Editörler : crops35
14 Ocak 2018 20:00

Şehir hastanelerine kadro

Arkadaşlar sayın cumhurbaşkanımız kitlerede kadro verdi ama şehir hastanelerindeki çalışan arkadaşlar sesini neden duyurmuyor neden sessiz kalıyor kitker birlik oldu neden şehir hastanelerindeki personeller sessiz arkadaşlar her yere yazdım ben tek kişiyle olmuyor bu işler lütfen destek olalım sesimizi duyuralım

ekoksal66
Aday Memur
14 Ocak 2018 20:39

Kardeşim bende çalışma Bakanının şehir hastanesi açıklamasından sonra burda yazmaya başladım ama bu konuda yalnız kaldım. Demekki şehir hastanesi çalışanları bize reva görülen durumdan memnun sirketin elemanı olmaktan memnun ki davamiza katılan olmadı. Kit ler de yakinda dahil olsa bile şehir hastaneleri zaten özel sektöre çekilmiş peskah bizi sittin sene kadroya almazlar. Daha çok söylenecek çok söz var ama kelimeler kifayetsiz kalır.

CrisisMsk
Kapalı
14 Ocak 2018 20:47

Şehir hastanesinde sadece veri giriş, temizlik, güvenlikler kadroya alındı

yasin yildirim
Aday Memur
14 Ocak 2018 20:51

Hocam eskiler girdi kadroya yeni başlayanlara yok

CrisisMsk, 6 yıl önce

Şehir hastanesinde sadece veri giriş, temizlik, güvenlikler kadroya alındı

yasin yildirim
Aday Memur
14 Ocak 2018 20:53

Kitler dahil edildi hocam ama şuan birlik olup dilekce yazıla bilir yada bulunan il ilce parti teşkilatlarını ziyaret edebiliriz sesimiz duyulması için

ekoksal66, 6 yıl önce

Kardeşim bende çalışma Bakanının şehir hastanesi açıklamasından sonra burda yazmaya başladım ama bu konuda yalnız kaldım. Demekki şehir hastanesi çalışanları bize reva görülen durumdan memnun sirketin elemanı olmaktan memnun ki davamiza katılan olmadı. Kit ler de yakinda dahil olsa bile şehir hastaneleri zaten özel sektöre çekilmiş peskah bizi sittin sene kadroya almazlar. Daha çok söylenecek çok söz var ama kelimeler kifayetsiz kalır.

qwertyas
Daire Başkanı
14 Ocak 2018 22:14

Biran once sehir hastanesine yeni giren calisanlara bu cikan khk kapsaminda olmadiklarina ikna edilmeli. Cunku bnm bildigim insanlar kadro gelmis gibi seviniyor hala farkinda degiller kadro kapsaminda olmadiklarina. Anlasalar kadro kapsaminda olmadiklarina tepki koyacaklar ama hala farkinda degiller.

CrisisMsk
Kapalı
14 Ocak 2018 22:21

2019 da herkese kadro verilecek az sabredin.ak partinin seçim kozudur bu

yasin yildirim, 6 yıl önce

Hocam eskiler girdi kadroya yeni başlayanlara yok

immemorial
Şef
14 Ocak 2018 22:26

Yok canım başka arzun?olmadı özel sektördeki herkese kadro verelim olsun bitsin??KPSS puanın var mı?Benim var ve işsizim...Dayım olmadığı için taşeron bile olamadım.Benim hakkımı kim savunacak?

fatih0912
Aday Memur
14 Ocak 2018 22:34

Halk sağılğında çalışan kimyager biyolog neden konuşmuyor sessiz kaldık kitler de geçicek kadroya bi biz kaldık

qwertyas
Daire Başkanı
15 Ocak 2018 11:08

Gündem oluşturulmalı yoksa arada kaynayıp gidecek.

yasin yildirim
Aday Memur
15 Ocak 2018 13:11

Hak veriyorum hocam size bir calışma şart ama kimsede ses yok

qwertyas, 6 yıl önce

Gündem oluşturulmalı yoksa arada kaynayıp gidecek.

qwertyas
Daire Başkanı
15 Ocak 2018 14:07

ses olmamasının nedeni yeni giren arkadaşların kendilerini kadro kapsamında sanmaları. Bir çok basın yayın organında şehir hastaneleri de kadro kapsamında diye yalan yanlış haber yapması. Örneğin;

http://www.milliyet.com.tr/milletvekili-baser-taseron-isciler-ile-yozgat-yerelhaber-2489976/

yasin yildirim, 6 yıl önce

Hak veriyorum hocam size bir calışma şart ama kimsede ses yok

qwertyas
Daire Başkanı
22 Ocak 2018 15:38

şehir hastanelerinde çalışanlarında kadro için en ufak bir çaba yok

ekoksal66
Aday Memur
23 Ocak 2018 08:06

Herkes bu duruma alıştı yetkililerden de bu yönde eğilim gelmeyince kit ler bile kadroya giremezken bizi hiç alan olmaz diye cabalamayi bıraktılar. Atılan tweetler ve mesajlar boşa kaldı vekiller bile şehir hastanelerini görmezden geldi. Ben bile yıllarca üniversite hastanesinde çalıştıktan sonra kadro gelmesinden umudu kesip şehir hastanesine geçtim. Kısmet değilmiş napalım.

qwertyas
Daire Başkanı
23 Ocak 2018 09:13

hocam tepki olmazsa kadro alınmaz. Kitlerde kadro alacak ondan şüpheniz olmasın adamlar 1 aydır her yerde bastırıyorlar. Şehir hastaneleri içinde Sendikaların bastırması lazım. Twitter da basında tepki oluşması lazım. Kadro verilmese bile bir düzenleme yapılır.. En azından belediyelerdeki gibi sağlık bakanlığı bünyesinde bir şirket kurulup şehir hastanesi taşeronları o şirkete geçirilebilinir. Tepki olmazsa kadro gelmez hiç kimse kara kaşına gözüne kadro vermez.

m.nurullah
Daire Başkanı
23 Ocak 2018 09:30

ARKADAŞLAR DİLEKÇENİZİ BAŞVURDUĞUNUZ KURUMDAN ...SORUN BİLGİLERİ VAR..

m.nurullah
Daire Başkanı
23 Ocak 2018 09:33

BEN KENDİ HASTAHANE ME SORDUM DEDİ SİZİNLE İLGİLİ DAHA KOMİSYON CVP VERMEDİ BAKANLIKTA BİZE SİZİNLE İLGİLİ BİR YAZI GÖDERMEDİ. DEDİ. ANLAYACAĞINIZ KHK YA GÖRE LABORATUVAR ÇALIŞANI OLARAK %70 TAKILIP KALDIK RED CVP BEKLİYORUZ ..ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN

Güvenlik6627
Kapalı
29 Ocak 2018 13:52

Şehir hastanesine yeni başlayan arkadaşlar yanlış anlamayın ama siz bu hastaneye hastane inşaatını yapan firmanın elemanı olarak girdiniz. Devlet size kadro neden versin. Öyle bir durum olursa Ali Ağaoğlu'nun inşaatında çalışan kişilerde kadro alması lazım. Şehir hastanelerinin işletme kısımlarından devlet tamamen el çekmiş karışmıyor. Neden kadro versin. Lütfen taleplerimizi yaparken mantıklı taleplerde bulunalım. Geçen bir kişide Typ'de çalışıyorum(Toplum Yararına Çalışma) bana kadro vermiyorlar diye küfür etmediği kalmış devlete. Ayıp ya kardeşim. Hükümet zor olanı yaptı. Bazı şeyleri suistimal etmemek lazım...

qwertyas
Daire Başkanı
29 Ocak 2018 20:28

Hocam bu mantikla giderseniz taseronlardan hicbiri kadroya gecmemeli. Siz devlet kadro verecek diye mi taserona girdiniz ki devlet size kadro versin. Bu tarz kadro veriliyorsa ayrim yapilmamali. Burada tek ayrim hizmet vatandasa devlet tarafindan mi yapiliyor tek kistas bu olmali. Sehir hastanesi dediginiz yer vatandasa devlet tarafindan hizmet yapilan yer. Ayni universite hastanesi gibi ayni devlet hastanesi gibi ayni devlet okulu gibi. Siz sehir hastanelerinin mantigini tam anlamamissiniz. Burasi ozel hastane gibi degil burada calisan doktor hemsire ve bazi saglik calisanlari devletin kadrolu elemanlari. Diger calisanlarda maasi devlet tarafindan odenen sirket elemanlari yani bildiginiz taseron. Burada tek sikinti bu hastanelerde cok buyuk paralarin oynamasi ve yeni bir rant kapisi olmasindan dolayi buyuk firmalari karsilarina almaya cesaret edemiyorlar. Sehir hastanesinin devlet hastanesinden ne farki var soylermisiniz. Ornegin bu hastane x ozel hastanesi olsa zaten kimse kadro istemez. Ayrica egitim saglik ve guvenlik devlet eliyle yapiliyorsa devletindir.

Güvenlik6627, 6 yıl önce

Şehir hastanesine yeni başlayan arkadaşlar yanlış anlamayın ama siz bu hastaneye hastane inşaatını yapan firmanın elemanı olarak girdiniz. Devlet size kadro neden versin. Öyle bir durum olursa Ali Ağaoğlu'nun inşaatında çalışan kişilerde kadro alması lazım. Şehir hastanelerinin işletme kısımlarından devlet tamamen el çekmiş karışmıyor. Neden kadro versin. Lütfen taleplerimizi yaparken mantıklı taleplerde bulunalım. Geçen bir kişide Typ'de çalışıyorum(Toplum Yararına Çalışma) bana kadro vermiyorlar diye küfür etmediği kalmış devlete. Ayıp ya kardeşim. Hükümet zor olanı yaptı. Bazı şeyleri suistimal etmemek lazım...

Güvenlik6627
Kapalı
09 Şubat 2018 16:57

Çok farkı var devlet hastanesinden kardeşim. Devlet kurumumdaki taşeron işçiler her ne kadar taşeron işçi olsada üst yüklenicileri kamudur. Şirketin üstünde kamu denetimi vardır. Yani Sağlık Bakanlığı'na bağlı işçilerdir. Şehir hastaneleri ise 6428 sayılı yasa ile kurulmuş devlet, hastaneyi yapan İnşaat firması ile bir bağ kurmuş o inşaat firması yetinmemiş 20 kalem taşeron firmaya işi ihale etmiş. Hatta çoğunun içinde taşeronun taşeronu firması bile var. Burada devleti ilgilendiren hiçbir durum yok. O mantıkla düşünürsen özelleştirilen elektrik idareleri yeni yapılan 3. Havalimanı ve özelleştirilen birçok yerdeki taşeron işçilerin hepsi kadro alması lazım. Devlet kimseden çekinmez korkmaz kardeşim. Buralarda hizmet olduğunu özel mantıkla çalışıldığını biliyor. Bakan hanım ne dedi onlar bizim bakanlığımızla alakası yok bizim işçimiz değiller dedi yeni girenler. Bu kadro işini insanlar çok sulandırıyor. Geçen reis bile kızdı artık, bir hak veriyoruz işin suyunu çıkarmayın diye. Adam Typ'den girmiş kadro istiyor devlet bana haksızlık yaptı diye 3 ay olmuş daha. Ben 15 senedir kamu kurumunda çalışıyorum. Kusura bakmada işin sulandırılmaması lazım...

qwertyas, 6 yıl önce

Hocam bu mantikla giderseniz taseronlardan hicbiri kadroya gecmemeli. Siz devlet kadro verecek diye mi taserona girdiniz ki devlet size kadro versin. Bu tarz kadro veriliyorsa ayrim yapilmamali. Burada tek ayrim hizmet vatandasa devlet tarafindan mi yapiliyor tek kistas bu olmali. Sehir hastanesi dediginiz yer vatandasa devlet tarafindan hizmet yapilan yer. Ayni universite hastanesi gibi ayni devlet hastanesi gibi ayni devlet okulu gibi. Siz sehir hastanelerinin mantigini tam anlamamissiniz. Burasi ozel hastane gibi degil burada calisan doktor hemsire ve bazi saglik calisanlari devletin kadrolu elemanlari. Diger calisanlarda maasi devlet tarafindan odenen sirket elemanlari yani bildiginiz taseron. Burada tek sikinti bu hastanelerde cok buyuk paralarin oynamasi ve yeni bir rant kapisi olmasindan dolayi buyuk firmalari karsilarina almaya cesaret edemiyorlar. Sehir hastanesinin devlet hastanesinden ne farki var soylermisiniz. Ornegin bu hastane x ozel hastanesi olsa zaten kimse kadro istemez. Ayrica egitim saglik ve guvenlik devlet eliyle yapiliyorsa devletindir.

qwertyas
Daire Başkanı
10 Şubat 2018 08:14

Hocam nasl devleti ilgilendiren bir durum yok diyorsunuz bakin kendiniz aciklamissiniz insaati yapan firmaya ihale edilmis diye yapilan islemlerin ucretini firmaya kim oduyor devlet oduyor. Nasil ki devlet hastanelerinde devlet temizlik isini bir firmaya guvenlik isini bir firmaya labaratuvar isini bir firmaya yemek isini bir firmaya vb veriyorsa burada da bu hizmetlerin hepsini gir firmaya veriyor firmada bu isleri alt yuklenicilerine veriyor. Burada diger devlet hastanelerinden usul olarak 2 tane fark var birinde devlet ayri ayri tum hizmetlerini 3-5 yillik ihale usulu yapiyorken sehir hastanesinde tum islerin hepsini bir firmaya veriyor o firmada kendisi bunu alt yuklenicilerine veriyor ve diger farkta burada ki anlasmalat 25 yillik oluyor. Bu farklarin disinda bir fark yok yine firmaya parayi devlet veriyor ve yine yapilan is kamunun isi. Buralara verilmezse rantin buyuklugunden ve yeni bir rant olmasindan kaynakli verilmez. Yksa her sey ayni. Eger mu hastaneler normal devlet hastanesine gittiginde vatandasin odedigi ucretten ayri bir ucret alip o farkla bu islemleri yapsaydi yine kismen kamunun isi degil diye dusunebilirdik.

Güvenlik6627, 6 yıl önce

Çok farkı var devlet hastanesinden kardeşim. Devlet kurumumdaki taşeron işçiler her ne kadar taşeron işçi olsada üst yüklenicileri kamudur. Şirketin üstünde kamu denetimi vardır. Yani Sağlık Bakanlığı'na bağlı işçilerdir. Şehir hastaneleri ise 6428 sayılı yasa ile kurulmuş devlet, hastaneyi yapan İnşaat firması ile bir bağ kurmuş o inşaat firması yetinmemiş 20 kalem taşeron firmaya işi ihale etmiş. Hatta çoğunun içinde taşeronun taşeronu firması bile var. Burada devleti ilgilendiren hiçbir durum yok. O mantıkla düşünürsen özelleştirilen elektrik idareleri yeni yapılan 3. Havalimanı ve özelleştirilen birçok yerdeki taşeron işçilerin hepsi kadro alması lazım. Devlet kimseden çekinmez korkmaz kardeşim. Buralarda hizmet olduğunu özel mantıkla çalışıldığını biliyor. Bakan hanım ne dedi onlar bizim bakanlığımızla alakası yok bizim işçimiz değiller dedi yeni girenler. Bu kadro işini insanlar çok sulandırıyor. Geçen reis bile kızdı artık, bir hak veriyoruz işin suyunu çıkarmayın diye. Adam Typ'den girmiş kadro istiyor devlet bana haksızlık yaptı diye 3 ay olmuş daha. Ben 15 senedir kamu kurumunda çalışıyorum. Kusura bakmada işin sulandırılmaması lazım...

Toplam 24 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi