Editörler : swat3410
23 Ocak 2018 21:14

C dilimi sağlık sorunlarının yeni sağlık şartları yön. d dilimine aktarılması

Malum Yeni Sağlık Şartları Yönetmeliği jet hızıyla 03.01.2018 günü resmi gazete de yayınlanarak yürürlüğü girdi peki:

1- 16. maddeden halen yararlananlar ne olacak?

2- (C) Dilimi Sağlık sorunlarının Yeni Sağlık Şartları Yön. (D) dilimine aktarılması sebebıyle işlemleri devam edenler ne olacak?

3- 16. Md konusu ile ilgili idare mahkemede davası devam edenler ne olacak?

4- Yeni saglık şartları yönetmeliğinde 16. Md 5/a 5/c maddelerince verilmesi devam ediyor bunlardan yönetıme yakın personel mi yararlanacak,

5- Sizce Allah kimseye zeval vermesın kapı kapı şifa arattırmasın, art niyet arayana da Allaha havaleederek o kadar bürolarda sapağlam adam varken gercekten rahatsız olanların gözden cıkarılarak D dilimi verilip GİH statüsüne gecırılmesı ne kadar dogru?

fenomen007
Aday Memur
28 Ocak 2018 13:02

kimse yorum bile yapamıyor

hakan8746
Memur
28 Ocak 2018 13:42

Psikolojik rahatsızlıklarda mi sınıf değişecek acep

fenomen007, 6 yıl önce

kimse yorum bile yapamıyor

zalimnefsim01
Aday Memur
28 Ocak 2018 14:16

onlarda zaten değişyor

fenomen007
Aday Memur
28 Ocak 2018 15:36

sadece pskolojık degıl aklınıza gelen her rahatsızlık olabilir C dilimi bir nevı yok C dilimi ya saglam raporu alıp B ye veya A dilimi rapor alsın veya D verılıp GIH e ayrılsın

28 Ocak 2018 16:45

yani şuan C diliminde olanlar, eğer iyileşemiyorlarsa D ye geçirilecek.

dogru mu anladım devrem ?

fenomen007, 6 yıl önce

sadece pskolojık degıl aklınıza gelen her rahatsızlık olabilir C dilimi bir nevı yok C dilimi ya saglam raporu alıp B ye veya A dilimi rapor alsın veya D verılıp GIH e ayrılsın

david007
Aday Memur
28 Ocak 2018 17:01

merhaba arkadaşlar benimde bu konuyla ilgili kafama takılan bir yer var yönetmeliği okuduğumuzda D dilimine giren hastalıkların yazdığı listenin başında şöyle bir yazı var;

''Güncel tedavi algoritmalarına uygun şekilde,etkin doz ve yeterli süre tedavi edilmelerine rağmen,Emniyet Hizmetleri Sınıfında(gece veya gündüz) çalışabilecek iyilik haline ulaşmamış olanların durumu bu dilim kapsamında değerlendirilir.''

Şimdi benimde eski yönetmeliğe göre C dilimi raporum var ancak ben tedavi görüp sağlığıma kavuştum emniyet hizmetlerinde çalışmamda da bir sorun yok peki bu durumda bana emniyet yeni yönetmeliğe göre tekar rapor mu aldıracak?Bu durumda benim rahatsızlığım yeni yönetmeliğe göre D dilimine giriyor ancak ben tedavi görüp iyileştim yine C diliminden mi devam ederim GİHe mi aktarılırım??

Ayrıca biz doktora yönetmeliği gösterip dilim belirtir rapor istediğimizde hastalığımız D dilimine giriyorsa doktorun bize B veya A dilimi rapor vereceğini pek sanmıyorum?

Şu an herşey çok yeni en doğru bilgiyi sağlık daireyi arayıp öğrenmemiz lazım arkadaşlar eğer birşeyler öğrenirsek burdan paylaşıp birbirimzi bilgilendirelim hepimize kolay gelsin..

hamlea26
Daire Başkanı
28 Ocak 2018 17:52

C dilimi benimde d dilimin e almışlar polis olarak çalıştırabilecek leri o kadar yer var iken gih yada adı malül yapmaları Devleti zarardan başka birşey degil ben o aşamaya gelince adı malül emekliliği tercih edecem hayırlısı ile

hamlea26
Daire Başkanı
28 Ocak 2018 17:54

Tabii büyüklerimiz daha iyi bilir üzücü ama benim düşüncem polis olarak faal hizmetler dışında çalıştırabilirlerdi

29 Ocak 2018 11:48

Kardeş geçmiş olsun hastalığın neydi

hamlea26, 6 yıl önce

Tabii büyüklerimiz daha iyi bilir üzücü ama benim düşüncem polis olarak faal hizmetler dışında çalıştırabilirlerdi

hazarp11
Aday Memur
29 Ocak 2018 19:29

organ nakli yaşamış kişide durum ne olacak sıfırdan

hakan8746
Memur
30 Ocak 2018 10:50

Psikolojik olarak Yaykın anksiyete öfke kontrolü soru nu olup c olan yeni yön.ne olur acep

fenomen007
Aday Memur
02 Şubat 2018 02:01

arkadaşlar yeni saglık sartları yönetmelıgınde o kadar muallak var ki temeli bile hazırlanmamış bir yönetmelık malesef art niyetli adamlar yüzünden gercek hastalar*rahatsız olanlar magdur olacak ben sağlık daireden de net bir bilgi alamadım. Hayırlısı bakalım

akad1453
Memur
06 Şubat 2018 20:52

Güncel

fenomen007
Aday Memur
13 Şubat 2018 03:54

benzer rahatsızlıktan organ nakli operasyonu gecırmıs (böbrek) c diliydi fakat yenı yönetmelıge gore d diliminde dırek gih memuru

hazarp11, 6 yıl önce

organ nakli yaşamış kişide durum ne olacak sıfırdan

fenomen007
Aday Memur
13 Şubat 2018 03:56

diyorlar ki A B C fark etmez D dilimine gırmeyen karar verılmeyenı geri hizmete aldıralım kalabalık olusturmasınlar polis maası almasınlar denıyor. Fakat 10,000 lerce sapasaglam büroda calısan adamların yerıne degerlendırelım denmıyor malesef

wiya
Şef
13 Şubat 2018 05:55

Arkadaslar hastane c dilimine sokuyor, ama anlamadigim emniyette iki ay sonra saglik sartlari yonetmeligine gore emniyt hizmetleri sinifinda calismasinda sikinti yoktur ,faal hizmetlerde calisabilir gibi gibi"".nasil olacak bu is:) nerdeyse bizi haksiz cikaracaklar:)

Balamir3858
Kapalı
13 Şubat 2018 10:58

C dilimi zaten emniyet hizmetleri sınıfında çalışır. Dilekçe yazıp Madde-16 kapsamında çalışmak istediğinizi belirtin. Geçmiş olsun

wiya, 6 yıl önce

Arkadaslar hastane c dilimine sokuyor, ama anlamadigim emniyette iki ay sonra saglik sartlari yonetmeligine gore emniyt hizmetleri sinifinda calismasinda sikinti yoktur ,faal hizmetlerde calisabilir gibi gibi"".nasil olacak bu is:) nerdeyse bizi haksiz cikaracaklar:)

akad1453
Memur
13 Şubat 2018 12:08

Evet madde 16 da belirttiğiniz gibi ancak yeni yönetmeliğe göre personal daire Başkanlığı belli bir süre verip bu süre içinde iyileşmezsen ya gih yada malulen emekli olacak diyor dediğiniz gibi içeride degerlendirmesi gerekirken gih yada malulen emekli ediyor peki içeride çalışanlarda aktif çalışmıyor nerde adalet desek olması gerekirken. ..

fenomen007
Aday Memur
15 Şubat 2018 17:33

C dilimi bir cok rahatsızlık D dilimine aktarılmıs Saglık Daire der ki ya B dilimine cevır ya da D al GİH ol.

dadaş-pol
Aday Memur
15 Şubat 2018 19:40

Arkadaşlar benim anlamadığım bundan önce raporu olan herkesimi bi daha rapor aldıracaklar yoksa bundan sonra alanlarımı Yeni yönetmeliği uygulayacaklar

Toplam 202 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi