Editörler : cihan27E.Kayı Han
26 Ocak 2018 14:44

Kamu kurumları için ziraat mühendisliğimi okunmalı bilgisayar mühendisliğimi?

Merhaba Arkadaşlar. Ben Üniversitenin Bilgi İşlem biriminde Bilgisayar Teknikeriyim. 2017 Yılında LYS ile Üniversitemin Ziraat Fakültesini kazandım. Ancak Ziraat Fakültesi ana kampüste değil ilçededir.

Dgs ile de Uzaktan Eğitim Endüstri Mühendisliğini kazandım. Dgs Ek Madde1 kapsamında çalıştığım il dışında başka bir üniversitenin Bilgisayar Mühendisliğine başvurabiliyorum. Sizce napmalıyım arkadaşlar? Yardımcı olursanız sevinirim.

26 Ocak 2018 15:07

Arkadaşlar lütfen bu konuda yardımcı olurmusunuz?

gokhan_274
Memur
26 Ocak 2018 15:24

Ziraat Mühendisleri alımı KPSS de Bilgisayar Mühendisine göre daha fazladır. KPSS ile düşünüyorsan ziraat daha kolay ama mesleki açıdan hangisini seviyorsan onu seç bence.

26 Ocak 2018 15:40

Peki gökhan hocam kurumlar arası geçişlerde iş görürmü atıyorum ben ziraati bitirdim. Üniversiteden tarıma geçmek istedim. mezuniyetimin olması geçişimi kolaylaştırırmı?

gokhan_274, 6 yıl önce

Ziraat Mühendisleri alımı KPSS de Bilgisayar Mühendisine göre daha fazladır. KPSS ile düşünüyorsan ziraat daha kolay ama mesleki açıdan hangisini seviyorsan onu seç bence.

gokhan_274
Memur
26 Ocak 2018 16:05

ünvanı aldıktan sonra geçmek için başvuru yaparsın ama adamın olmazsa zor. veya şuan diyelimki Bilgisayar işletmenisin tarıma başvurupta geçersen tarım bakanlığının ünvan değişikliği sınavına girer orda okuduğun okulu kabul ederler mühendis olursun.

goyi_kölehi, 6 yıl önce

Peki gökhan hocam kurumlar arası geçişlerde iş görürmü atıyorum ben ziraati bitirdim. Üniversiteden tarıma geçmek istedim. mezuniyetimin olması geçişimi kolaylaştırırmı?

burdurspor
Memur
05 Ocak 2021 11:11

güncel

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi