Ocak 2018 21:06

ekonomi.çoh.eyi
Daire Başkanı

Bence de ücretli öğretmenliği bırak,madem maddi olarak ihtiyacın yok ve mülakata girme ihtimalin yüksek bırak başkası nasiplensin.

Gerçi bu zamanda ücretli öğretmenlik yapabildiğine göre Akepe'li olma ihtimalin çok yüksek ancakyine de üye değilsen mülakat için ilçendeki Akepe gençlik kollarına,kadın kollarına falan üye ol.Onun dışında sosyal medya hesaplarında sürekli Akepe'yi öven paylaşımlarda bulun.Mutlaka birileri bakacaktır çünkü o sosyal medya hesaplarına.Mülakata başın kapalı ve kapalı giyisilerle gidersen de senin için çok avantajlı olur.Ayrıca geçen senelerde çıkmış mülakat sorularına da çalış tabi.

Onun dışında her ihtimale karşı yavaştan 2018 Kpss'ye de hazırlanabilirsin.

11 Ocak 2018 21:52

oguz4242
Aday Memur

1 yarı dönem için dershane parası ve ortamı görmek,mesleki deneyim ve mülakatta daha iyi cümleler kurmak için yapılabilir ...Atanmak hepinize nasip olur inşallah

11 Ocak 2018 22:10

lydia8
Kapalı

Bence de ücretli öğretmenliği bırak,madem maddi olarak ihtiyacın yok ve mülakata girme ihtimalin yüksek bırak başkası nasiplensin.

Gerçi bu zamanda ücretli öğretmenlik yapabildiğine göre Akepe'li olma ihtimalin çok yüksek ancakyine de üye değilsen mülakat için ilçendeki Akepe gençlik kollarına,kadın kollarına falan üye ol.Onun dışında sosyal medya hesaplarında sürekli Akepe'yi öven paylaşımlarda bulun.Mutlaka birileri bakacaktır çünkü o sosyal medya hesaplarına.Mülakata başın kapalı ve kapalı giyisilerle gidersen de senin için çok avantajlı olur.Ayrıca geçen senelerde çıkmış mülakat sorularına da çalış tabi.

Onun dışında her ihtimale karşı yavaştan 2018 Kpss'ye de hazırlanabilirsin.

ekonomi.çoh.eyi, 2 hafta önce - Alıntıya git

sizi ve haklı çıkışınızı anlıyorum tabi. malum parti destekçisi değilim, herhangi bir eğitimcinin de destekçi olmasını aklım almaz şartlar altında. sosyal medya hesaplarım belki muhalif beğenilerle doludur. çalıştıysam bulunduğum yerde ihtiyaç çok olduğundan çalıştım. açıkçası ücretli öğretmenlikte bile birtakım işlerin döneceğini düşünmedim. sonuçta ücretli öğretmen pek işlerine geldiğini sanmıyorum. ekmek yedirmek istedikleri değil ekmek yedikleri bir alan. ama genel tabloya bakınca ayrılmak daha iyi olacak sanırım

11 Ocak 2018 22:14

lydia8
Kapalı

1 yarı dönem için dershane parası ve ortamı görmek,mesleki deneyim ve mülakatta daha iyi cümleler kurmak için yapılabilir ...Atanmak hepinize nasip olur inşallah

oguz4242, 2 hafta önce - Alıntıya git

insallah sagolun

11 Ocak 2018 23:45

dundarbeyguneribey
Şef

eğer atanma ihtimaliniz düşükse devam edin zira piyasa çok kötü dışarıda iş bulmanız zaman alır.

11 Ocak 2018 23:47

lydia8
Kapalı

eğer atanma ihtimaliniz düşükse devam edin zira piyasa çok kötü dışarıda iş bulmanız zaman alır.

dundarbeyguneribey, 2 hafta önce - Alıntıya git

açıkçası atanma durumum iyi. mülakat etkisi olmasa atanacağım bir sıralamadayım.

12 Ocak 2018 22:13

kusaslan0666
Aday Memur

dundarbeyguneribey, 2 hafta önce - Alıntıya git

ihtimal düşükse haklısınız tekrar hazırlanmak ve ücretliyi devam ettirmek gerekir.Benim 2 arkadaşım sizin durumunuzda Ankarada hem dershane hemde ücretli ile yollarını devam ediyorlar....

Toplam 9 mesaj

ANKET
Sizce bedelli askerlik getirilmeli mi?