Editörler : cihan27E.Kayı Han
18 Ocak 2018 10:50

Aile ve çocuk yardımı

Geçmişe yönelik aile ve çocuk yardımı ödemesini talep ettiğim dilekçeye cevap verildi. geçmişe yönelik eş yardımı yapılmayacağı belirtilmiş çocuk yardımı ile ilgili herhangi bir cevap verilmemiş dilekçede bu durumda mahkemeye mi gitmem gerekiyor.

t10yali
Aday Memur
19 Ocak 2018 22:00

Aile ve çocuk yardımı beyana dayalı olduğu için geçmişe dönük ödeme yapılmaz. Ancak geçmiş tarihte beyan vermenize rağmen size aile ve çocuk yardımı yapılmamış ise o zaman beyan tarihinden itibaren ödeme yapılabilir.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
27 Ocak 2018 23:47

Geçmişe dönük aile yardımı alınır tabiiki, bilmeden insanların sosyal hakları üzerinde görüş bildirerek büyük sorumluluk altına giriyorsunuz. Biraz araştırırsanız söylediğiniz şeyin yanlış olduğunu anlarsınız. Eş çalışıyor ve mesela 3 ay sonra çalışmıyor ise. Beyan vermeyi unutsanızda ileri tarihte eşim şu tarihten itibaren çalışmıyor diye dilekçe verirseniz geçmişe dönük ödeme alırsınız. Bu durum ile bir kaç defa arkadaşlardan dolayı bizzat şahit oldum.

t10yali, 6 yıl önce

Aile ve çocuk yardımı beyana dayalı olduğu için geçmişe dönük ödeme yapılmaz. Ancak geçmiş tarihte beyan vermenize rağmen size aile ve çocuk yardımı yapılmamış ise o zaman beyan tarihinden itibaren ödeme yapılabilir.

elmutdogan
Aday Memur
28 Mayıs 2018 13:28

iyi günler ben mutlu doğan emniyet genel müdürlüğünde sivil memur olarak çalışmaktayım.

eşim de adliyede zabıt katibidir. 08/04/2017 senesinde oğlum dünyaya geldi o tarihden bu yana aile durum bildirir formu kurumumdaki lojistik büroya teslim etmediğim için o tarihten bu zamana kadar olan (13 ay) çocuk yardımı ödeneğini veremeyeceklerini sadece son 3 ayı ödeme yapacaklarını söylediler bu durumda ben geri kalan 10 ayın ödeneğini çocugun dogdugu tarihi hastaneden alacağım doğum raporu ile ispat edersem veya emsal kararla varsa alabilirmiyim.

saygılar cevabınızı bekliyorum.

Sak1ıBahçe
Aday Memur
12 Haziran 2018 01:21

Bende benzer durumla karşı karşıya kaldım. Doğumdan beri çocuk yardımı alıyorum. Haziran bordrosuna baktım az önce, çocuk yardımı yatmamış. Ne yapabilirim.

iadeso
Aday Memur
12 Haziran 2018 02:20

Ben de zamanında bu bahsettiğiniz tarzda başvurumu yapmıştım, kurumumdan ret cevabı gelmişti. Param olmadığı için konuyu mahkemeye taşıyamamıştım. 1mart 2018de bu kurumdan istifa ettim. Yeniden çalışmaya başlar başlamaz konuyu mahkemeye taşıyıp geriye dönük aile yardımlarını almayı planlıyorum. Sizce durumum ne olur?

HA_TA, 6 yıl önce

Geçmişe dönük aile yardımı alınır tabiiki, bilmeden insanların sosyal hakları üzerinde görüş bildirerek büyük sorumluluk altına giriyorsunuz. Biraz araştırırsanız söylediğiniz şeyin yanlış olduğunu anlarsınız. Eş çalışıyor ve mesela 3 ay sonra çalışmıyor ise. Beyan vermeyi unutsanızda ileri tarihte eşim şu tarihten itibaren çalışmıyor diye dilekçe verirseniz geçmişe dönük ödeme alırsınız. Bu durum ile bir kaç defa arkadaşlardan dolayı bizzat şahit oldum.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi