Editörler : "eskiyara"Pangaea
17 Ocak 2018 16:04

Eş özründe karşılıklı yer değişikliğine başvuru

eş özründe karşılıklı yer değişikliğine başvuru yapıldığında durum nasıl değerlendiriliyor bilen varmı...

yani bu iki kişinin yer değişikliği mutlaka olurmu. yoksa daha yüksek puanlı biri bu yerlerden birini isterse sistemi kitlermi...

bilenler cevaplarlarsa sevinirim...

turkolog_33
Aday Memur
17 Ocak 2018 16:11

Açılmıyor ki zaten biri tercih yapınca diğerinde uyarı görünüyor

06ömer48
Şube Müdürü
17 Ocak 2018 16:18

Benim istediğim okuldaki ogretmende benim çalıştığım okulu istedi şu an karşılıklı istedik ben Talasta bi okulu oda Melikgazide şu an benim çalıştığım okulu istedi... siz yanlismi anladınız olayı acaba...

turkolog_33, 6 yıl önce

Açılmıyor ki zaten biri tercih yapınca diğerinde uyarı görünüyor

pe dr
Aday Memur
17 Ocak 2018 19:59

Bu konudaki kişisel fikrim şöyle; Atamanızın gerçekleşebilmesi için öncelikli olarak istediğiniz yerin boş olması gerek daha sonra tercih edenler arasında en yüksek puana sahip olmanız gerekli. Baktığımız zaman sizin istediğiniz yer boş mu? Değil. Kaldıki 3. ve sizden yüksek puanlı birininherhangi birinizin okulunu tercih etmesi dahi sizin atamayı engeller.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
17 Ocak 2018 20:38

Sayın hocam aynen başlıkta dediğiniz gibi okullarınızı ikiniz haricinde yüksek puanlı isterse ve o başka biryere yerleşmezse sizin takasınızı engeller.

06ömer48, 6 yıl önce

Benim istediğim okuldaki ogretmende benim çalıştığım okulu istedi şu an karşılıklı istedik ben Talasta bi okulu oda Melikgazide şu an benim çalıştığım okulu istedi... siz yanlismi anladınız olayı acaba...

k.cokol
Kapalı
17 Ocak 2018 21:07

muhtemel boşalıcaklar için ikisinden birisinin boş olması lazım. öğretmenlerin karşılıklı yer değiştirmesi becaiştir. becaiş şu an uygulanmamaktadır.

06ömer48
Şube Müdürü
17 Ocak 2018 23:14

Teşekkürler yorumlarınız için...

Ecemasal
Aday Memur
18 Ocak 2018 10:25

Sizin söylediğiniz durum bexayiş değil. Yani muhtemelen siz anlaşmışsınız ama sonuçta becayiş olarak başvuru yapılmadı yani mümkün. Burada önemli olan ikinizin de tek tercih yapmış olmanız. Birer tercih yaptıysanız sistem sizi büyük ihtimalle birbirinizin yerine atayacak sonuçta insan eliyle yapılan bir şey değil. Ama biriniz başka tercih yaptıysa biri diğerinin okula gider boşta kalan yer için fazla tercih yapanla orayı tercih etmiş olan kişiler arasın puan üstünlüpüne bakılır.

Biraz karışık ifade etrim ama sonuçta sadece bir okul yazdıysanız birinin boşalması için diğerinin de gideceği okul olması gerekiyor mantıken tek tercih yapmadıysanız başka biri gelebilir açılacak boşluğa.

kasım dik
Aday Memur
03 Mart 2018 14:19

vandayım becaiş

yalnizzlink
Genel Müdür
03 Mart 2018 15:06

iliçi özür gurubu atamasında bir a okulundaki öğretmen ile karşılıklı birbirinizin okullarını istemeniz hikayeden ibarettir. böyle birşey imkansız okulunuzda açık varsa bin kişi talip olur açık kadar kişi yerleşir.açık yoksa boşluk yoksa hiçbir zaman tayin gerçekleşmez.

Ecemasal, 6 yıl önce

Sizin söylediğiniz durum bexayiş değil. Yani muhtemelen siz anlaşmışsınız ama sonuçta becayiş olarak başvuru yapılmadı yani mümkün. Burada önemli olan ikinizin de tek tercih yapmış olmanız. Birer tercih yaptıysanız sistem sizi büyük ihtimalle birbirinizin yerine atayacak sonuçta insan eliyle yapılan bir şey değil. Ama biriniz başka tercih yaptıysa biri diğerinin okula gider boşta kalan yer için fazla tercih yapanla orayı tercih etmiş olan kişiler arasın puan üstünlüpüne bakılır.

Biraz karışık ifade etrim ama sonuçta sadece bir okul yazdıysanız birinin boşalması için diğerinin de gideceği okul olması gerekiyor mantıken tek tercih yapmadıysanız başka biri gelebilir açılacak boşluğa.

yalnizzlink
Genel Müdür
03 Mart 2018 15:15

ayrıca benim mili eğitim bakanlığına şöyle bir önerim var. önce iliçi-iller arası özür gurubu atamasını yapın daha sonra iliçi becaiş açın. iliçi madurları kendi aralarında becaiş yapsın. kesinlikle olumlu sonuçlanır

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi