Editörler : crops35
17 Ocak 2018 14:01

Böte teknik öğretmenlik-mühendislik tamamlama

Ben BÖTE mezunuyum ve şuanda Adalet Bakanlığında Büro Personeli (C.İ.K Kâtibi) olarak çalışıyorum. Kurumda kurum öğretmenliği ünvanına geçiş hakkım var fakat mühendis olmadığım için bilgisayar mühendisliği ünvanına geçiş hakkım yok doğal olarak. Mühendislik tamamlamak için teknik öğretmen olmam gerekiyor ilk önce. Teknik öğretmen olabilmem için İlla baştan 4 yıl TEF mi okumam lazım. Ya da mühendis olmak için 4 yıl Mühendislik Fakültesi mi okumam lazım. Benim Eğitim Fakültesinde gördüğüm bilgisayar derslerinin hiç mi değeri yok. Mühendis tamamlamak için lise mezunuyla bir tutuluyorum. Kaldı ki bilgisayar mühendisliği bitirmiş çoğu kişiden daha bilgili olduğumu düşünüyorum. En azından ayriyeten bir yeterlilik sınavı yapılarak MTS ye alım yapılamaz mı. Bu konularda bilgisi olanlardan öneriler bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

gokhankarasoy
Aday Memur
18 Ocak 2018 08:00

+++

tyuop
Kapalı
18 Ocak 2018 08:41

TEF 2012 de kalktı zaten o zamandan beri teknuloji fakültesi oldu mühendis mezun ediyor.

gokhankarasoy
Aday Memur
18 Ocak 2018 10:32

Yani mühendis olmam için napmam lazım illa bi 4 yıl daha mı okuyacağım

tyuop
Kapalı
18 Ocak 2018 14:19

Evet ; uzaktan eğitim Ahmet Yesevi Üniversitesini tavsiye ederim ben endüstri mühendisliğini 3 yılda bitirdim.

denizist14
Aday Memur
11 Şubat 2018 19:24

Yök, Ahmet Yesevi Üni end müh uzaktan eğitimi onayladı mı, örgüne denk saydı mı, geçerli kabul etti mi? Eğitimi veren yer çok ama yök hepsini kabul etmiyor diye biliyorum.

tyuop, 6 yıl önce

Evet ; uzaktan eğitim Ahmet Yesevi Üniversitesini tavsiye ederim ben endüstri mühendisliğini 3 yılda bitirdim.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi