Editörler : E.Kayı Han

fazilet_83
Müsteşar
27 Ocak 2018 12:58

Söyleyebilecek bişeyiniz varsa söyleyin.

fazilet_83, 6 yıl önce

Avrupa'da bulunan üst seviyedeki 196 HIMSS dijital hastanesinin 164?ü Türkiye?de bulunuyor. Türkiye, bu rakamlarla Avrupa'ya fark attı.

Birinci, ?Ülkemizde sağlık tesislerinin dijitalleşmesi konusunda dünya ölçeğinde önemli bir oyuncu haline geldik. Uluslararası geçerliliği olan dijital seviyelere ulaşılmasına yönelik çalışmaları sürdürüyoruz. Sağlık tesislerinin dijitalleşmesi konusunda önemli bir derecelendirme kuruluşu olan HIMSS dünyada hastaneleri dijitalleşme yönünden değerlendiren bağımsız bir kuruluştur. Biz de ülkemizde sağlık tesislerinin dijitalleşmesi konusunda HIMSS ile ortak çalışmalar yürüterek hastanelerimizi dünya ölçeğinde dijitalleşmiş kurumlar olarak akredite etmeyi sürdürüyoruz. Bugün itibarıyla dijitalleşme konusunda birçok gelişmiş ülkenin de önünde yer alıyoruz. HIMMS Avrupa skorlarına bakacak olursak, Avrupa genelinde 196 olan HIMSS Seviye 6 hastanenin 164?ü ülkemizde. Yine dijitalleşmedeki en yüksek seviye olan HIMSS Seviye 7 sayısı Avrupa genelinde toplam 5 adettir. Bunlardan biri de ülkemizde bulunan İzmir Tire Devlet Hastanesi. Bizim vizyonumuz ülkemizdeki tüm hastaneleri minimum Seviye 6?ya çıkarmak, bunların en az 20 tanesini de bu yıl içerisinde Seviye 7 olarak tescil ettirmektir. Biz dijitalleşme vizyonumuzu bu yıl da kesintisiz olarak sürdürerek bu alanda dünyaya liderlik eden bir ülke haline gelmek istiyoruz.?

GÜNDE 500 BİN RANDEVU

Merkezi Hekim Randevu Sistemi?nde 2017?de 129 milyon 354 bin 69 çağrı cevaplandı; bu çağrılara binaen 122 milyon 67 bin 859 randevu verildi. Randevu gerçekleşme oranı ise yüzde 76,60 olarak gerçekleşti. Günlük ortalama çağrı sayısı 354 bin 394; günlük ortalama randevu sayısı ise 494 bin 516 oldu.

tedasci44
Şef
28 Ocak 2018 20:16

Eskiden tedavi gördüğümüz şehir dışındaki hastanede muayene olmanın tek yolu sevk olduğundan doktorlar durumu bilip sevk ediyordu. Yasa değiştikten sonra istediğiniz hstaneye gidin dediler.

mirin izni ile doktora gidiyorduk diyorsun. Şimdi de amirin izni olmadan hadi git bakalım doktora. Vitamin değil bazı alerji ilaçları da başka ilaçlardan da ödenmeyenler var. BEn çok rahatsızlığı olan biriyim ve çok zaman ödenmeyen ilaçlarla karşılaştım. benim yaşadığım sıkıntıları benden daha yi bileceğini sanıp sıkıntıların aksini iddia etmeye çalışıyorsun çok bilmiş.

06çıtak06060606, 6 yıl önce

şuanda da alıyorsun yoluk kim demiş yok diye orada hakkını savnamamışsa bu suç senin oradakiler yolluğunu yemek istemişler .... sen özele gidip bademcik ameliyatı ol devlet katkısı olmadan farkı anlarsın devletin ödemediği ilaçlar ya vitaminler yada aynı etken maddesine sahip fiyat farkı olan ilaçlar... ilaç etkisi yapan şampuanını bile ödüyor git keterol şampiyon bedava ...Amir verin ama niye amirden sevk kağıdı istemeye peşinde koşmaya gerek duyayım ya doktor onlar her istediğin hastaneye gönderiyor muydu ?

28 Ocak 2018 21:28

sen ne diyorsun yaw o zaman doktor şehir dışında istediğin hastaneyi işine gelmese bile şehir içinde bile istediğin hastaneye gidemiyordun .....amirmiş sabah çek git hastaneye işe bile uğrama yarın doktordan hastaneye gittiğini gösteren belgeyi ver kim ikler amiri

o ilaçları sen 2002 den önce alabiliyor muydun benimde kepek sorunum var şampuanıma kadar yazdırabilişyorum ....Eski ile kıyaslarsan daha iiiii bişey göster bana dedim ya sigortalının birtek hastanesi var onuda kuyrukta bekliyor bir doktor 50 den fazla hastaya bakmak zorunda ön kapıdan girip arka kapıdan çıkıyor rehin alınan hastaları unuttun galiba....

tedasci44, 6 yıl önce

Eskiden tedavi gördüğümüz şehir dışındaki hastanede muayene olmanın tek yolu sevk olduğundan doktorlar durumu bilip sevk ediyordu. Yasa değiştikten sonra istediğiniz hstaneye gidin dediler.

mirin izni ile doktora gidiyorduk diyorsun. Şimdi de amirin izni olmadan hadi git bakalım doktora. Vitamin değil bazı alerji ilaçları da başka ilaçlardan da ödenmeyenler var. BEn çok rahatsızlığı olan biriyim ve çok zaman ödenmeyen ilaçlarla karşılaştım. benim yaşadığım sıkıntıları benden daha yi bileceğini sanıp sıkıntıların aksini iddia etmeye çalışıyorsun çok bilmiş.

fazilet_83
Müsteşar
28 Ocak 2018 23:09

Ak Parti'den şahsi menfaatim yok.

Milletim memleketim vede bütün masumlar menfaat görüyor.

Suistimal edenler, çöreklenenler varsa da, haramla abad olamaz zaten. Misalmi? Fettoşun aveneleri!..

Toplam 64 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi