Editörler : "eskiyara"Pangaea
15 Ocak 2018 21:40

E bordrodaki ek ders ücreti

Arkadaşlar hesabımıza ne kadar ek ders yatmışsa bordromuzda da aynısını görmemiz gerekiyor. Yıllardır hep bòyle yapıldı. Ancak iki üc aydır bordromda ek ders ücreti hesabıma yatandan çok fazla gösterilmiş. Toplam ödenen miktar (maaş + ek ders) hesabıma yatandan çok daha fazla görünüyor. Bu işte bir tuhaflık yok mu?

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
16 Ocak 2018 00:12

Var. Bankaya yatan ile bordro aynı olmalı. Tuhaflığı okulunuz ekders listesini çıkınca ordan bakınca çözersiniz. Okulda hesaplanan ekders ile elinize geçen meblağ aynı ise sorun bordronuzdadır.

ISIKAYHAN
Daire Başkanı
16 Ocak 2018 01:15

Ben kontrol ettim son üç ayı doğru

Acaba siz doğru mu baktınız?

Ocak bordosunda yazan aralık ek ders ücretidir

Aralık bordrosunda yazan da kasım ayının ek ders ücretidir

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
16 Ocak 2018 01:50

Kesinlikle doğru baktım. Ocak ayı ek dersim 1200 lira ve hesaba yatan turar da 1200 lira. Ancak bordro da 2700 lira görünüyor. Aralık bordrosunda da buna benzer uyumsuzluk vardı.

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
16 Ocak 2018 01:55

Düzeltiyorum: Kesinlikle doğru baktım. Aralık ayı ek dersim 1200 lira ve hesaba yatan tutar da 1200 lira. Ancak bordroda 2700 lira görünüyor. Kasım bordrosunda da buna benzer uyumsuzluk vardı. Son üç aydır bordroya 1500 lira civarında fazla ek ders yazılıyor. Okulda birkaç hocaya sordum onlarda da böyle yanlışlıklar var. Yani maaşta sıkinti yok ama ek dersler hesabimiza yatandan çok daha fazla gosteriliyor bordromuzda.

Türkçeci0505
Başbakan Müsteşarı
16 Ocak 2018 01:57

Okulda hesaplanan ek ders ile hesabıma geçen tutar aynıyken bordrodaki ek ders 1500-1600 lira fazla görünüyor üç aydır.

kültür mantarı**
Şube Müdürü
16 Ocak 2018 08:25

Ilginç. Benimki aynı hocam. Bu işler mal müdürlüğünden mi nereden oluyor bilmiyorum ama zimmete para gecirme gibi bir durum olabilir mi bilemedim. Hani ek dersi fazla gösterip bir kısmını kendi alma gibi.

Türkçeci0505, 6 yıl önce

Okulda hesaplanan ek ders ile hesabıma geçen tutar aynıyken bordrodaki ek ders 1500-1600 lira fazla görünüyor üç aydır.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi