Editörler : supporters.
16 Ocak 2018 09:44

E-ticaret rezilliği

Türkiye?nin hali nedir ya.Bir ürün alıyorsunuz tüketici hakkı diye bir şey yasalarda varmış gibi görünüyor ama ne pratikte var ne de uygulamada var.Yasalarda görünen aslında bizi çoğu dertten korumayan yetersiz hukuksal maddeleri bile umursayan firmalar yok.Kime ne tuttururlarsa satıp daha üç beş günlük ürüne bile tüketici sorunu yaşandığında ?iadesi yok? diye bir cümle bile kurabiliyorlar.Bu kadar alçaklığı yapanlar bir de utanmadan raklamlarla halkı kandırıp güven telkin ediyor,yarım yamalakta olsa yasalarda geçen haklarını bilmeyen tüketicinin cüzdanından para çalıyorlar. Bu hırsızlık değil de nedir.Diğer tarafta sözde?yasalar? konu uzar gider.Hakkınızı aramak için aylarca bekleniyorsa bu durum yıldırma bezdirme politikası ve sömürgeci anlayışa yandaşlık etmek değil de nedir? Bu ülkede yeri gelip dindaşı olmadığı için hakir görülen Amerika?da 2.99$ lık ürünün üstü olan 1 centlik parayı bile vermeyen market görmedim .Güya burası müslüman ya sözde onlardan daha insanız ya hani o zaman nerede hak hukuk? Amerika?da yaşadım alışveriş yaptığım tüm firmalar aradan 2 yıl geçmesine ve fişi olmamasına rağmen ürünü iade alıyorlar sıkıysa almasın.Hemen telefonla arayıp şikayet edeceğiniz merciiler var.Bir engelli bu ülkede rampası olmayan onar merdivenle girilen engelli park yeri olmayan tüketici haklarına,mahkemelere,kaymakamlık binalarına nasıl gidebilir telefonla aryıp da derdi hallolmuyorsa bu devlet kurumları niçin varlar? biri bana bunları söylesin ya. Bu kadar mı körüz.Yok öyle tüketici haklarına git yok aylarca bekle bunlar dostlar alışverişte görsün yasaları..O Amerika?daki fişsiz iade alan ve aynı zamanda burada da satış yapan aynı firmalar bu ülkede yine tüketiciyi mağdur ediyorlar.İade sürecinde bile olsalar iade almamak için yarışıyorlar. Markalar para kazanıp kapitalist ekonominin çarkını döndürebilmek için varlar onların böyle tezgahlar kurmaları normal.Aslolan markaların güvenirliği değil sıkı denetim yapan devlet mekanizmasının güvenirliğidir.Bence sorun bizi korumayan yasalarda ve pratik olmayan sistemde

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi