Editörler : crops35
15 Şubat 2018 11:02

Teias muhendis maasi 657 muhendisinden fazla

Yahu zaten 657den kit muhendisler fazla maas aliyorlar. Her kit ortalama ayni parayı alir.

Ana sayfadaki haberde botasin gerisinde kaldi diyor. İyi de zaten o kurumlarla kiyaslamak hata. ESKİDEN BERİ ÇOĞU KİT GİBİ O KURUMLARDAN ASAGİYDİ MAASLAR ZATEN.

Ek odemeleri olan ozel durumlu kurumlr haric her kit ayni maasi verir.

Ozetle cogu kitle teiasin muhendis maaşları aynidir zaten. Bir mağduriyet oldgunu sanmiyorum. Hele 657den baya fazla aliyorlar

ayzkrb
Aday Memur
15 Şubat 2018 11:09

Ozamam Tcdd Mke de baslasin TPAO dan az aliyoz diye.

Gerisinde kalmistir ifadesi cok yanlis.

MAASLAR O KURUMLARİN GERİSİNDE KALMADİ. ZATEN GERİSİNDEYDİ .

bu da mı ofsayt
Daire Başkanı
15 Şubat 2018 11:19

657'yle gecesi gündüzü, haftasonu olmadan çalışan insanları, sürekli iş kazası riski yaşayan insanları kıyaslamak ne kadar doğru? Hem belediyeler 657'li değil mi? Teiaş'lı olmadığım halde kit çalışanı olarak olayın içinde olduğumdan mühendislerin yaşadığı sıkıntılara sonuna kadar hak veriyorum.

elektronikci29
Aday Memur
15 Şubat 2018 11:28

bu idari personelin zoruna giden ne anlayamadım arkadaşım. neden gelmiş burada yine konu açıyorsunuz. hakkımızı savunmak ayıp mı? biz 657'li bir mühendisten fazla almıyoruz fakat siz 657'li bir memurdan kat kat fazla maaş alıyorsunuz. o yüzden sesiniz bu kadar fazla çıkıyor. mühendis almasın biz alalım derdindesiniz.

ayzkrb
Aday Memur
15 Şubat 2018 11:31

Teias da her kit gibi haberde adi gecen Ozel kurumlardan daha az maas aliyordu zaten. Onlarin özel tazminatlari var. Kiyaslamak yanlış..

Onlarla kiyaslama isine son verilmeli. Bos bi kiyas bence.

zxaswe
Aday Memur
15 Şubat 2018 12:04

vergi dilimi ile maaş 700tl azalıyor

kmvolkan
Şef
15 Şubat 2018 13:15

Sana batan ne burda. Nasıl bir eziklikle böyle bir konu açıyorsun.

657 idari personelle 399 idari personel arasında uçurum var. 657 mühendis ile 399 mühendis birbirine çok yakın. İş zorluğu ve riski bizim yüzde birimiz olmayan kurumlarda çalışan mühendis arkadaşlar bizden fazla alıyor. Bu maaşın çok daha fazlası hakkımızdır.

Ne kadar zorunuza gitse de hakkımızı alacağız.

ayzkrb, 6 yıl önce

Ozamam Tcdd Mke de baslasin TPAO dan az aliyoz diye.

Gerisinde kalmistir ifadesi cok yanlis.

MAASLAR O KURUMLARİN GERİSİNDE KALMADİ. ZATEN GERİSİNDEYDİ .

ayzkrb
Aday Memur
15 Şubat 2018 13:16

YAV HE HE ..

kmvolkan, 6 yıl önce

Sana batan ne burda. Nasıl bir eziklikle böyle bir konu açıyorsun.

657 idari personelle 399 idari personel arasında uçurum var. 657 mühendis ile 399 mühendis birbirine çok yakın. İş zorluğu ve riski bizim yüzde birimiz olmayan kurumlarda çalışan mühendis arkadaşlar bizden fazla alıyor. Bu maaşın çok daha fazlası hakkımızdır.

Ne kadar zorunuza gitse de hakkımızı alacağız.

ayzkrb
Aday Memur
15 Şubat 2018 13:17

Asıl eziklik Diger kitlerden fazla istemektir.

Risk misk hikaye. Yazmasaydınız zorla mi aldilar !

ayzkrb, 6 yıl önce

YAV HE HE ..

mcalli
Aday Memur
15 Şubat 2018 14:23

ayzkrb arkadaşım biz teiaşta çalışan mühendislerin sorunlarını duyurmaya çalışıyoruz.Geçmişten süregelen hataları düzeltebilmek adına uğraş veriyoruz. Kimsenin kazandığında gözümüz yok. Arkadaşlarımız yazıda BOTAŞ tan, DHMİ den örnek vermişler. Burada amaç onlarla maaş oranlamak değil, yaptığımız işin ciddiyeti ve önemi sebebiyle bu kurumlarda çalışanlara verilen benzeri bir tazminat verilmesi..

Arkadaşlarımız yazmışlar gerçekten zor şartlarda çalışıyoruz. 52 haftanın 40 haftası pazarlarımız bakım ve montaj sebebiyle mesaide geçiyor. Tek bir kuruş mesai ücreti alamıyoruz. Hafta içi, hafta sonu arızalar sebebiyle gece gündüz 24 saatin hangisi olursa arızaya koşuyoruz yine fazla mesai vs. yok. Telefonlarımız hep açık, sürekli aranıyoruz. Bayramlar özel günler nöbet vs cabası..

Arazi tazminatlarımız tam ödenmez, kesilir. Diğer kurumlar 3 ayda toplamda 20 gün için verilen arazi tazminatını beyanda bulunmadan, çoğu zaman 10 gün bile gitmeden alırken, yeri gelir 600 km yol gider gelirsin "kumanda odasında çalıştın, yönetmelikten biz açık alanda çalışmayı arazi anlıyoruz" derler arazi tazminatını vermezler.

TEİAŞ ı küçümsemeyin! Kesintisiz elektrik enerjisi kullanıyorsan, internetin, televizyonun, buzdolabın,telefonun çalışıyorsa bu biraz da bizim gayretlerimiz sebebiyledir.

Bize diğer KİTlerle kıyas yapıyorsunuz derken asıl sen açtığın konu başlığı ile "Teias muhendis maasi 657 muhendisinden fazla"!

sen bizi; saat 17 den sonra işle alakası olamayan, haftasonları bayramlar vs gönlünce, eşi,ailesi, çocukları ile vakit geçiren, yaptığı mesainin karşılığını alan arkadaşlarla kıyaslamışsın.

Bu kurumu yazmasaydın kazanmasaydın demek de doğru bir yaklaşım değil. Benim mesleğimi en iyi şekilde yapacağım, mesleki tatmini sağlayacağım, vatanıma milletime en faydalı olacağım yer TEİAŞ sa elbette yazacağım. Bu başka birşey, çalışmamın karşılığı olanı, hakkım olanı almak istemem başka birşey.

Bizim kimsenin kazandığında gözümüz yok. Hakkımız olan için mücadele ediyoruz..Lütfen birazcık empati yap cevap yazmadan evvel..

blue__engineer
Daire Başkanı
15 Şubat 2018 14:25

sıkıntının buyuk oldugu kesin ki burda başlık açmışssın. nerde ne iş yaptıgını bağışlada teşhis koyalım. sıkıntını giderecek çok insan vardır emin ol!

ayzkrb, 6 yıl önce

Asıl eziklik Diger kitlerden fazla istemektir.

Risk misk hikaye. Yazmasaydınız zorla mi aldilar !

ayzkrb
Aday Memur
15 Şubat 2018 15:33

1-) Allaha cok sukur sizler gibi bir sıkıntıya sahip degilim.

2-) meslegini yapmak isteyip seçmişsin. Senin mesleginde mesai saati kavrami yok. Bu meslege de kuruma da girerken her kousulu bilerek girdin. (Maaş Dahil)

657nin maasi az ben teiasa atancam meslegimi yapcam masabasi oturamam diye sectiyseniz kurumu bu serzenişlerinizle GUNDEMİ MESGUL ETMEYECEKSİNİZ !

blue__engineer, 6 yıl önce

sıkıntının buyuk oldugu kesin ki burda başlık açmışssın. nerde ne iş yaptıgını bağışlada teşhis koyalım. sıkıntını giderecek çok insan vardır emin ol!

ayzkrb
Aday Memur
15 Şubat 2018 15:36

Ayrica neyin tazminatini alacaksiniz merak ediyorum. Arazi ve YGT zaten var.

Kac teias muhendisinde yabanci dil var ? Eminim oran cok cok azdir.

Sonra Kalkip TPAO BOTAS diyosunuz.

blue__engineer
Daire Başkanı
15 Şubat 2018 16:31

A seviyede (92) dil puanım var. Kurumda birçok arkadaşımda B ve C seviyeleri var. Birçoğu uni de yada lise de hazrlık okumuş. Mühendisler en kötü ihtimalle mühendis olabilmiş! Teiaş a girerken bunu bilerek girdik evet. Ancak eşit işe eşit ücret muhabbeti çıktı. Ben 657 ile aynı işi yapmıyorum ki. Ücretler bile eşit olmaktan çıktı daha az alıp daha çok mesai harcıyoruz. Özetle benim işim 657 deki müh ile eşit değil. Ben daha fazla çalışmamın daha fazla risk almamın (iş kazası sorumlulluk) karşılığıını istiyorum. Hakkımı da ararım . İdari şef ile ben aynı sözleşme ücreti alıyorsam eğer ben de onun gibi çalışmayı isterim!

ayzkrb, 6 yıl önce

Ayrica neyin tazminatini alacaksiniz merak ediyorum. Arazi ve YGT zaten var.

Kac teias muhendisinde yabanci dil var ? Eminim oran cok cok azdir.

Sonra Kalkip TPAO BOTAS diyosunuz.

razors
Aday Memur
16 Şubat 2018 09:56

Sen delirdin sanırım ulan milyonluk ihaleleri mühendise emanet edip gidiyorlar maaşı az değil daha yüksek olması lazım adamda az Allah korkusu olmasa müdürü ile birlikte altlarında mercedes ile gezecekler sen daha parası az diyorsun kardeş TEİAŞ'ın en basit ihalesi 40-50 bin tl milyonluk ihaleleri kontrol eden başka kurum var mıdır bilmem ama maaşlarının arttırılması her zaman iyidir çünkü kurum para kazanan bir kurum zarara uğramaz yani!

intentional
Aday Memur
16 Şubat 2018 10:21

Mühendis Arkadaşlar...!

1. Amirleriniz olan Bölge Müdür Yardımcıları sizlerden daha az maaş alıyorlar. Onların sesi çıkmıyor.

2. TEİAŞ'ta mühendislerin (Elektrik Müh., İnşaat Müh, Çevre Müh., Bilgisayar Müh., Makine Müh, Şehir Plancısı v.s. v.s. v.s.) hangileri tehlikeli işlerde çalışıyor....

Devam edecek................

ayzkrb
Aday Memur
16 Şubat 2018 10:24

Konu kapanmıştır. Teias her zaman olduğu gibi diger kitlerle ayni maasa devam edecek. Tcdd Mke falan Teiasdan onemsiz kurumlar değildir.

Ozel odemeli istisnai kurumlara ise bakmayınız.

asieem
Aday Memur
16 Şubat 2018 10:53

arkadaş sana girip cıkan bi şey mi var sanan ne mühendislerden aşağılık kompleksini bırak benim yerm

asieem
Aday Memur
16 Şubat 2018 10:55

benim yerim belli antalya da teiaşta serdar de gösterirler sende yaz teşhis koyacam sana

ayzkrb
Aday Memur
16 Şubat 2018 11:38

"Serdar de gosterirler"

Bu laf sizin muhendislerin genel profili hakkindaki tezleri dogrular nitelikte bi laf.

asieem, 6 yıl önce

benim yerim belli antalya da teiaşta serdar de gösterirler sende yaz teşhis koyacam sana

elektronikci29
Aday Memur
16 Şubat 2018 13:29

sen kimsin ki konuyu kapatabileceğini sanıyorsun. haddini bil otur oturduğun yerde. boş beleş konuşup çeneni çalıştıracağına git kendi işine bak. saçma sapan konular da açıp milleti galeyana getirme.

ayzkrb, 6 yıl önce

Konu kapanmıştır. Teias her zaman olduğu gibi diger kitlerle ayni maasa devam edecek. Tcdd Mke falan Teiasdan onemsiz kurumlar değildir.

Ozel odemeli istisnai kurumlara ise bakmayınız.

Toplam 28 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi