Editörler : Cüneyt Barışoglu
08 Şubat 2018 20:13   

Türkiye şeker fabrikaları işçi mühendis statüsü muhaberat

Selamunaleykum Arkadaşlar,

Aşağıda belirtildiği üzere 2015 sonrası ataması yapılan mühendislerin durumu hakkındaki belirsizlik devam etmektedir. Toplam 300 kişiyiz ve her birimiz oturup işten atılmayı mı bekleyeceğiz. Bu konu hakkındaki görüşlerinizi burdan yazalım ve beraber hareket edelim...Hatta watsap grubu kuralım, Haydi bakalım kaç kişiyiz ?

31.12.2014 tarih ve 29222 (4. mükerer) sayılı resmi gazetede yayımlanan 2014/7140 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı kararı ile 01.01.2015 tarihinden önce işe başlayanlar özelleşme olması durumunda 657-4/B statüsüne geçirilirken, 01.01.2015 tarihinden sonra işe başlayan işçi mühendisler bahse konu Bakanlar Kurulu Kararı nedeniyle tazminatları ödenerek iş akitleri fesih edilecektir.

09 Şubat 2018 08:50

Mersinlimüh.
Aday Memur

2015 ten önce girenler 4/b statüsüne geçerse bizim onlardan bi farkımız yok bizede emsal teşkil etmesi gerekmiyormu ?

09 Şubat 2018 14:21

elijah1
Aday Memur

2015 ten önce girenler 4/b statüsüne geçerse bizim onlardan bi farkımız yok bizede emsal teşkil etmesi gerekmiyormu ?

Mersinlimüh., 2 hafta önce - Alıntıya git

Genel müdürlük bakanlar kurulu kararı olması gerekiyor diye cevaplıyor o durumu.

10 Şubat 2018 13:48

zmac
Memur

Bu yazı genel müdürluktenmi geldi

arkadaşlar. Kesinmi

11 Şubat 2018 20:12

omeralpago
Memur

Genel müdürlükten gelmedi , bir arkadaşa bimer böyle cvp vermis. ama son khk da 4b ye gecisteki bir madde kafa karıştırıcı

12 Şubat 2018 19:19

zmac
Memur

Nasıl bir madde tam anlamadım. 201 5 öncesine 4b hakkı veriloyormu birde mühendis kadrosu mu.yoksa unvansiz mi

13 Şubat 2018 10:14

omeralpago
Memur

Bizim asıl konumuz 4c den 4b ye gecisler icin khk cikmisti ve Devlet personel baskanligi bu konu hakkinda 13 madde yayimlamisti...

13 Şubat 2018 10:16

omeralpago
Memur

2- Özelleştirme uygulamaları çerçevesinde Devlet Personel Başkanlığına bildirilen ve 4046 sayılı Kanunun 22 nci maddesine göre nakil hakkı bulunmayan personelin atama teklifleri sözleşmeli personel (4/B) pozisyonlarına gerçekleştirilecektir.

13 Şubat 2018 10:19

omeralpago
Memur

2015 ve oncesi icin zaten nakil hakki bulunuyor 4c ye. ama 2017 de giren bizler icin , 4046 sayili kanuna göre sirket satildiginda nakil hakki yoktur is akdi feshedilir deniyor

15 Şubat 2018 15:41

omeralpago
Memur

fabrikalar satiliyor 4b ye gecemiyoruz , özel sirketle anlasamazsak sozlesme feshediliyor. buna ragmen sessiz mi kalacaksiniz bi zahmet toplanalim.

16 Şubat 2018 07:49

işçibayan
Aday Memur

Fabrikası özelleşenlere belki bi şans vardır ama fabrikası kapanan ne yapacak ? Ne istediğiniz ile v

16 Şubat 2018 07:52

işçibayan
Aday Memur

ne il sectiriyor ne 4b ye geciriyor madur edilicez arkadaşlar bişey yapmalıyız

16 Şubat 2018 07:56

işçibayan
Aday Memur

Arkadeaşlar ben şeker fabrikasında işe başlıcam diye mevcut işimi bırakıp geldim hatta bi çok arkadaşımız mevcut işlerini bırakıp geldiler 5 ay calıstırılıp kapının önüne konulmak için gelmedik hiçbirimiz mevcut başka fabrikaya gitmemiz söyleniyor peki o fabrikaların satılmayacağı yada özelleşmice garanti mi ?

16 Şubat 2018 08:27

elijah1
Aday Memur

Arkadeaşlar ben şeker fabrikasında işe başlıcam diye mevcut işimi bırakıp geldim hatta bi çok arkadaşımız mevcut işlerini bırakıp geldiler 5 ay calıstırılıp kapının önüne konulmak için gelmedik hiçbirimiz mevcut başka fabrikaya gitmemiz söyleniyor peki o fabrikaların satılmayacağı yada özelleşmice garanti mi ?

işçibayan, 4 gün önce - Alıntıya git

genel müdürlüğe toplu şekilde gidelim?

16 Şubat 2018 09:54

Mersinlimüh.
Aday Memur

genel müdürlüğe toplu şekilde gidelim?

elijah1, 4 gün önce - Alıntıya git

kesinlikle toplu şekilde hareket etmemiz lazım burda yazanda 3-5 kişi diğer arkadaşlar nerde acaba

16 Şubat 2018 09:56

Mersinlimüh.
Aday Memur

anlamadığım bi konu yeni sözleşmeler geldi onları imzalatmaya başlicaz bu pancarı eken çiftçi bupancarı napacak satış işlemi 2 ayda bitecek deniyor

16 Şubat 2018 10:45

Mersinlimüh.
Aday Memur

işçibayan, 4 gün önce - Alıntıya git

siz çarşamba fabrikasındamı çalışıyorsunuz ?

16 Şubat 2018 11:03

işçibayan
Aday Memur

siz çarşamba fabrikasındamı çalışıyorsunuz ?

Mersinlimüh., 4 gün önce - Alıntıya git

evet çarşamba şeker fabrikasındayım ben whatsap grubundan da konuşuyoruz arkadaşlarla 4b dilekçesi verdim geçiş olmayacağını bile bile bakalım nasıl bi cevap verilecek bana

16 Şubat 2018 12:05

omeralpago
Memur

sorucevap@memurlar.net buraya mail atalım arkadaslar

Merhaba sn. memurlar.net 2017 yilin başlarında turkiye seker fab. a.ş nin 250 muhendis aliminin haberini yapmistiniz. mulakatlari geçtik 6 ay soruşturma gecirdik ve sonunda başladık derken fabrikalar satiliyor. 2017 de giren 250 muhendisin baska yere nakil hakki bulunmuyor. fabrikaları alan özel sirket bizlerle cok düşük maaslarla masaya oturacak ya da bizleri istemeyecek, boylece iş akdimiz feshedilmiş olacak. 250 mühendisin sesi olup bizi HABER yaparmısınız ? kpss puani ile girip mulakati kazanıp zorlu bir g.soruşturması asamasi geçirip sonra da kapi önüne koyulmak... taseronlara kadro verilirken yillardir dirsek curutmus muhendisler kapi önune koyuluyor.

20 Şubat 2018 07:58

elijah1
Aday Memur

sorucevap@memurlar.net buraya mail atalım arkadaslar

Merhaba sn. memurlar.net 2017 yilin başlarında turkiye seker fab. a.ş nin 250 muhendis aliminin haberini yapmistiniz. mulakatlari geçtik 6 ay soruşturma gecirdik ve sonunda başladık derken fabrikalar satiliyor. 2017 de giren 250 muhendisin baska yere nakil hakki bulunmuyor. fabrikaları alan özel sirket bizlerle cok düşük maaslarla masaya oturacak ya da bizleri istemeyecek, boylece iş akdimiz feshedilmiş olacak. 250 mühendisin sesi olup bizi HABER yaparmısınız ? kpss puani ile girip mulakati kazanıp zorlu bir g.soruşturması asamasi geçirip sonra da kapi önüne koyulmak... taseronlara kadro verilirken yillardir dirsek curutmus muhendisler kapi önune koyuluyor.

omeralpago, 4 gün önce - Alıntıya git

Arkadaşlar durum nedir. Herhangi bir gelişme var mı?

20 Şubat 2018 08:19

Mersinlimüh.
Aday Memur

Arkadaşlar durum nedir. Herhangi bir gelişme var mı?

elijah1, 3 saat önce - Alıntıya git

bugünü bekliyoz

Toplam 20 mesaj