Editörler : Mehmet Balci
08 Şubat 2018 02:00   

Tekniker kadrosundan, teknisyen kadrosuna geçiş yaptım. Tekniker kadrosuna geçmek için sınava tabi miyim?
En kısa sürede cevap gelirse çok sevinirim.

Bu ankete 29 gün 23 saatte, 7 kişi oy kullandı ve 10/03/2018 01:14 tarihinde sona erdi.

08 Şubat 2018 08:59

aslankocero
Aday Memur

soru anlaşılamamıştır. Tekniker Kadrosundan Teknisyen kadrosuna nasıl geçiş yaptınız.

Aynı hizmet sınıfından Üst öğretim kadrosundan alt öğretim kadrosuna geçiş nasıl yapılır.

08 Şubat 2018 10:50

m@yk
Şef

herkes Tekniker kadrosuna geçmek ister ama siz teknisyenliğe düşmüşsünüz.

08 Şubat 2018 12:40

qq007
Aday Memur

Tam tersini yazacaktınız sanırım.

08 Şubat 2018 17:09

OsmnBack
Aday Memur

2012 yılında x belediyesine tekniker olarak atandım.Daha sonra eşim de yeni atanınca yozgat valiliğine nakil için başvurdum.Yozgat Valiliği de 112 Acil Çağrı Merkezi Müd. teknisyen olarak atandım.Kazanılmış hakkımdan dolayı sınavsız olarak tekniker kadrosuna atamam yapılabilir mi? Sorum buydu aslında tam yazamadım.

16 Şubat 2018 09:46

razors
Aday Memur

ilk defa böyle bir şey duyuyorum o nasıl olaki?

16 Şubat 2018 11:16

OsmnBack
Aday Memur

ilk defa böyle bir şey duyuyorum o nasıl olaki?

razors, 6 ay önce - Alıntıya git

Şimdi sorum yukarıda yazıyor. Ben daha önce tekniker olarak 2012 yılında atamam yapıldı. Sonra teknisyen kadrosuna geçiş yaptım. Şimdi sınava girmeden tkniker kadrosuna atanamam, kanunen açıklaması ve kanunen hangi kanunlar bana yardımcı olur.

21 Şubat 2018 00:18

caferyigit
Aday Memur

Görevde yükselme sınavına girmeniz gerekmektedir.

21 Şubat 2018 09:22

erenass
Memur

görevde yüksel me sınavına gireceksin bu kadar başka birşey yok.

22 Şubat 2018 14:57

klm8480
Daire Başkanı

Müktesebiniz varsa geçebilirsiniz ama müktesep kazanmak için belirli bir süre o kadroda çalışmak gerekiyor sanırım. Hiç tekniker kadrosunda çalışmadıysanız görevde yükselme sınavına girmeniz gerek

22 Şubat 2018 15:18

y.suat
Şef

Yasal olarak imkan var ama biraz zor olabilir.

23 Şubat 2018 10:04

receparslan55
Aday Memur

Motor teknisyeni hangi kuruma nakil olabilir

25 Şubat 2018 11:15

genccan
Memur

sınava girmene gerek yok. kesin bilgi. doğrudan tekniker olabilirsin. aynen bende eşimdem dolayı teknisyenken düz memur oldum. sonra teknisyen kadrosu çıktı. direk atandım. kanuni gerekçeleri de var tabi. kanunsuz iş olmaz. atama kağıdımda hepsi tek tek yazıyor. boş kadro varsa atanırsın .

27 Şubat 2018 15:26

selcuk.21
Aday Memur

Anladığım kadarıyla kendi isteğinizle bir teknikere göre bir alt ünvan olan teknisyen kadrosuna rızanız dahilinde geçiş yapmışsınız ve kadronuz değişmiş. Bu memuriyette var. Memur kendi istediği takdirde bir alt kadroya geçebilir. Ama artık bu saatten sonra siz bir teknisyensiniz. (Sunu da hatırlatmakta fayda var teknisyen olarak kalsanız bile tekniker kadrosunun özlük haklarından da faydalanırsınız bu da ufak bir bilgi) Çalıştığınız kurum içerisinde tekniker kadrosuna sadece bir şekilde geçiş yapabilirsiniz tekrardan. O da ünvan değişikliği sınavı açılırsa ve kazanırsanız başka türlü olmaz diye biliyorum. Bu kesine yakın bilgidir.. Başka bir kuruma tekniker olarak geçmek isterseniz onun da tek yolu var kpss ye girip yeterli puanı almak.

27 Temmuz 2018 11:33

63mehmet
Aday Memur

Önlisansı bitiren Teknisyenlere sınavsız Teknikerlik

kadrosu verilsin.

Teknik Hizmetler Sınıfında "Teknisyen" kadrosunda görev yapmakta iken, Meslek

Yüksekokulu Mobilya ve Dekorasyon Teknikerliği Bölümünü bitirdim.

İntibakım (Kadro almadan) yapılarak Ek göstergesi 2200 den "Tekniker" Zam ve

tazminatlarından faydalandırıldım.

Ayrıca emekli olacağım zaman da 2200 Ek Göstergesi üzerinden

emekli olacağım.

Ancak; Kadro için görevde yükselme sınavına girmek

gerekmektedir.

Kadroyu almakla almamak arasında maaşta herhangi bir fark

olmamaktadır. Sadece kâğıt evrak üzerinde Teknisyen yerine ?Tekniker? yazılacaktır.

Söz konusu mağduriyetimizin giderilerek binlerce teknik

elemanların beklediği Tekniker kadrosunun verilmesi müjdesini bekliyoruz.

Toplam 14 mesaj