Editörler : E.Kayı Han
23 Ocak 2018 10:10

4/B'li Sözleşmeli personeller kadro istiyor

4/B'li Sözleşmeli personeller niçin kadro istiyor ;

1- sözleşmeli personelde kadrolu personel gibi KPSS ile atanmasına karşılık sözleşmeli personellerin görevde yükselmeleri ve terfi söz konusu değil.

2- kadrolu memurların yıllık izinleri bir sonraki yıla devrederken sözleşmeli personellerin yıllık izinleri bir sonraki yıla devretmez,

3- sözleşmeli personellerin doğum izinleri, süt izinleri , mazeret izinleri kadrolu memurlar gibi değildir.

4- sözleşmeli personellerin TAYİN hakkı YOKTUR.

5-Bazı idari amirlerin sözleşmeli personellere siz sözleşmelisiniz baskısı... vs.

1 Milyon Taşerona verilen kadro, 4/B'li personellere de verilmelidir.

Önderaziz
Aday Memur
23 Ocak 2018 10:20

4/b liler kadro istiyor ama ne bi ana haberde konu oluyor nede bi platformda dile getiriliyor anca böyle forumlarda konu başlığı oluyor 4/b statüsünde çalışanların en büyük sorunu tayin hakkı ama maalesef bu yönde hiç bir adım atılmıyor 657 değişecek diyorlar oda yok

baysakalar
Aday Memur
23 Ocak 2018 10:26

4B liler her yerde olduğu gibi memurlar nettede 2. sınıf bir haber bile yapmadılar.

jeo.müh.63
Aday Memur
24 Ocak 2018 15:42

4Bli personele kadro istiyoruz..devlet büyüklerimizin sesimizi duymasını istiyoruz...

erenass
Şef
25 Ocak 2018 09:08

kadro lazım artık ezilmekten dalga konusu olmaktan ötelenmekten yoruldum.

Vişnevski
Aday Memur
25 Ocak 2018 09:54

arkadaşlar partilerin önde gelen isimlerine tweet atalım en azından

Diyetisyen45
Memur
26 Ocak 2018 19:25

Dün sendikaya üye olun diyor bi sendikacı ben de uğradığımız haksızlıkları söyledim. Türkiye?de hak hukuk aramayacaksın diyor ! Sendikacılar bile adalet sağlanamayacağını söylüyorsa ne yapalım gerçekten

Sözleşmeli memur.
Aday Memur
28 Ocak 2018 14:58

4+2yil ailemizden uzakta yaşamak istemiyoruz.tum 4bliler olarak hakkımız emeğimizin karşılığı olan kadroyu istiyoruz.kadrolu alım olmadığı için sözleşmeli olarak atanmak bizim suçumuz Mu??

28 Ocak 2018 20:51

Seçimden sonra haber yapılacak rahat olun.. okuma yazma bilmeyen kişilerin kadrolu olduğu bir ülkede 4 yıl üniversite mezunu kişiler sözleşmeli kalıyorsa o huķümet değişir.. çevrenizdeki herkesi ayarlayın seçimde onlarla hesabımız olacak..

Erikdalıgevrektir
Şube Müdürü
28 Ocak 2018 21:18

Harabat ehlini hor görme. Defineye malik viraneler var. Bu dille, bu üslupla sana devlette vazife ifa ettirenlerde suç. Hadsiz.

zevalihayal, 6 yıl önce

Seçimden sonra haber yapılacak rahat olun.. okuma yazma bilmeyen kişilerin kadrolu olduğu bir ülkede 4 yıl üniversite mezunu kişiler sözleşmeli kalıyorsa o huķümet değişir.. çevrenizdeki herkesi ayarlayın seçimde onlarla hesabımız olacak..

28 Ocak 2018 22:38

Kimseyi hor görmüyoruz çok şükür okulumdan 6 yıllık taşeron var canını dişine takmış çalışıyor helali hoş olsun kadro sonuna kadar destekçisiyim.. ancak henüz 2 aydır çalışan ve onun bunun torpiliyle geçici iş bulan akli melekeleri tam yerinde olmayan tanıdığım da var.. ve bu kişi artık kadrolu ya da 4bli her neyse..

Millete hadsiz laflar edeceğine birazcık eleştiriye açık ol editör bey.. ben 6 yıl doğu görevini zorunlusu bittiği halde ekstra çalışarak yapmış bir vatan sevdalısıyım daha doğrusu öyle idim.. sonrasında kuruluşunda sözleşmeli öğretmenliği kaldıracağım vaadiyle meydanlara çıkan bir parti sozlesmeliyi kaldırırken de bir daha sözleşmeli alım olmayacak diyen bir parti şimdi bana eşinin yanına tayin ol bi beş yıl daha zorunlu görev yap diyor.. hak mı reva mı.. 10 yılda bir doğu görevi affı getiren bu zihniyet beni mi gözüne kestirdi..

Gözümü açtım ve benim gibi binlercesi var bu şekildeküstürülen mağdur edilen.. elimizden gelen bir şey mi var oy'dan başka varsa söyle yapalım sen devletsin sen bilirsin bu işin haddi nedir?

28 Ocak 2018 23:09

Sevgili erikdali'ndan yanıt bekliyorum.. üslubu Arapça olan daha kıymetli olur bu devirde buyur..

28 Ocak 2018 23:40

Erikdali gevredi..

29 Ocak 2018 16:26

Yalnız bugün sözüne çok güvendiğim bir abi sendikadan üst düzey yöneticilerle görüştüğünü ohal kalkması halinde eş durumu haklarının verileceğinin sözünü aldıklarını söyledi bana.. bakalım ne kadar doğru çıkacak..

ÖzgürNihat
Aday Memur
29 Ocak 2018 19:43

2017 ocak ayında da ohal vardı ama eş durumu tayin kurası açıldı.

29 Ocak 2018 22:57

Sizin söylediğiniz sanıyorum sağlıkcılarla ilgili ben MEB sözleşmelileri diyorum..

TİMTİME
Aday Memur
01 Şubat 2018 08:30

Bimer ve Cimere yazdık bakalım.

01 Şubat 2018 22:39

Bilmem ne ohal maddesinin bilmem ne maddesi gereği..... Cevabı geliyor..

TİMTİME
Aday Memur
02 Şubat 2018 08:40

İçerik, editör tarafından düzenlenmiştir/silinmiştir.

Lütfen Facebook/WhatsApp/Telegram gruplarına ya da başka sitelere yönlendirme yapmayalım. İnternet sitemize reklâm vermek için TIKLAYINIZ.

Keyifli paylaşımlar dileriz

02 Şubat 2018 18:23

Helal valla.. Girelim inceleyelim..

selimbekis
Aday Memur
04 Şubat 2018 23:53

Artık bıçak kemiğe dayandı versinler kadroyu

Toplam 33 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi