Editörler : Cüneyt Barışoglu
10 Şubat 2018 10:40

efsanefater
Aday Memur

Eğer baroların yerine daha işlevli olusumlar ortaya çikacaksa Evet yerinde bi uygulama olur.

Zaten meslek odaları genelde birilerinin tekelinde. İşin kaymagini belli kesimler yiyo. Sağcı solcu demiyorum.sagcilarin hakim olduğu barolar da var. Benim için ne yaptıkları ya da ne yapmadiklari onemli. Hem devletten para alıyorlar. Hem avukatlardan dünya kadar aidat alıyorlar. Faaliyet desen sıfır. Avukatlarin problemleriyle ilgilenmek hak getire

Ben bir örnek vereyim. Geçen seçimde mevcut Baro Başkanı tekrar aday oldu karşısına aday çıkmadı. .Başkan Büroları gezdi. Kendi sıkıntılarını anlattı. 15 temmuzdan sonra kimse cmk dan görev almiyo alanlar da ifadelere geldiğinde yemek vs talep edip sıkıntı çıkarıyorlar diye. Biz de dedik ki cmk ücretleri çok düşük bunu Bakanlığa iletseniz belki düzenleme yapılır bu da avukatlar için teşvik edici olur. Aman Bakanlık ücretlerin düşük olduğunu bİlmiyo mu zaten dedi.

Yani bir Baro Başkanı bu kadar meselede bile böyle davraniyo. Belki baska türlü bir örgütlenme olsaydı biri dile getirmese başkası dile getirip durumu Bakanlığa iletirdi. Biliyoruz ki aglamayana meme yok. Sen talep etmezsen Bakanlık bunu dikkate alır mı. Ha talep edersin Bakanlık dikkate almaz orasi ayrı.

Yani biri Baro Başkanı secildiyse ona göre davranmalı değil mi? Ama cogu baskanin tavri bu. Seciliyo ve keyfine bakiyo. Meslektaslarinin sikintilarini taleplerini onemsemiyo. Belki avukatlarin gidebileceği alternatifler olursa durum değişir. Anlatabildim mi ne demek istediğimi bilmiyorum.

C. eda, 1 hafta önce - Alıntıya git

Baroları dernekleştirmek... Ya ben niye size laf anlatıyorum, en nihayetinde avukatlık yapacak olan sizsiniz. Neticelerine katlanacak olan da sizsiniz. Haydi arv.

10 Şubat 2018 12:18

TurkogluTurk1
Aday Memur

Okumuyorsunuz, okusanız da okuduğunuzu anlamıyorsunuz. Sizin acilen Ritalin adlı -veya eşdeğer- ilaca ihtiyacınız var.

efsanefater, 1 hafta önce - Alıntıya git

Hadi ordan, senin bir şeyden anladığın yok ilaçperest seni.

İşine bak.

10 Şubat 2018 12:19

TurkogluTurk1
Aday Memur

Yahu Allah aşkına zorlama yorumlarla munakasa yaratmaya çalışmayın. Biz ne diyoruz siz ne diyorsunuz. Barolar lagvedilmesin de iş yapacak insanlar gelsin. Ya da mevcut yönetimler aklını başına toplayıp asıl görevini yapsın. Ama şu anki uygulamanın yerine daha işlevli bi alternatif varsa o da düşünülsün. Hukukcusunuz biraz geniş düşünün

C. eda, 1 hafta önce - Alıntıya git

Bu zatla uğraşmayın. Uslanmaz bir düzen sevici, statükocu kendisi!

10 Şubat 2018 13:36

efsanefater
Aday Memur

Hadi ordan, senin bir şeyden anladığın yok ilaçperest seni.

İşine bak.

TurkogluTurk1, 1 hafta önce - Alıntıya git

Benim ilaca ihtiyacım yok, ilaç kullanmaksızın da iq seviyem muhtemelen buradaki herkesten daha yüksek ve okuduğumu hepinizden daha iyi anlıyorum.

C.Eda; size söyleyecek hiçbir sözüm yok. Mesleğinizin birliğinin ve bütünlüğünün korunmasını istemek ile statüko arasında nasıl bir bağ kurabildiniz? Bu nasıl mantık? Aristo ile akrabalığınız olabilir mi acaba?

10 Şubat 2018 19:50

efsanefater
Aday Memur

Fetöcüler de zamanında askeriyenin belini "öskörö vösöyöt vör kömölöst sötötököcölör" diye diye kırmaya çalışmışlardı. Elde edemiyorsak temeline dinamit koyarız, aynı mantık.

Aynı şeyleri 2010 yılında da söylemiştik, yazmıştık. 2026 yılında ağlayan olursa şimdiden söylüyorum; siz öldüğünüzde mezarlarınıza tüküreceğim.

12 Şubat 2018 14:32

mertali007
Şube Müdürü

Barolar gibi mesleki birlikler ve kuruluşların görev alanları dışında siyasi partiler aleyh ve lehine iş ve eylemlere girmesi yanlış ve bu durumun kanunlarla engellenmesi gerekli ancak bu kuruluşların başındaki yöneticilerin bu tür davranışları nedeni ile bu tür mesleki birliklerin tamamen kaldırılması ve tamamen siyasallaşmasının önünü açılması daha bir tehlikeli durumdur. Sonuç görev alanı dışında faaliyette bulunan mesleki kuruluş yöneticilerinin mahkemeler ve kanunlar aracılığıyla cezalandırılması ve görevden alınması yolu seçilmelidir. Kapatma yada siyasi parti, yada sendika gibi siyasallaşacak şekilde birden fazla oluşuma yol açacak uygulamalar mesleki standartları, etik kuralları, disiplin uygulamaları gibi mesleki bir takım zorunlulukların yok olması ve başıboş durumların ortaya çıkmasına yol açar.

Toplam 26 mesaj