Editörler : Pangaea

slm08
Daire Başkanı
13 Şubat 2018 08:15

sen fazla geliştirmişsin dostum buralarda vakit geçirdiğine göre

Bizerti, 6 yıl önce

Çalışma hayatında onlarca teşvik yapıldı. Kendini geliştiren çok iyi paralar kazanıyor

volkanbys
Aday Memur
13 Şubat 2018 15:48

Hocam yaş 27, okul bitince kendi alanımda iş aradım bulamadım. Başka alanlarda aradım mülakatlardan sonra dönüş olmadı. Ben de iş güvenliği kursuna gittim sinavi kazandım ama o da fiyasko oldu piyasa iş güvenliği uzmanı kaynıyor. Sonra askere gittim. Geldim yine benzer süreçler derken okul biteli tam tamına 4 sene oldu. 4 senedir elde hiçbir şey yok. Şimdi ise kpss'ye sıkı bir şekilde hazırlanıyorum. Alım olup olmayacağı muamma ama alabileceğim en yüksek puanı almaya çalışacağım. Ondan da bir sonuç çıkmazsa bu ülkeyi terkedip gitmenin yollarını arayacağım.

ezel bayraktarr
Kapalı
13 Şubat 2018 17:20

senin ben amk

Bizerti, 6 yıl önce

Çalışma hayatında onlarca teşvik yapıldı. Kendini geliştiren çok iyi paralar kazanıyor

muh18
Şef
14 Şubat 2018 07:57

bölüm ne hocam?

volkanbys, 6 yıl önce

Hocam yaş 27, okul bitince kendi alanımda iş aradım bulamadım. Başka alanlarda aradım mülakatlardan sonra dönüş olmadı. Ben de iş güvenliği kursuna gittim sinavi kazandım ama o da fiyasko oldu piyasa iş güvenliği uzmanı kaynıyor. Sonra askere gittim. Geldim yine benzer süreçler derken okul biteli tam tamına 4 sene oldu. 4 senedir elde hiçbir şey yok. Şimdi ise kpss'ye sıkı bir şekilde hazırlanıyorum. Alım olup olmayacağı muamma ama alabileceğim en yüksek puanı almaya çalışacağım. Ondan da bir sonuç çıkmazsa bu ülkeyi terkedip gitmenin yollarını arayacağım.

Kutay87
Aday Memur
19 Şubat 2018 20:07

İse başladım. Haftanın 6 günü günde 10 saat aylık 2 bin tl

osman0592
Aday Memur
19 Şubat 2018 20:21

Ben hem çalışıp hem sınava hazırlanıyorum akşamları 3-5 saat artık be kadar yapabilirsem. Bu kobuda sıkıntı yaşıyorum bazen

Kutay87
Aday Memur
03 Nisan 2018 00:27

İşten ayrildim

Kutay87, 6 yıl önce

İse başladım. Haftanın 6 günü günde 10 saat aylık 2 bin tl

sncq
Şef
03 Nisan 2018 01:49

sonumuz hiç iyi değil, hele bu ülke de hiç değil. ben bugün bunu anladım. adam gelmiş 70 yaşına geleceğimi riske atamam diye siyaset yapıyor. senin geleceğin benim gelemeyeceğim, belki de hayalini kurduğum o günleri göremeyeceğim anlamına geliyor dedim içimden.konuşsunlar bakalım . ben şimdilik susuyorum. suskunluk erdemliktir. ama bir yere kadar.....

Bizerti, 6 yıl önce

Iskurda onbinlerce açık is mevcut

Ergoterapist10
Aday Memur
03 Nisan 2018 05:44

1987 doğumluyum. Sağlık sektörü tamamen bitti fiyoterapist ve ergoterapistler için.. Artık ya hemşire olacaksınız yada tekniker. Dışarıda ise engelliler ile ilgilenen sınıf öğretmenleri var. Yani alanında çalışması gereken bizler bitirildik. Kanada?da 9000 dolar kazanıyorlarmış meslektaşlarım. Ne diyebilirim ki? Birkaç yerle iş görüşmesi yaptım. Sen bir başla 2-3 ay sonra maaşı konuşuruz diyen markalaşmış hastaneler oldu. Devlet?te çalışma kararını da böyle aldım. 3-4 yıl bu ülkede çalışıp sonra dil eksiğimi tamamlayıp gideceğim. Böyle sistem olmaz, böyle yaşam standrtları olmaz.

mhrrmk
Kapalı
03 Nisan 2018 08:23

İssizler Psikolojik olarak çöküntüde ve umutsuzluk içinde yasiyorlar Malesef

sevemem1985
Müsteşar Yardımcısı
03 Nisan 2018 09:40

yas 33 e geldi..

2014 de güzel kpss kasmıstım.. gittiler tarihden doktuler milleti.bende döküldüm..

sonra askerligi aradan cıkardım.. .şimdi de yeni evliyim...

içimde kaldı kpss hala..

maaşım iyi cok sukur...ama işyerinde bunalıyorum...

ilk 20 bine kadar girebildim 2016 sınavında... bana ilk 5 lazım... calısırken bunu yapmakda cok cok zor...

13 Nisan 2018 00:39

He la ekonomi coh eyi,huloggg

Bizerti, 6 yıl önce

mehmetgunduzz
Aday Memur
13 Nisan 2018 02:35

Abi lise bittiğinde deli gibi polis-asker olmak istedik. Spor, sağlık vs hepsini geçtiğimiz halde mülakatta elediler. Yıllar sonra öğrendik ki işte fetöcüleri alıyorlarmış. Daha sonra üniversite kpss çalışalım dedik kitapla bilgisayar ile uğraşa uğraşa sağlığımız bozuldu. Gözlerimiz bozuldu. Şimdi ne kpss den yüksek puan alıp atanabiliyoruz ne de daha düşük puanla başvurabileceğimiz polisliğe başvurabiliyoruz (sağlığımız bozulduğu için) Resmen geleceğimizle oynadılar. Daha askerlik var, evlilik var, iş bulma konusu var. Cebimizde beş kuruş para yok. Bugün oturduğum yerden şehir merkezine otobüs ile gidip gelmenin maliyeti bile 6 lira. Önümüzde seçenek de yok. Çok zor lan....

sülüman1985
Yasaklı
16 Nisan 2018 19:17

bildim seni , baya iddaalıydın puanına da güveniyodun demek olmadı memurluk. herkes memur olacak diye bişey yok ,osmanlıda bile zeki ve liderlik vasfı olanlar beraya olurmuş ve reayayı yönetirmiş. Allah (C.C.) herkesin gönlüne göre versin

sevemem1985, 6 yıl önce

yas 33 e geldi..

2014 de güzel kpss kasmıstım.. gittiler tarihden doktuler milleti.bende döküldüm..

içimde kaldı kpss hala..

ilk 20 bine kadar girebildim 2016 sınavında... bana ilk 5 lazım... calısırken bunu yapmakda cok cok zor...

sülüman1985
Yasaklı
17 Nisan 2018 15:14

günde en az cozdugum soru sayısı 600 ..

sırf tarihten 30 binden fazla soru cozmusumdur... rekor denemesi yapıp gunde 2 bin soru cozdugum gunleri hic soylemeyeyim bile...

ama malesef siyasi oyun işte...100 net planlarken 70-80 net arasına kaldık...

sevemem1985, 4 yıl önce - Alıntıya git

o değil de ne kasmışsın be dostum günde 2000 soru (1 soru bankası yapar) çözen adamın 100 tam puan alması lazım. bi de açtığın konulara bakıyorum da milyon tane başlık açmışsın tırmalamış durmuşsun resmen. boşa kürek çekmişsin ,bir abimizin sözünü aklıma getirdin '' bu kpss öyle bir sınav ki ne kadar çok istersen ulaşması o kadar zordur '' derdi. bu sınava en fazla 1 kez hazırlanmalı oldu oldu olmadı zorlamamak lazım yoksa hem zaman kaybı hem de böyle içinde kalma durumları.

sevemem1985, 6 yıl önce

yas 33 e geldi..

içimde kaldı kpss hala..

17 Nisan 2018 22:23

Feto yüzünden 2013 öncesi mulakatlardan elenenler hala mulakatlardan eleniyor.

mehmetgunduzz, 6 yıl önce

Abi lise bittiğinde deli gibi polis-asker olmak istedik. Spor, sağlık vs hepsini geçtiğimiz halde mülakatta elediler. Yıllar sonra öğrendik ki işte fetöcüleri alıyorlarmış. Daha sonra üniversite kpss çalışalım dedik kitapla bilgisayar ile uğraşa uğraşa sağlığımız bozuldu. Gözlerimiz bozuldu. Şimdi ne kpss den yüksek puan alıp atanabiliyoruz ne de daha düşük puanla başvurabileceğimiz polisliğe başvurabiliyoruz (sağlığımız bozulduğu için) Resmen geleceğimizle oynadılar. Daha askerlik var, evlilik var, iş bulma konusu var. Cebimizde beş kuruş para yok. Bugün oturduğum yerden şehir merkezine otobüs ile gidip gelmenin maliyeti bile 6 lira. Önümüzde seçenek de yok. Çok zor lan....

sevemem1985
Müsteşar Yardımcısı
18 Nisan 2018 15:45

yok be ne guvenmesi... işi bırakıp 3 ay guzel kasmıştım...ama yanlıs bolume kasmısım...

tarihten fullerim diyordum..olmadı.. o kadar soru cozmeme yazık oldu...27 full yaparken sınavda 12-13 net yaptım...

dikkat ettiysen 2014 sınavından sonra hic bir sınavda tarih bu kadar kazık gelmedi...o da bana cattı..ne yapalım..sans kader...

sülüman1985, 6 yıl önce

bildim seni , baya iddaalıydın puanına da güveniyodun demek olmadı memurluk. herkes memur olacak diye bişey yok ,osmanlıda bile zeki ve liderlik vasfı olanlar beraya olurmuş ve reayayı yönetirmiş. Allah (C.C.) herkesin gönlüne göre versin

sevemem1985
Müsteşar Yardımcısı
18 Nisan 2018 15:49

çok şükür 4 bin maaşım var.. devlete girsem bu 4,5 - 5 olacak.... ben maaş için istemiyorum devleti...kafam biraz daha rahat olsun...sartlandıgım seyi yerine getireyim diye istiyorum..bakarsın memur olduktan sonra da sıkılacam memurluktan... ama işte ona şartlandıgım için onu istiyorum..

sülüman1985
Yasaklı
19 Nisan 2018 00:05

o zaman allah yolunu açık etsin dostum ama zannedersem makine mühendisiydin. makineciler de biz çevreciler gibi derece yapıyor. yani tarih tek şansızlığın değğil malesef. nefes almadan sınava çakışmalısın yemeden içmeden hatta tuvalette bile ben 2 senedir o şekilde çalıyorum ve netlerim 110 a ulaştı hamdolsun. neyse saat 12 yi geçmiş benim deneme saatim geldi bir deneme yapıp yatarım aeo

sevemem1985, 6 yıl önce

çok şükür 4 bin maaşım var.. devlete girsem bu 4,5 - 5 olacak.... ben maaş için istemiyorum devleti...kafam biraz daha rahat olsun...sartlandıgım seyi yerine getireyim diye istiyorum..bakarsın memur olduktan sonra da sıkılacam memurluktan... ama işte ona şartlandıgım için onu istiyorum..

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi