Editörler : swat3410E.Kayı Han
12 Şubat 2018 16:35

Lasek lazer göz ameliyatı

Merhaba. Geçtiğimiz hafta çarşamba göz muayenesine gittiğimde 2 üzeri astigmat çıktı bende akşamına gözümü çizdirdim. Bugün lens çıkarıldı ama bulanıklık devam ediyor. Ay sonuna kadarda böyle olacak sanırım. Yakın uzak farketmez okuyamıyorum. Bir süre daha böyle olacak sanırım.

Bu bulanıklık sağlık kontrol zamanına kadar gitmezse sağlıkta elenir miyim? Bilen bir arkadaş yardımcı olursa sevinirim.

legend2251
Aday Memur
12 Şubat 2018 16:47

konu hakkında bilgim yok ancak benimde bu konuyla alakalı bilgiye ihtiyacım var :)

geçmiş olsun öncelikle bende çizdircem ancak bulanık görme falan olmaz fazla demişlerdi sen bir aydan bahsediyorsun benim sınırda riske girmek istemiyorum ama tavsiye edermisin çizdirmeyi?

Aldebaran1
Aday Memur
12 Şubat 2018 16:49

Ben de lasek olmuştum 4 gün sonra lens çıktı, lens çıkana kadar hem batma hem bulanıklık vardı daha sonrasında netlik ve rahatlama oldu, 15 güne kadar da gözüm toparladı kendini, ilaçlarını düzenli kullanmaya dikkat edersen düzelir seninde. Zaten gözün tamamen toparlanması ayları buluyor

Aldebaran1
Aday Memur
12 Şubat 2018 16:51

Ben tavsiye ediyorum, yaşam kaliten yükseliyor, gözlüksüz dünyayı görmek ciddi anlamda lüks :)

legend2251, 6 yıl önce

konu hakkında bilgim yok ancak benimde bu konuyla alakalı bilgiye ihtiyacım var :)

geçmiş olsun öncelikle bende çizdircem ancak bulanık görme falan olmaz fazla demişlerdi sen bir aydan bahsediyorsun benim sınırda riske girmek istemiyorum ama tavsiye edermisin çizdirmeyi?

daniel2039
Aday Memur
12 Şubat 2018 16:56

kardeşim excimer yaptırsaydın keşke geçmiş olsun bu netleşme kusursuz görüntüye bir kaç ayda anca geliyor uzun uzun araştırma yaptım . sağlık muayenesinde sorun olmaz cihazda aykırılık göremeyeceği için olumsuz bi durum çıkmayacak ortaya. o muayene sırasında bile çizdirmeniz için zaman aralığı var demişti bana doktor ben de bekliyorum 1.5 bende astigmat. son olarak kaça mal oldu excimer için 4000 fiyat almıştım ben

legend2251
Aday Memur
12 Şubat 2018 16:56

Teşekkür ederim cevap verdiğin için :)

Aldebaran1, 6 yıl önce

Ben tavsiye ediyorum, yaşam kaliten yükseliyor, gözlüksüz dünyayı görmek ciddi anlamda lüks :)

legend2251
Aday Memur
12 Şubat 2018 16:58

nasip olursa kazandığımızda çizdirme işlemi için zaman tanıyorlar mı okulda tam olarak anlamadım af ola

daniel2039, 6 yıl önce

kardeşim excimer yaptırsaydın keşke geçmiş olsun bu netleşme kusursuz görüntüye bir kaç ayda anca geliyor uzun uzun araştırma yaptım . sağlık muayenesinde sorun olmaz cihazda aykırılık göremeyeceği için olumsuz bi durum çıkmayacak ortaya. o muayene sırasında bile çizdirmeniz için zaman aralığı var demişti bana doktor ben de bekliyorum 1.5 bende astigmat. son olarak kaça mal oldu excimer için 4000 fiyat almıştım ben

Aldebaran1
Aday Memur
12 Şubat 2018 16:58

Rica ederim, düşünüyorsan dünya gözde yaptırmanı öneririm :)

legend2251, 6 yıl önce

Teşekkür ederim cevap verdiğin için :)

legend2251
Aday Memur
12 Şubat 2018 16:59

Dünya düşünüyordum bende :)

Aldebaran1, 6 yıl önce

Rica ederim, düşünüyorsan dünya gözde yaptırmanı öneririm :)

Mamba976
Memur
12 Şubat 2018 17:06

Öncellikle arkadaşlar çok teşekkürler.

Görme konusunda problemim hiç yoktu. Askerde 100 metreden baş hedefini gayet görüyordum. 5te5 yaptım avuç içine topladım. Doktora görüneyim yakında çağırılacaz dedim. Ne gösterdiyse okudum. Biraz bulanıklık vardı ama. Ölçüm sonu 2.5 astigmat var olduğunu öğrendim. Spot tutulmuş tavşan gibi kaldım :D

Ankara maya gözde tek sağ göz 1500 liraya oldum. Numara küçültmeye bu yöntemle oynarız görmende problem yok zaten dedi. Bende oldum. Doktordur iyisini bilir dedim ona bıraktım. Zaten ameliyat kararını senin fiziksel özelliklerin ve içinde olduğun durum belirliyor. Ameliyat yöntemini sen seçemiyorsun. Ameliyat seni seçiyor :)

Öneriyormuyum öneriyorum. Bir yakınım seneler önce oldu ne gözünde numara büyümesi var ne başka birşey. Gözlüğü kenara bir attı atış o atış. Uzun vadede gayet güzel birşey ama kısa vadedeki bu elenme riski beni korkutuyor sadece.

Arkasında duracağım bir tavsiyem daha var o da gözlerim görüyor diye doktora gitmemezlik yapmayın. Gidin ölçtürün. Sürpriz sebepten dolayı nasibinizden olmayın.

daniel2039, 6 yıl önce

OnderT
Memur
12 Şubat 2018 17:42

Ben bu yıl pomem yüzünden 3 kez gittim .d

Mamba976, 6 yıl önce

Öncellikle arkadaşlar çok teşekkürler.

Görme konusunda problemim hiç yoktu. Askerde 100 metreden baş hedefini gayet görüyordum. 5te5 yaptım avuç içine topladım. Doktora görüneyim yakında çağırılacaz dedim. Ne gösterdiyse okudum. Biraz bulanıklık vardı ama. Ölçüm sonu 2.5 astigmat var olduğunu öğrendim. Spot tutulmuş tavşan gibi kaldım :D

Ankara maya gözde tek sağ göz 1500 liraya oldum. Numara küçültmeye bu yöntemle oynarız görmende problem yok zaten dedi. Bende oldum. Doktordur iyisini bilir dedim ona bıraktım. Zaten ameliyat kararını senin fiziksel özelliklerin ve içinde olduğun durum belirliyor. Ameliyat yöntemini sen seçemiyorsun. Ameliyat seni seçiyor :)

Öneriyormuyum öneriyorum. Bir yakınım seneler önce oldu ne gözünde numara büyümesi var ne başka birşey. Gözlüğü kenara bir attı atış o atış. Uzun vadede gayet güzel birşey ama kısa vadedeki bu elenme riski beni korkutuyor sadece.

Arkasında duracağım bir tavsiyem daha var o da gözlerim görüyor diye doktora gitmemezlik yapmayın. Gidin ölçtürün. Sürpriz sebepten dolayı nasibinizden olmayın.

TronNiel
Memur
12 Şubat 2018 18:12

Dünya gözde 11 eylülde lasek oldum kardeşim ilk başta gözüm iltahap kaptı bi gözümde kırmızı benek oluştu 1 ay sonra geçti. Amelyatın ilk 1.5 ayında inanılmaz bulanık gördüm hatta sağlam olan gözüm dahi bulanık görüyodu keşke olmasamıydım bile dedim. 2 metre uzaktaki plakayı dahi okuyamıyodum. Gece ise sokak ışıkları gözümü bulandırıyodu.. 1 ay içinde gözümdeki kırmızılık tamamen gitti şu anda 4 ay olmuştur gayet iyi görüyorum gece görüşümdede sorunum yok göz kuruluğu çapaklanmada yaşamadım gayet memnunum. İlk 4 ay görüşte sıkıntı olabilir kardeşim umarım hemen atlatırsın geçmiş olsun

daniel2039
Aday Memur
13 Şubat 2018 09:03

benim gibi yaptırmayı düşünen bu tip sıkıntıları yaşamamak için to-touch yöntemi ile olsunlar. çok çok iyi ve bir hafta damlası var sadece

TronNiel, 6 yıl önce

Dünya gözde 11 eylülde lasek oldum kardeşim ilk başta gözüm iltahap kaptı bi gözümde kırmızı benek oluştu 1 ay sonra geçti. Amelyatın ilk 1.5 ayında inanılmaz bulanık gördüm hatta sağlam olan gözüm dahi bulanık görüyodu keşke olmasamıydım bile dedim. 2 metre uzaktaki plakayı dahi okuyamıyodum. Gece ise sokak ışıkları gözümü bulandırıyodu.. 1 ay içinde gözümdeki kırmızılık tamamen gitti şu anda 4 ay olmuştur gayet iyi görüyorum gece görüşümdede sorunum yok göz kuruluğu çapaklanmada yaşamadım gayet memnunum. İlk 4 ay görüşte sıkıntı olabilir kardeşim umarım hemen atlatırsın geçmiş olsun

TronNiel
Memur
13 Şubat 2018 10:43

Hangi yöntem ile olacağınız kornea kalınlığı ve doktorun insiyatifine bağlıdır

daniel2039
Aday Memur
13 Şubat 2018 11:31

göz uygunsa son teknolojiyi tercih etmek iyidir. bıçağın değdiği yöntemle değmediği yöntem göz yapısı ile ilgili değil tamamen teknoloji ile ilgili

TronNiel, 6 yıl önce

Hangi yöntem ile olacağınız kornea kalınlığı ve doktorun insiyatifine bağlıdır

daniel2039
Aday Memur
13 Şubat 2018 12:12

sonuç sayfasında kazandı yazısını gördüğün gibi harekete geç. 4-5 günlük bi çağrılma arası zaman var senin de benim de ben öyle planlıyorum doktor intibak kısmında da zaman var dedi ama nasıl güveneyim çok zor

legend2251, 6 yıl önce

nasip olursa kazandığımızda çizdirme işlemi için zaman tanıyorlar mı okulda tam olarak anlamadım af ola

Mamba976
Memur
13 Şubat 2018 15:59

Teşekkür ederim eyvallah sanada geçmiş olsun. Askerdeyken önceki dönemi kazanmıştım bu döneme mülakatsız gidiyorum. İnşallah bulanıklık geçerde elenmeyiz.

TronNiel, 6 yıl önce

ogrtmn123
Aday Memur
13 Şubat 2018 17:30

Ameliyat tan ne kadar süre sonra pomem de göz muayenesine girdin kardeşim ve ne çıktı sonuç olarak

TronNiel, 6 yıl önce

TronNiel
Memur
13 Şubat 2018 17:40

Son teknolojinin lasek olduğu söylendi. Pomem göz muaynesine girmedim çünkü bunun için pomemi kazanıp sağlık muaynesine gitmem gerekir.

Görme Gücüm:

Sol gözüm 10 da 10

Sağ gözüüm 10 da 7 (göz tembelliği var)

Yani şu anda tam sınırdayım pomem için :)

Sol gözüm 10 değilde 9

Sağ gözüm 7 değilde 6 görse elenirim (herşeyin hayırlısı :)

Sol gözüm 2 sağ gözüm 4.5 tu (astigmat,miyop,hipermetrop vardı)

Şimdi 0.75 kaldı sanırım ikisindede , eğer kazanırsam eğitimden önce son kez özel hastanede muayneye giricem

TronNiel
Memur
13 Şubat 2018 17:42

Dünya gözdeki göz doktoru derecelerimin pomem için tam sınırda olduğunu sorun olmcağını söyledi. O süre zarfında bende boş durmadım lazy eye egzersizleri yaptım tembel olan gözümü çalıştırmak için youtube üzerinden. Şu an 2 gözümün görme gücü 20/17. Pomemi kazandıktan sonra doktorların geçirmek için ellerinden geleni yaptığı söyleniyor. Benimde şu anda değerler sorun olmadığını gösteriyor umarım herşey güzel olur

ogrtmn123
Aday Memur
13 Şubat 2018 19:07

Şunu sorsam daha doğru olur o zaman . Ameliyattan sonra bulanık gördüm dedin ya , bulanık olduğu halde makine de 0 mı çıkıyormuş

TronNiel, 6 yıl önce

Dünya gözdeki göz doktoru derecelerimin pomem için tam sınırda olduğunu sorun olmcağını söyledi. O süre zarfında bende boş durmadım lazy eye egzersizleri yaptım tembel olan gözümü çalıştırmak için youtube üzerinden. Şu an 2 gözümün görme gücü 20/17. Pomemi kazandıktan sonra doktorların geçirmek için ellerinden geleni yaptığı söyleniyor. Benimde şu anda değerler sorun olmadığını gösteriyor umarım herşey güzel olur

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi