Editörler : Pangaea
15 Ocak 2018 11:14

Devşirme sistemi ve gulam sistemi hakkında sorular ?

Merhaba arkadaşlar.

Konu başlığı hakkında sorum olacak.Youtube üzerinden Benim Hocam kanalında tarih dersi videolarını izliyorum.

Selami Yalçın hoca ve Ramazan Yetkin Hocanın verdikleri bazı bilgiler birbirini tutmuyor.Bunlardan biri de devşirme sistemi konusunda.

Devşirme sistemi hakkında Selami Hoca çocuk 8 yaşını geçmezdi, diyor.(2018 Sosyal Bilgiler Alanı dersleri 38.video dakika 07:45.)(Ramazan Hoca ise 10-18 yaş arası çocuklar diyor.2017 dersleri.Video 28 dakika 20:07)

Bir diğer sorum ise Gulam Sisteminin ilk olarak görüldüğü Türk-İslam devleti hangisidir? Bununla ilgili de Selami Hoca Evveliyat konu anlatım kitabı(2016 basımı) arasında farklı görüşler var.

Bu konularda doğru olan hangisidir?Ya da benim gözden kaçırdığım farklı bir ayrıntı mı söz konusu?

srdrrr34
Memur
15 Ocak 2018 11:19

Mesajımda yer alan şu cümleyi düzeltmek istiyorum:

"Bununla ilgili de Selami Hoca Evveliyat konu anlatım kitabı(2016 basımı) arasında farklı görüşler var."

Düzeltme:

"Bununla ilgili de Selami Hoca'nın video derslerinde verdiği bilgi ile Evveliyat konu anlatım kitabı(2016 basımı) arasında farklı görüşler var.Selami Hoca Gazneliler derken kitapta ise Karahanlılar olarak geçiyor."

Toplam 1 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi