Editörler : hopaliSafak Vaktii
10 Şubat 2018 19:50   

Yeter artık kadrolar açıklansın

Arkadaşlar atanma ihtimalimin sınırda olduğu bir sıralamadayım. Temmuzda sınav var ben ders çalışmaya başladım ama etrafımda sen atandın boşuna ders çalışma diyenler yüzünden konsantre de olamıyorum. Artık kadro sayıları açıklansa da ona göre yolumuzu belirlesek. Bu konuda artık yetkililere duyuralım sesimizi. Yılda 2 atama oluyordu 1'e indirdiler ses çıkartamadık, büyük alım şubatta dediler büyük alım dedikleri 20binmiş ona da ses çıkaramadık. Şubattaki atamayı Eylülde yapıyorlar yine ses çıkartmıyoruz. Altı üstü kadro açıklayacaklar nasıl bir düzenlemeymiş ki bir türlü bitmiyor. İsyan edelim demiyoruz ya sesimizi duyuralım kendimizi hatırlatalım birşeyler yapalım siz sıkılmadınız mı artık beklemekten?

10 Şubat 2018 19:57

Kafamdadelisorula
Aday Memur

Gerçekten beklemek iyice yordu hepimizi

10 Şubat 2018 20:16

Edebiyatbeklemede
Memur

Eskiden mücadele vardi simdi herkes ya köstebek ya deve kuşu çalışın bakalım azcık kadroya hepiniz a

10 Şubat 2018 21:20

birgaripepsilon
Aday Memur

Bende sınırlarda hatta biraz da üstündeym sınırın. Adapte olamıyorm çalışıyorm ama gözmde sürekli haberlerde . Olmazsa diye mecbur çalışmak zorundaym :( Allah sabr versb bize ne diyeym

10 Şubat 2018 21:23

Adayokulonceci
Kapalı

Bence ücretli tasarısının mecliste kabul edilmesi bekleniyor ondan sonra 2 duyuruyu aynı anda yayınlarlar. Sanırım 13 şubatta 2.görüşmesi yapılacak ücretli yasasının, ki bence kabul edilir o tarihte. Sonraki günlerde de duyuru yayınlanır.

10 Şubat 2018 22:04

ücretliata
Şef

Bence ücretli tasarısının mecliste kabul edilmesi bekleniyor ondan sonra 2 duyuruyu aynı anda yayınlarlar. Sanırım 13 şubatta 2.görüşmesi yapılacak ücretli yasasının, ki bence kabul edilir o tarihte. Sonraki günlerde de duyuru yayınlanır.

Adayokulonceci, 4 ay önce - Alıntıya git

nede olsa 5 bin ayri olacak. neden bekletirler 20 bin kontenjanlarini. 5 binden ucretli atamada ne kalirsa ek yaparlar. ucretli yasasiyla alakali degil bence.

10 Şubat 2018 22:09

fztöz
Memur

Bukadar aydır atama bekliyoruz.. Artık açıklayın da biz de bilelim ona göre yolumuza bakalım... bu 5000 ayrı mı alınacak yoksa duyuru beraber mi yayınlanacak?? Beraberse daha bekleriz gibi duruyor.. çok zor beklemek hem beklemek hem çalışmak...

10 Şubat 2018 22:41

Kafamdadelisorula
Aday Memur

Bende sınırlarda hatta biraz da üstündeym sınırın. Adapte olamıyorm çalışıyorm ama gözmde sürekli haberlerde . Olmazsa diye mecbur çalışmak zorundaym :( Allah sabr versb bize ne diyeym

birgaripepsilon, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam sizin siralamaniz nedir?

10 Şubat 2018 23:05

Tugcemend
Aday Memur

Hocam ben de sizin gibiyim. Belki atanirim diye umudum da var ya atanamazsam diye şüphem de var ama yine de çalışmaya başlayamadım. Motive olamıyorum, temmuzdan beri kitap yüzü açamıyorum. Artık açıklansa da iyi kötü birşey düşünsek

10 Şubat 2018 23:41

birgaripepsilon
Aday Memur

Kafamdadelisorula, 4 ay önce - Alıntıya git

Brans lise mat 788. Gözüküyorm. Aslnda ümidimi yitireli çok oldu ama sıralamada atananları da çıkarmak gerek sayıyıda bilmiyorz. Yine de içimde birazda olsa ya olursa düşüncesi var :(

10 Şubat 2018 23:50

birgaripepsilon
Aday Memur

Kafamdadelisorula, 4 ay önce - Alıntıya git

Hocam benimki umut fakırın ekmeği modu biraz. Bu sene dersane öğretmenleri de olamyacagı için sayı artar bizim bransta düşüncesindeym

11 Şubat 2018 00:18

ulashserdar
Daire Başkanı

Hocam sıralamanın düşük taşa yüksek oluşu tamamen açıklanacak kontenjana bağlı değişecek,

İnanın herkes kesin dese bile mülakat puanını görmeden tercih yapıp sonuçlar gelmeden bu izdirap bitmeyecek.

7 aydır psikolojim alt üst oldu. Bazen nereden çıktı bu iş diye kendine bile kızdığım oluyor.

Psikiyatr lik olmadan öğretmen olsaydım, atandığıma değil, aklımı koruduğuma sevineceğim.

11 Şubat 2018 00:44

birgaripepsilon
Aday Memur

Hocam sıralamanın düşük taşa yüksek oluşu tamamen açıklanacak kontenjana bağlı değişecek,

İnanın herkes kesin dese bile mülakat puanını görmeden tercih yapıp sonuçlar gelmeden bu izdirap bitmeyecek.

7 aydır psikolojim alt üst oldu. Bazen nereden çıktı bu iş diye kendine bile kızdığım oluyor.

Psikiyatr lik olmadan öğretmen olsaydım, atandığıma değil, aklımı koruduğuma sevineceğim.

ulashserdar, 3 ay önce - Alıntıya git

Hocam zaten 82 ile 83 arasında 100 kişi var bende biraz ondan düşünüyorm sonuçta mülakat etkiler . bende bu sene nerden girdm sınava demeden duramıyorm :(

11 Şubat 2018 14:58

ben.vedat.sen
Memur

çarşamba günü açıklanacağı söyleniyor inşallah doğrudur

11 Şubat 2018 23:28

birgaripogrenci
Aday Memur

Cidden sıkıldık beklemekten. Benim atanma ihtimalim hiç yok ama yine kadro sayılarını merak ediyorum.Çok yavaş hareket ediyorlar. Gerçi kadrolar açıklansa bile mülakat filan derken sonuçlar Temmuz?a sarkıyor. Adapte olup çalışabilmek en iyisi..

12 Şubat 2018 08:05

Kafamdadelisorula
Aday Memur

Cidden sıkıldık beklemekten. Benim atanma ihtimalim hiç yok ama yine kadro sayılarını merak ediyorum.Çok yavaş hareket ediyorlar. Gerçi kadrolar açıklansa bile mülakat filan derken sonuçlar Temmuz?a sarkıyor. Adapte olup çalışabilmek en iyisi..

birgaripogrenci, 3 ay önce - Alıntıya git

Umut olsa da olmasa da insan bir bekleyiş içerisinde önümüzü göremediğimiz için harekete de geçemiyoruz inşallah bu bekleyiş güzel bir şekilde sonuçlanır tek isteğim bu

12 Şubat 2018 16:21

ben.vedat.sen
Memur

bu hafta içinde özellikle çarşamba açıklanması bekleniyor. hazırlıklar yapılıyormuş duyum.

12 Şubat 2018 20:59

Kafamdadelisorula
Aday Memur

İnşallah öyle olur

12 Şubat 2018 21:55

dundarbeyguneribey
Şef

öğretmenlik mesleğini bitiriyorlar bunlar hep planlı. mesela doğuya atama yapılıyor ama esas açığın batıda olduğunu kendileri söylüyorlar. sözleşmeli yapılıyor, elli tane şart şurt mülakat en sonunda atamalar iki haneye düştü. çözüm politikleşmekte. 450 bin kişi aileleri birlikte koca bir platform oluşturur talepleri gerçekleştirmeyene iktidarı vermez. yoksa böyle ağzı açık bekleyerek sayın bakanım gözünün yağını yiyim demekle olmaz. kazanılmış bir hak elimizden alınıyor biz kolay öğretmen olmadık.

Toplam 18 mesaj