Editörler : Mehmet Balci
12 Ocak 2018 01:05   

Eleştiri suçmudur? eleştirdiğim üniversite hocaları dolaylı yoldan beni tehdit ettiğini düşünüyorum

Lütfen okuyun tavsiyeniz ne yönde teşekkür ediyorum

Arkadaş bir site yaptım ve bu sitede hocalara ve derslerine tek tek değinip

ders işlemeden nasıl hocaların bi ton para aldığına ve asgari ücretlinin günde 8-10 saat zor koşulda çalışıp...hocaların haftada 3 gün çalıştığını ve ders anlatmadıklarını değindim.Aradaki maaş farkına isyan ettim.

Arkadaşım vasıtasıyla bana mahkemeye verceklerini felan söylemişler ev adresimi bildiklerini felan... gelsin anlaşak felan demişler .

Makalelerimde kesinlikle küfür hakaret tehdit bulunmuyor.

Tamamiyle kişilerin nasıl ders anlattıklarını nasıl hoca olduklarını 4 saatlık derse 1 saat gırıp bunun laylaylom geçtiğini kendilerinin elindeki notları tahtaya yazdığını buna yakındığımı benim gibilerin bu işi asgari ücrete yapabilcegini dedim vb.

Ayrıca doktora yüksek lisans tezlerinin araştırılması gerektiğini kopyala yapıştır ise bunun intihale yol açaçağını araştırılmasını gerektiğini ve bu hocalara kendi alanlarında öğrencilerin soru sormalarını istedim orta seviyedeki başka üniversite sorularını yapamayacağını felan değindim makalelerimde.İntihal den okuldan atılmış bölüm hocası bulunmaktadır ülkemizi rezil eden biri...Makalelerimi sildim sonra.

Yani tamamiyle derslerde gördüğüm gerçekler.Kaldıki eleştirdiğim bir hoca başka bir hoca hakkında sahtekar uckagıtcı vb soylemlerde bulunmus bunlar benim makalelerimde bulunmamaktadır.

Aldıkları paranın haram oldugunu bunu senın benım paramla kazandığını devletın denetlemesını gerektiğini nasıl hocalar olduklarını arastırmalarını soyledım ve atılması iyi yönde olur tarzı şeyler yanı bu sucmudur?

12 Ocak 2018 01:12

Jackwalters
Aday Memur

Senin mesajlarini az cok hatirliyorum matyaz kardes tepkilerinde hakli olabilirsin gozlemlerine dayanarak elestirebilirsin de istedigin kisileri ama bazi mesajlarinda okudugun universitedeki bazi akademisyenlerin bazi bayan ogrencilerle iliskisi oldugu tarzinda mesajlar yazdigini hatirliyorum yanlis mi hatirliyorum yoksa ? Bu belki iftira tarzi bir sey olabilir basini derde sokabilir yani gercekten delilin vs bir sey var mi bu konuda da boyle bir sey yazdin onu anlayamamistim ben, pek cogumuz sanal alem diye atip tutabiliyoruz rahatlikla ama isin hukuki boyutu da olabiliyor eger karsindaki insan cok takilirsa.

12 Ocak 2018 01:17

MATYAZ
Daire Başkanı

Senin mesajlarini az cok hatirliyorum matyaz kardes tepkilerinde hakli olabilirsin gozlemlerine dayanarak elestirebilirsin de istedigin kisileri ama bazi mesajlarinda okudugun universitedeki bazi akademisyenlerin bazi bayan ogrencilerle iliskisi oldugu tarzinda mesajlar yazdigini hatirliyorum yanlis mi hatirliyorum yoksa ? Bu belki iftira tarzi bir sey olabilir basini derde sokabilir yani gercekten delilin vs bir sey var mi bu konuda da boyle bir sey yazdin onu anlayamamistim ben, pek cogumuz sanal alem diye atip tutabiliyoruz rahatlikla ama isin hukuki boyutu da olabiliyor eger karsindaki insan cok takilirsa.

Jackwalters, 9 ay önce - Alıntıya git

Makalelerimde böyle birşeye değinmedim.Yani dediğin şeylere sitemdeki makalelerde yer vermedim çünkü senin dediğin gibi bu suç olabilir diye burdada isim vermeden dediklerini dediğim doğrudur yani burda bile kişiyi direk suçlamadım.Bir hoca yüksek lisans felan yaptığı kişiyle evlenmiş buna bile değinmedim sitemde...

.

Ama okulda soyadı benzerliklerinin araştırılması gerektiğine değindim makalelerimde.

12 Ocak 2018 01:29

MATYAZ
Daire Başkanı

Aslında çoğu hoca özel üniversitelerdede hoca olarak görev yapıyor ve değişik özel sektörde işleri var yani çok iyi para kazanıyor ama öğrenciler olarak biz açız.

Acaba kendilerine kötü şey olur diye mi bu tepkileri?

12 Ocak 2018 01:35

MATYAZ
Daire Başkanı

google a isimlerini yazınca direk benim makale çıkıyor bu arada yani sorun galiba bu kendileri için

12 Ocak 2018 02:16

AYans yok
Memur

Nasıl Bi makale bunlar bi baksak link at

12 Ocak 2018 02:32

MATYAZ
Daire Başkanı

Nasıl Bi makale bunlar bi baksak link at

AYans yok, 9 ay önce - Alıntıya git

Sildim hocam riske girmiyim diye riske girmememin sebebi ileride polis olmak istediğimden sicilimin temiz olması lazım oda polis olabilirsek neyse..Polis,asker vb.olmak istemesem silmezdim.

Sert eleştiri diyebiliriz ders anlatamayışlarına haksız para kazandıklarından elindeki notları tahtaya yazmaktan başka birşey bilmediklerinden.... devletin denetlemesi gerektiğini ve atmalarının gerektiği asgari ücretle çalışan insanların vergi paralarının böyle hocalara gitmemesi gerektiğinden bahsettim kısaca.Övdüğüm hocalarda var sevmeyipte yani tamamiyle gerçekler ve yaşanmış şeyler .

En ağır yazım ise bi hoca var ,ona karşı sen kimsinde benden üstün görüon kendini ikimizde insan olarak eşitiz felan dedim sebebi ise yüzyüze birşey sorarken lavaboya gitti beni takmadı bildiğin kendini üstün gördü neyse kalemim yok diye diplomama imza atmıyordu yani bu ne böyle eleştirmeyekmi?Kaldıki okulum bitmiş kalem niye taşıyım sen niye taşımıyon yaz okulunda derse girion derste nasıl imza atıyon dedim en sert eleştiri budur.

Ders anlatamayışlarını vasıfsızlıkları felan baya söyledim.Küfür felan hakaret tehdit etmedim.

12 Ocak 2018 02:39

MATYAZ
Daire Başkanı

En son laf ettiğim hoca dekanlıktan atılınca galiba bi bayan hocaya ückagıtcı sahtekar felan demiş bunlar daha buyuk suc degılmı? Ben boyle birşey bile demedim.

Yaptıkları tezlerin araştırılması gerektiğini intihal suçu varsa okuldan atılsın dedim.Kendi alanında soru sorsan yapamaz dedim gerçekte bu nese.

İntihal suçundan okuldan atılan biri var bizim bölümden ve bu kişi otomatikman bizim bölümdeki bazı hocalarla bilimsel çalıntı makale yapmıştır ve bu suçtur araştırılsın okuldan atılsın emekli ikramiyesi ogrencilere bilimsel labaratuvar olarak verilsin sonucta senin benim paramla yıllarca ekmek kazanıyor..... böyle dedim makalemde.

12 Ocak 2018 04:23

mehmetustay
Şube Müdürü

Üniversite hocası dediklerinin çoğunu piyasada asgari ücrete işe almazlar. Birçoğu oraya zamanında kapağı atmış hele doçent olunca küçük tanrılar gibi gezen tipler.

3 üniversitede okudum toplasan 10 tane hoca vardı. Diğerleri sağdan soldan duyduğunu satan tipler. Faydalı bilgi veren çok az.

Eleştiriye hiçbir zaman açık değiller.

Mesela dokuz eylülde okulu bitirirken bitirme projesi var nasıl zorluyorlar anlatamam. Yok 10 sene içinde yapılanlarla tutmayacakmış, şekli şemalı sanki doktora jürisine çıkacağım. Danışman hoca dedikleri bu alanda benden cahil. Saçma sapan konularda makale yazmışlar bunları inceletiyorlar bize.

12 Ocak 2018 09:41

yalnızlıksenfonisi
Şube Müdürü

Başlık sahibi üniversite hocası olamadığın için belki de çamur atıyorsundur olamaz mı

12 Ocak 2018 10:13

Gardyans
Daire Başkanı

Iftira sucundan ceza almak sandigin kadar kolay degil. Iftira atmak yeterli degil yani bu suctan ceza almak icin. Daha ziyade mahkemede yalan taniklik yapanlara karsi duzenlenmis madde o

12 Ocak 2018 10:21

Avangard27
Kapalı

ben odtü hazırlıktayken hocayla aramız kötüydü pg denen sözlü notumu 20 vermişti;en fazla öyle bir şey yapabilir..

12 Ocak 2018 12:53

MATYAZ
Daire Başkanı

Üniversite hocası dediklerinin çoğunu piyasada asgari ücrete işe almazlar. Birçoğu oraya zamanında kapağı atmış hele doçent olunca küçük tanrılar gibi gezen tipler.

3 üniversitede okudum toplasan 10 tane hoca vardı. Diğerleri sağdan soldan duyduğunu satan tipler. Faydalı bilgi veren çok az.

Eleştiriye hiçbir zaman açık değiller.

Mesela dokuz eylülde okulu bitirirken bitirme projesi var nasıl zorluyorlar anlatamam. Yok 10 sene içinde yapılanlarla tutmayacakmış, şekli şemalı sanki doktora jürisine çıkacağım. Danışman hoca dedikleri bu alanda benden cahil. Saçma sapan konularda makale yazmışlar bunları inceletiyorlar bize.

mehmetustay, 9 ay önce - Alıntıya git

Aynen dediklerinize benzer hatta daha ağır şeyler söyledim asgari ücretle çalışamayıp aç kalcaklarını vb.Adamlar kendi itibarları için beni tehdit ettiğini düşünüyorum,mahkemeye verse kendileri belki intihal suçu işlediği için okuldan atılma durumları bile olabilir,4 yıldır hakkımızda birşey yapmayanlar gelsin iş bulak felan demiş bu site sonrasında.Demekki etkili olmuş aslında ben korkaklık yapıp sildim galiba.

12 Ocak 2018 13:00

MATYAZ
Daire Başkanı

Başlık sahibi üniversite hocası olamadığın için belki de çamur atıyorsundur olamaz mı

yalnızlıksenfonisi, 9 ay önce - Alıntıya git

Hoca olma konusunda kendimi vasıfsız görürüm her zaman bu işi yapamayağımı derim,yani düşüncen saçma...Burda vasıfsız kişileri eleştirdim bilgi yönünden iyiyim ama onlardan emin ol.

Kendimin bile hoca olması saçma iken bu kişilere laf sallamam yerinde harekettir.

Asgari ücretli adam çalışmaktan geberirken,hocaların yatıp asgari ücretliden 5-10 kat maaş almalarını eleştirmeyekmi arkadaş.Adamlar haftada 3-4 gün çalışıyor ve dersleri boş geçiyor,anlıyacağın adamlar çok rahat .

Yani senin benim bizim paramız böyle insanlar rahat yaşasın diyemi gidiyor.

12 Ocak 2018 23:40

hacı naber ya 553
Genel Müdür

kanıtlayamacağın iddialar başını ağrıtır, ki böyle konularda ne şahit bulabilirsin ne de yazılı bir belge. mahkemede tek başına kalırsın. siteyi sildiysen fazla üstüne gitmezler. çok kafaya takmamak gerek. bundan sonra da bu tür eleştirilerde daha dikkatli davranmak senin yararına olur.

13 Ocak 2018 00:09

JamesF.
Aday Memur

Bizzat isim vererek eleştiri yapıyorsanız itibarlarını zedelediğiniz için onlara hak doğacaktır. Kaldı ki tezleri incelensin cümlesi çok ciddi bir suçlama

13 Ocak 2018 02:18

MATYAZ
Daire Başkanı

Bizzat isim vererek eleştiri yapıyorsanız itibarlarını zedelediğiniz için onlara hak doğacaktır. Kaldı ki tezleri incelensin cümlesi çok ciddi bir suçlama

JamesF., 9 ay önce - Alıntıya git

Evette ne alaka eleştirmeyelimmiya böyle kanun nerde var?

Tehdit yok küfür yok hakaret hiç yok.Eleştiri haktır...

İddaa arkadaşım böyle insanlar var okulda ve görevi sona erdirilmiş.Yani hiçmi şuan görev yapan hocalarla makale felan yayınlamamış bu intihal suçu işlemiş kişi?Elbetteki vardır ve bu intihal suçuna girer.Eleştirdiğim insanlardan biri bayan hocaya ückagıtcı,sahtekar felan demiş ozaman bu direk kişiliği aşağılama suçu ben böyle birşey bile yapmadım.Devletin incelemesi gerektiğini okuldan atmaları gerek felan dedim.Arkadaş 4 sorudan 2 sini yapıp 100 alan insanlar var okulda.13-14 haftalık derslere 3 kez gelen yoklamada tam olan insanlar var bunlar sahtekarlık sucu değilmi bunlardan bile bahsetmedim.

Ben daha çok asgari ücretli çok çalışırken hoca diye görev yapanların 3-4 gün çalıştığını ve ders işleyişlerini notlardan tahtaya yazığını eleştirdim.

Yani hakkım değilmi 4 yıldır derslerini dinliyoruz ve tamamen gerçekleri dedim.Herhangi bir yalan yada yaşanmamış birşey söylemedim.Bunlar benim düşüncem.

Yani üniversite bilim yeri hocaların rahatlık yerimiya?Hiç bir hoca hakkımda yalan söylüyorsun diyemez tamamen gerçeklerdir.Rahatları kaçacak işierinden olcaklar diye beni tehdit ettiklerini düşünüyorum

13 Ocak 2018 02:19

MATYAZ
Daire Başkanı

kanıtlayamacağın iddialar başını ağrıtır, ki böyle konularda ne şahit bulabilirsin ne de yazılı bir belge. mahkemede tek başına kalırsın. siteyi sildiysen fazla üstüne gitmezler. çok kafaya takmamak gerek. bundan sonra da bu tür eleştirilerde daha dikkatli davranmak senin yararına olur.

hacı naber ya 553, 9 ay önce - Alıntıya git

Kafaya takmışlardır :) Eski rahatlıkları olmayabilir.Ben olsam hakkımda böyle gerçekleri yazan biri olsa ve rahatlığım bozulsa takardım.Allah tan hakkaniyetli insanızda böyle değiliz.

13 Ocak 2018 02:26

MATYAZ
Daire Başkanı

http://dunyalilar.org/sahtekarlik-ve-akademisyenlik.html/

Bakın bunu yazanı tanımıyorum ve bizim bölümden bahsediyor sonlara doğru yani dünyaya bizim bölmümüz sayesinde rezil olduğumuzu yazıyor.Bu makaleden yola çıktım.

16 Ocak 2018 16:30

karpuzculardan
Memur

ne kadar saçma bir konu!

Bende sizi eleştireyim o zaman.Üniversite hocalarının birincil önceliği öğrenciye ders anlatmak değildir.Bundan ek gelir sağlarlar ister tahtaya yazsın isterse slayttan göstersin.Konunun derinliklerine öğrencinin de girmesi gerekir.

Ayrıca intihal programlar var yazılan edilen oradan anlaşılabilir.

Siz konunun yetkilisi değilseniz bakın konunun yetkilisi olup hüküm verecek durumda değilseniz söylediklerinizin hiç bir anlam ve önemi yok şu aşamada.

Yazın Bimere bu hocanın bu konuda intihal yaptığını tespit ettim bunu kanıtlayacak belge şudurKontrol edilmesini isterim deyin onlarda iletsin yani.

Tahtaya yazıp zaman öldürdüğünü düşünüyorsanız siz hoca olun ve zamanınızı bu şekilde harcamayın en azından 30-40 kişiye faydanız olur.

Şuan yaptığınız yetkisiz halinizle oraya buraya salça olmaktır başka bir şey değil.

not:akademisyen değilim

16 Ocak 2018 17:00

MATYAZ
Daire Başkanı

ne kadar saçma bir konu!

Bende sizi eleştireyim o zaman.Üniversite hocalarının birincil önceliği öğrenciye ders anlatmak değildir.Bundan ek gelir sağlarlar ister tahtaya yazsın isterse slayttan göstersin.Konunun derinliklerine öğrencinin de girmesi gerekir.

Ayrıca intihal programlar var yazılan edilen oradan anlaşılabilir.

Siz konunun yetkilisi değilseniz bakın konunun yetkilisi olup hüküm verecek durumda değilseniz söylediklerinizin hiç bir anlam ve önemi yok şu aşamada.

Yazın Bimere bu hocanın bu konuda intihal yaptığını tespit ettim bunu kanıtlayacak belge şudurKontrol edilmesini isterim deyin onlarda iletsin yani.

Tahtaya yazıp zaman öldürdüğünü düşünüyorsanız siz hoca olun ve zamanınızı bu şekilde harcamayın en azından 30-40 kişiye faydanız olur.

Şuan yaptığınız yetkisiz halinizle oraya buraya salça olmaktır başka bir şey değil.

not:akademisyen değilim

karpuzculardan, 9 ay önce - Alıntıya git

Afedersinde hoca öğrenciye ders anlatmaz,bilimsel makale yayınlamaz,hiçbirşey yapmaz ama para kazanması hakmıdır?

Eleştiri suçmudur.Adam 4 saatlik dersi kafasına göre 1 saatte bitiriyor.Kaldıki anlatması gereken konular ortadadır ve bunları anlatmamaktadır.

Yani üniversiteler hocaların babalarının çiftliğimidirki herşeyi yapcaklar,eleştiride haktır.Öğrencilerini umursamıyan zihniyet hocalık yapmasın arkadaş...

Herşeyde bihaber eğitimci olmaz olsun.İntihal suçundada çeşitli makaleleri kopyalar yapıştırır üç beş yorum ekler üzerine yani net bi kitaba makaleye bağlı kalmazlar.

Size birşeyi anlatmak zor , çık bak bakalım yurtdışına adamlar niye gelişmiş.Yılın belli zamanları bilimsel makale yayımlamıyan adamlara bak bakalım ne yapıyor devletleri.Bizimkiler ordan burdan kopyala yapıştır alsana makale.Yurt dışındaki ülkelerde böyleleri barınamaz.

Kaldıki boş kağıtlara 100 vermek vb. tarzı şeylerin haksız olduğuda ortadadır.Hocayla yakın ilişki kuranlar dersi geçerken diğerleri sınavda çakılmaktadır.

Senin gibiler yüzünden haketmeyen kişiler akademisyen unvanı alıyor.Eleştirnin hak olduğu ülkede eleştirine laf yaparsınız anca.

Bence bana saygı duymak zorundasın arkadasım sonucta kendı kendıme asp.net mvc mssql vb tarz şey öğrenmişim ve site yapıp eleştirmişim. Benim hoca olmam imkansızken yani hoca olmam saçma iken benden alttaki insanlarda hoca olmasın ve devletin parası boştan yere böyle insanlara gitmesin , bunu istemek hakkımdırAldıkları para minimum 7 bin tl dir.

Üniversite eğitim yuvasıdır,hocaların hoş vakit geçirip para kazanacağı alan değildir.Orayı okuyan insanlar bitirip aç kalalım diye okumuyor il dışından gelenler 100 bin tl civarı para harcıyor,okulda kendilerini geliştirmek istiyorlar ama boş mezun oluyorlar sebebide eğitim anlayışdan uzak ve öğrenciye ders vermeyen hocalardır...

Toplam 27 mesaj

ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?