Editörler : F16 Gökçen
16 Ocak 2018 18:23

Nikotini bıraktım sorum var

Kpss ye hazırlanıyorum. 15 gün önce sigara yı bıraktım. İlk 2-3 gün yoksunluk oldu sonrasında geçti. Şuan nikotin isteği yok gibi. Eksikliğini çok az hissediyorum diyebilirim. Ancak ders çalışırken dikkatimi eskisi gibi veremediğimi fark ediyorum. Ve daha fazla ara vermeye ihtiyaç duyuyorum. Dalgınlıkta var biraz. Bu dikkat eksikliği veya dalgınlık ne kadar daha devam eder. Acaba yanlış zamanda mı bıraktım diye düşünüyorum. Tecrübesi veya fikri olanların düşüncelerini almak isterim. Teşekkürler.

GS1984
Genel Müdür
16 Ocak 2018 19:31

Sigarayı bırakmış olman, onun senin bıraktığı anlamına gelmiyor. Zamanla geçecek bi şey bu.

beşincielement
Yasaklı
17 Ocak 2018 08:05

Sigarayı ve alkolü bırakmak zayıflamaktan daha zordur.

Sigarayı bıraktığınız ilk haftalarda, hatta aylarda çok zorlanmayabilirsiniz ancak sizi zorlayacak olan zaman ne zaman biliyor musunuz?

O bahsettiğim zamana kadar ciğerlerinizdeki kurumlarla dahi nikotin ihtiyacını karşılayan vücudunuz o stoklar eridiğinde sizi zorlayacak.

İşte o zaman başlamazsanız bu iş tamam demektir.

Ders çalışmamak için insan kendine hep bir bahane bulur, bence hem ders çalışıp hem de sigarasızlıkla başedebilirsiniz.

İnsanlar neler başarıyorlar isteyince.

Onurlu Kahraman
Şube Müdürü
17 Ocak 2018 08:51

Hocam sigarayı ikame edecek bir şeye başlamanız size yardımcı olacaktır. Ben 2 yıl önce bıraktım ilk başlarda tekrar içmekten korkardım bir süre sonra alıştım onsuzluga. Hocam sigara stresi azaltır, yine stresi azaltacak başka şeyler deneyiniz mesela spor gibi. Vaktiniz çok olmasa bile günde 20 25 dk koşu yapmanız alkol kullanıyorsanız ona ara vermeniz size sigarayı unutturmada ise yarayabilir

berduş01
Aday Memur
17 Ocak 2018 13:18

bende bıraktım sigarayı ama nikotin sakızı çiğniyorum.

zararlı olan nikotin değil zaten sigaranın içinde bulunan zifir, katra vs. sayısı 500 kadar olan zararlı kimyasal içerik.

nikotin sakızı almanı canın çok sigara isterse o sakızı çiğnemeni,

kpss'ye hazırlık çalışmalarında akşam erken yatıp sabah 5-10 arası yoğun çalışmanı öneririm.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi