Editörler :
26 Mayıs 2019 15:41

kuzeyrüzgarı38
Aday Memur

Şöle diyeyim o zaman kurumun insan kaynakları kinder sürpriz yumurta gibi içinden ne çıkacağıbelli değil diye yaz soruşturma açılır bir 657 hakkında gereken nasıl yapılır aksi durumda ihsli özelinde soruşturma açmadan iş akdine son verir mi verir o ihsli mahkemeye giderhakkını arar kazanır velev ki 1 yıl içinde sonuçlandı 1 yıllık hakedişlerini alır ama kurum ben istemiyorum bunu diyip tazminatını verir gene de işe geri almaz 657 de öle bir durum olmaz ayrım burada başlıyor tartışılan nokta da bu zaten.

navaro83, 3 hafta önce - Alıntıya git
Ozmn PTT mahkeme kararlarını uygulamamış olmaz mı yani ne diyecek sen kazandın ama ben seni istemiyorum mahkeme kararı da beni ilgilendirmez mi diyecek akıl alır gibi değil bu durum velev ki böyle bişi yapacak ozmn işten atınca da hiç mahkemeye gitmeyelim hakkımızı savunmayalım mantıklı gelmedi açıkçası...
27 Mayıs 2019 01:46

navaro83
Genel Müdür

Bu dediğim ziraat bankasında oldu sosyal medya hesaplarından eleştirdi mevcut hükümeti vb atıldı mahkemeye verdi 1/5 sene sürdü kazandı 1.5 senelik hakedişleri aldı ve haksız işten çıkarma dedi tazminatı inıda aldı ama işe geri almadı ben istemiyorum dedi.

657 de ise böyle durumda işe geri dönersin ben seni almıyorum (haklıda)olsan diyemez mevzu bu Ptt de bir kişi işe mazeretsiz gelmedi iş akdine son verdiler 657 olan olsa mahkemeye verse haklı bulunursa döner diğeri ise haklı da olsa ben istemiyorum dediği an tazminatı vb ödeyerek işe almaz

657 de belli şartlar var bunlar olsa da mahkeme yolu açık khk şu dönemleri saymıyorum onlar istisna biliyorsun

27 Mayıs 2019 09:20

kuzeyrüzgarı38
Aday Memur

Bu dediğim ziraat bankasında oldu sosyal medya hesaplarından eleştirdi mevcut hükümeti vb atıldı mahkemeye verdi 1/5 sene sürdü kazandı 1.5 senelik hakedişleri aldı ve haksız işten çıkarma dedi tazminatı inıda aldı ama işe geri almadı ben istemiyorum dedi.

657 de ise böyle durumda işe geri dönersin ben seni almıyorum (haklıda)olsan diyemez mevzu bu Ptt de bir kişi işe mazeretsiz gelmedi iş akdine son verdiler 657 olan olsa mahkemeye verse haklı bulunursa döner diğeri ise haklı da olsa ben istemiyorum dediği an tazminatı vb ödeyerek işe almaz

657 de belli şartlar var bunlar olsa da mahkeme yolu açık khk şu dönemleri saymıyorum onlar istisna biliyorsun

navaro83, 3 hafta önce - Alıntıya git
Hocam haklısın ama bizim statüler farklı bizim statü 657 ye benzer hazırlandı tek fark performansla atarım diyordu şimdi o madde de kalktığına göre başka nasıl bir sıkıntı olacağını düşünmüyorum
27 Mayıs 2019 12:15

alemdarzadeziyabey
Memur

Ayrica size gelelim. Siz fonun degil Ptt nin Personelisiniz. Ptt kamu kurumudur aş de olsa. İhs dediginiz yaninizda calisan arkadaslar varya onlarda kamu gorevlisi.

Fon ise kendi bir sirkettir. Amaci İcinde bulunan kurumlarda yeki dahilinde davranmaktadir. Botaş var fonun icinde 399 olusuyor. Bakin arkadaslar siz ptt girdiyseniz ptt nin zorlugunu kabul ederek girdiniz . Havuz vs bilmem ne . 399 personel emekli olarak eriyecek bu kurumda bunu bilmelisiniz. Ayni ptt 675 varken onlari eritip sizi 399 aldiklari gibi. Bu kurum hizmet sektorundedir. Saglikcilar , ptt , polis asker , bunlar hizmet ederler.

mr.aly, 3 hafta önce - Alıntıya git

Boyle ukala ukala yazıp sonra kenara çekilenlere de bayılıyorum :) şimdi sen böyle havuz falan

yok diyorsun ya bir gece de ptt özelleştirilir sende böyle bakakalırsın o yüzden hiç bilmediğin konularda biliyormuş gibi yorum yapma..dünya dan haberin yok... ülkemiz hepimizin hissetiği üzere

bir ekonomik krizde... ptt de külliyen zarar ediyor... ptt de geçmiş dönemlerde ki karının yüzde yetmişlik bölümünü oluşturan tebligat elektronik tebligata geçiyor yani bu kar kalemide eriyecek... belkide adalet bakanlığına devredilecek... ptt bank büyük zararda... ptt kargo ise daha büyük zararda...kurum malesef maaşlarımızı bile ödeyemeyecek durumda... genel bilançoda kurumun taşınmaz malları üzerinden kar gösterilmeye çalışıldı.. artık mızrak çuvala sığmıyor... yeni kurulan iştiraklar üzerinden çok büyük zarara ugratılıyor kurum... ihs ye geçen yöneticilere ödenen uçuk rakamlar özellikle yeni kurulan iştirak şirketleri üzerinden yapılan personel alımlarındaki zararları da hesaba katarsak ptt de çok şeylerin değişeceğini öngörmek için kahin olmaya gerek yok... bu hengame de 399 lu personel ptt nin üzerinde bir kambur yükü gibi oluyor... kısım kısımda olsa bundan kurtulacaklar ama bu sürede artık 10 yıllar 5 yıllar bile değil... son olarak dünya yı kasıp kavuran

avengers endgame filmi gibi ptt de bir endgame olucak...yani lale devri bitecek...daha yazılacak çok şey var ama gerek yok şimdilik bu kadar yeter...2020 nisan dan sonra süreç hızlanacak....

27 Mayıs 2019 15:08

economi06
Şef
+
30 Mayıs 2019 10:18

ela_lal
Memur

Sen ne cok sey biliyon öyle mralay. Yakindan takip ediyormuş. Allah seni yakindan takipten ayirmasin. Biz gideriz sen yakin takibe devam et. Gelelim size falan diye ukalaca beylik konusmalar yapan senin gibi icinde bulunduğu vaziyetin cirkinligini anlamayanlar icin ptt biçilmiş kaftan. Yakin takip et sen aslan.

02 Haziran 2019 22:36

İstanbullu1Postacı
Aday Memur

Kurum kargo yapacaksa bir kargo şirketi gibi, bankacılık yapacaksa gerçek bir banka gibi yapmalı. Bakın o zaman zarar ediliyor mu. Ha bir de bedavadan maaş alan yönetici kesimini de elesin, o zaman rahat oluruz işte. İş yükünü çeken personel ayı bitirmek için performans ödemesinin gözüne bakarken yan gelip yatan yöneticiler 2 3 katı maaş alıyor bu kurumda.

Toplam 67 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?