Editörler : hopaliSafak Vaktii
19 Ocak 2018 22:44

Ogretmencnn
Kapalı

Yeter artık şu şehit demogojisi vatanı için canını verdi de bedavami calisiyordu. Görevini yapıp parasını alıyordu. Parasız görev yapan Er askerler ve 15 Temmuzda vatanını koruyanlar gerçek şehittir bu haklar sadece onlara verilmelidir. Geriye kalanlara sadece maaş bağlanmalıdır. Para için çalışırken ölen şehit oluyorsa ekmeği için ailesinin rızkı için üç kuruş asgari ücretli ölünce neden şehit sayılmıyor. Bir çok asgari ücretli polis ve askerden daha kötü şartlarda çalışıyor. Ve hicbir sosyal hakkı yok. Fazla mesaileri ve sigortası bile doğru dürüst yatirilmiyor. Ayrıca öğretmenlikten şehitliğin ne alakası var şehit yakını diye sen çocuğunu vasıfsız birine emanet eder misin ?


AHMET AYMAZ, 12 ay önce - Alıntıya git

Gerçek sehit diye bir sey mi var? Pardon ama sana mı soracaklar şehit kim diye ?? Desen ki şuna verilsin buna verilmesin o hak yine bişey demem ama şehitlik senin lutfunla olmuyor haddini bil.

20 Ocak 2018 09:47

sosyal32
Şef

Umut tacirliği yapip insanlarin duygulariyla oynamayin

23 Ocak 2018 17:15

süleyman_1987
Şef

c......C.......c

soru : nereye gidiyorsun Mehmet

cvp : 'Kızıl Elma' ya

Allah ordumuzu,askerimizi korusun, Kılıcları keskin olsun , Şehitlerimizin ruhları şad olsun.

Atanma derdine girerken umarım değerlerimizi unutmayız .

23 Ocak 2018 21:58

Ogretmencnn
Kapalı

Aynı zamanda terbiyesiz ve ahlaksız biriymişsin.

24 Ocak 2018 16:20

AHMET AYMAZ
Memur

Bu ülkede uluderedeki kaçakçılara bile şehitlik verildi daha ne olsun

24 Ocak 2018 16:43

ahura2147

Mrb..Sosyal Bilgiler p121 puanım 81,82 sıralamam 501.Tahminen kaç olur?

26 Ocak 2018 10:10

ali çankaya
Daire Başkanı

Mrb..Sosyal Bilgiler p121 puanım 81,82 sıralamam 501.Tahminen kaç olur?


ahura2147, 12 ay önce - Alıntıya git

470'lerde olursun hocam. sözleşmeli bir öğretmen olacaksın inşallah :)

26 Ocak 2018 14:09

ali çankaya
Daire Başkanı

ŞUBAT ATAMASI SOSYAL BİLGİLER ÖĞRETMENLİĞİ KONTENJAN ARTTIRIMI İÇİN ETKİNLİK YAPIYORUZ ARKADAŞLAR, ZÜMRELERDEN DESTEK LÜTFEN!!!

Şu linke http://www.meb.gov.tr/ tıklayarak MEB'in sitesine giriyoruz. Üst sekmelerden "İletişim" menüsüne tıklayıp "Dilek ve Öneriler" kısmına tıklıyoruz bir kutucuk açılacak. Bu kutucukta bilgilerimizi yazıp "İletişime Geçilecek Birim" İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü olarak seçerek "Konu" kısmına Şubat Öğretmen Ataması olarak yazıp ister kendi taleplerinizi ister benim yazdığım şu metni kopyala/yapıştır yaparak "Mesaj" kısmına kopyalıyoruz ve gönderiyoruz bu kadar basit. Tahminen 2 dakikanızı alacak.

KOPYALANACAK METİN

15 Temmuz itibariyle demokrasi kültürünün oturması, millet bilinci,vatandaşlık bilinci ve demokrasi kültürünün gelecek kuşaklara aktarılması aşamasında milli eğitime büyük vazifeler düşmektedir. Sosyal Bilgiler dersi, temel kültür ögelerini birçok alandaki çalışmalardan sağlanan bulgulardan, disiplinler arası bir yaklaşımla seçilip yoğrularak oluşturulmuş bilgileri içinde bütünleştiren; vatandaşlık ögelerinin çocuğa kazandırıldığı, milli birlik ve bütünlüğü sağlayan, demokrasi kültürünün yerleştirildiği bir derstir. Bu bakımdan Şubat 2018?de yapılması planlanan Sözleşmeli Öğretmenlik alımlarında Sosyal Bilgiler dersine önem verilmesini, bu dersin kazanımlarının gelecek kuşaklara iyi bir şekilde aktarılması adına yüksek bir kontenjan verilmesini talep ediyoruz. Bu açık Ücretli Öğretmenlik ile kapatılmamalıdır. Alanında uzman olmayan bu kişilerin, Sosyal Bilgilere has kazanımları genç kuşaklara aktarma sürecinde eksik kalacağını öngörmek şüphesiz elzemdir.En az 1000 atama talep ediyoruz.

Toplam 48 mesaj