Editörler : Pangaea

neolacakbuhalim
Aday Memur
16 Şubat 2018 18:32

Şimdi siz gerçekten inanmazsınız ama ben haksız yapılan bir işi asla savunmam. Zaten yıllarca haksızlığa uğrayan benim. Ama durum ne olursa olsun kimseye bilip bilmeden haramzade diyemezsiniz. Kimsenin zekasıyla kendinize göre dalga geçemezsiniz. Tabi lafım size değil eminim anlamışsınızdır.

okan0142, 6 yıl önce

Öğretmen atamaya ayrılan bütün kadroya adil bir şekilde kpss puan üstünlüğüne göre atama yapılmalı. Sizin mantığınızla düşünürsek, ücretli öğretmenlik yapan lise mezunlarına, önlisans mezunlarına nasıl bir ayrıcalık taninacak? Tanınan hakkı kullanan arkadaşlara sözüm yok, itirazımız bu hakkın tanınmasına...

Akc23
Memur
16 Şubat 2018 19:29

Bu bir yerinizden atip tutuyorsunuz demissiniz ya,ben o kismi tam anlayamadim ogretmenim.biraz acarmisiniz konuyu sayin ogretmenim.

neolacakbuhalim, 6 yıl önce

Onların yazdıklarına bakıp ona göre yazarsanız iyi olur. Kimsenin bilip bilmeden peşin hükümlü olmaya hakkı yok. Nasıl yazarlarsa öyle de cevabını alırlar..

haiord.
Kapalı
16 Şubat 2018 20:25

Ücretli öğretmen adı üzerinde ücretlidir. Kadro denılen sey hakedılerek sonavdan basarılı olunarak alınır. Dersını anlayırsın paranı alırsın zorla ucretlı ol doyen yok. İnsallah bu yanlıstan vazgecılır. O kadar kpss calısan ınsan var o kadro istiyolarsa oturup ders calıssınlar bugune kadar ınsanlar hem ozelde cımartesı dahıl calısıp hemde kpss calıstı ole bıze de kadro demekle olmaz. Insallah yanlıstan vazgocılr.

Fen035
Aday Memur
16 Şubat 2018 21:11

Ben de 1.5 yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum. Kpssye de çalıştım özel ders de verdim okul kursu da açtım. Kpssde de iyi bi başarı elde ettim, mülakatı bekliyorum. Hakkımla atanmak istiyorum. İnşallah şu saçma düşünceyi hayata geçirmezler

TÜRKİYE AŞKI
Aday Memur
16 Şubat 2018 22:28

Mecliste, 2017-2018 döneminde çalışma şartının kaldırılıp bu şekilde yasalaşması şeklinde uzlaşılmış. Hayırlı olsun.

birgaripepsilon
Kapalı
16 Şubat 2018 22:55

Bu bilgiyi nerden aldınız?

TÜRKİYE AŞKI, 6 yıl önce

Mecliste, 2017-2018 döneminde çalışma şartının kaldırılıp bu şekilde yasalaşması şeklinde uzlaşılmış. Hayırlı olsun.

snatch1
Memur
17 Şubat 2018 00:01

Senin işine geleni yazmışsın anlaşılan

TÜRKİYE AŞKI, 6 yıl önce

alpertunga52
Aday Memur
17 Şubat 2018 13:48

bakın sayın ücretli arkadaşlar, bu özel yazıdan genele sesleniyorum.

sizce sizi kadroya almaları hak. sebep saymaya gelince sayılır. hitlere, staline, ebu cehile ya da zalim gördüğünüz her kime sorarsanız sorun makul sebepler sayarlardı yaptıklarıyla ilgili. bunu sizi suçlamak için yazmıyorum. insan doğası bu.

ücretlilere kadro ayrı açılıyor felan objektif değil. kadroya alınacak herkes kuralları belli bir yarışla alınmalı. ve bu yarış adil olmalı. hala bu olay soyutlaştırılıyor.

bakın çok basit bir örnek vereyim; bütün ülkede ''5 tane a branşı öğretmeni'' açığı var diyelim. a bölümünde öğretmen olmaya kpss ve mülakat sonucunda 5 kişi aday. şimdi bu branşta 1 tane de ücretli kardeşim çalışıyor ve + kadro istiyor. şimdi devletin olmayan kadroyu verecek hali yok, doğal olarak 5 adaydan birinin ekmeğine talip.

talip olma demiyoruz, yine ol. ama yarışa gir ve yarışı kazanarak ol.

takapaka, 6 yıl önce

100000 açıktan ücretli sayısı düşülerek ihtiyaç belirlenmez. Her okulda ders saatine göre öğretmen ihtiyac sayışı vardır. Norm kadro diye bir sey var. Her yıl sene basında güncellenir. Biraz araştırıp konusun. Bir yerde ücretli öğretmen çalışırken bir bakmışsın ki baska okulda norm fazlası olan öğretmen gelip çalışmaya başlar. Ücretli öğretmen de hiç bir hak talep edemeden gönderilir. İşsizlik maaşı bile alamaz. Sadece konusun. Cehalet başa bela. Benim sıralamam kontejan sınırında. Keşke 20 bine 5 Bini de ekleseler hatta Bir 5 bin daha ekleseler de ihtimalim biraz daha artsa ama imkansız bu saatten sonra. Trollüğü bırakıp işinize gücünüze bakın. 5000 ücretli ataması zorunuza gideceğine ülkenin içinde bulunduğu durum zorunuza gitsin artık.

spun
Aday Memur
17 Şubat 2018 13:54

Çok sıkıldım bu konudan artık.herkes işine geldiği gibi.ücretliler kadroda olsa onlar da karşı çıkardı eminim buna.ya da kadrolular ücretli olsa onlar da isterdi.hayatım boyunca bu ballı atamaları,sınav geçişlerini kaçırdım.iyi ki de kaçırmışım diyorum bazen zerre kadar şüphem yok kadromdan.atanmak için bir kaç yıl gitti ömrümden.hayatımı erteledim ama başımı yastığa koyduğumda huzurla uyuyabiliyorum.şunu da çok iyi biliyorum ki haksız yere bir yere gelen ya işinden oluyor ya aşından ya da çoluk çocuktan çıkıyor.Buna fazlasıyla inanan biri olarak bu atama yapılacaksa yapılsın yapılmayacaksa da yapılmasın gündemden düşsün istiyorum.

birgaripepsilon
Kapalı
17 Şubat 2018 14:27

Valla bendende öyle, bende inanıyorm hayatlarında illaki bi yerden çıkar bu ahlar . nefret geldi artık öyle de böyle de hakkımızı yiyorlar . Alsnlar da rahat etsinler vicdanen rahatsız onlar olması gerekirken biz kendimizi yiyip bitiriyorz

spun, 6 yıl önce

Çok sıkıldım bu konudan artık.herkes işine geldiği gibi.ücretliler kadroda olsa onlar da karşı çıkardı eminim buna.ya da kadrolular ücretli olsa onlar da isterdi.hayatım boyunca bu ballı atamaları,sınav geçişlerini kaçırdım.iyi ki de kaçırmışım diyorum bazen zerre kadar şüphem yok kadromdan.atanmak için bir kaç yıl gitti ömrümden.hayatımı erteledim ama başımı yastığa koyduğumda huzurla uyuyabiliyorum.şunu da çok iyi biliyorum ki haksız yere bir yere gelen ya işinden oluyor ya aşından ya da çoluk çocuktan çıkıyor.Buna fazlasıyla inanan biri olarak bu atama yapılacaksa yapılsın yapılmayacaksa da yapılmasın gündemden düşsün istiyorum.

Kcinel
Şef
17 Şubat 2018 14:28

onlarca ataması olmayan bölümden arkadaşım var. Gerek ücretli gerekse dershanelerde tecrübe kazandıktan sonra otuzuna merdiven dayamışlar. Şimdi özel okullarda, dershanelerde güzel ücrete çalışıyorlar :) Yani sen yıllarca şartlarını bildiğin sefilliği çektin diye ben hakkım olan atamanın yarısını almışken kalkıp sana da hak verilince zoruma gitmeyecek öyle mi? Ama için rahat olsun güzel kardeşim yasalar mecliste oylanırken salt çoğunluğa göre sonuçlanıyor ve tahmin edersin ki o salt çoğunluk çok rahat şekilde çıkıyor ve bu sefer de her seferinde olduğu gibi çıkacak. Ama soru şu: Tıpkı rivayet bir hikayede olduğu gibi zengin adam mezarda hesap vermek için başkasının onunla birlikte gömülmesi şartıyla mirasını devreder ve köyün çobanıyla beraber gömülür, çoban ertesi gün parayı kabul edemez çünkü koyunlara bağladığı ipin hesabını sorarlar. Ve der ki "ben daha ipin hesabını veremedim kabirde, bu paranın hesabını kim verecek?" :) Sözüm sana da olmasın hadi. :) Bu olanların hesabını nerede, nasıl, kim verecek?

mustafabekar, 6 yıl önce

Acaba bu mağduriyet başınıza gelse ne olurdu yıllarca ücretli öğretmenlik yapanın kadro sonuna kadar hakkıdır. Ücretliye verilen 5000 kadro onların analarının ak sütü gibi helaldir. Sizler sıcak yatakta yatarken onlar dağ taş ve şehir köy demeden heryere gidip görevlerini en iyi şekilde yaptılar. Kadrolu öğretmenden 3 de 1 i kadar maaş alsada en az kadrolu kadar hatta kadrolu öğretmenden de daha özverili çalışmışlar ve çalışıyorlar.

Kcinel
Şef
17 Şubat 2018 14:45

Freud "Hoşa gitmeyen bir fikrin doğru olmadığını düşünmek insanın doğasında var. Eğer bir fikir insanın hoşuna gitmiyorsa, o zaman o kişinin o fikir aleyhinde argümanlar bulması hiç de zor olmayacaktır." demiş :)

yani arkadaşlar başlıyorlar işte yok dershaneciydi yok bilmem neydi :) bir de dershanecilere niye ses etmediniz diyor. Benmerkizini yediklerim. Tek tek tanıyor musun? Ses çıkarmadığımızı nereden biliyorsun :)

Yahu kardeşim madem yıllardır ücretlisin 4+4+4 zamanı boşalan sınıf öğretmenleri branşa kaydırılırken sen neredeydin :)

artık gerçekten uzatamayacağım zaten hocam. Noktasından virgülüne haklısın fakat işte cahil bilmez ki sarıkta değil keramet :)

son olarak da yorumun girişi hoşuma gittiği için uzattım böyle bir bilgi ekleyip toz oluyorum :)

1913 Yılında Hitler, Stalin, Troçki, Tito ve Freud'un Aynı Anda Yaşadığı Şehir: Viyana

alpertunga52, 6 yıl önce

bakın sayın ücretli arkadaşlar, bu özel yazıdan genele sesleniyorum.

sizce sizi kadroya almaları hak. sebep saymaya gelince sayılır. hitlere, staline, ebu cehile ya da zalim gördüğünüz her kime sorarsanız sorun makul sebepler sayarlardı yaptıklarıyla ilgili. bunu sizi suçlamak için yazmıyorum. insan doğası bu.

ücretlilere kadro ayrı açılıyor felan objektif değil. kadroya alınacak herkes kuralları belli bir yarışla alınmalı. ve bu yarış adil olmalı. hala bu olay soyutlaştırılıyor.

bakın çok basit bir örnek vereyim; bütün ülkede ''5 tane a branşı öğretmeni'' açığı var diyelim. a bölümünde öğretmen olmaya kpss ve mülakat sonucunda 5 kişi aday. şimdi bu branşta 1 tane de ücretli kardeşim çalışıyor ve + kadro istiyor. şimdi devletin olmayan kadroyu verecek hali yok, doğal olarak 5 adaydan birinin ekmeğine talip.

talip olma demiyoruz, yine ol. ama yarışa gir ve yarışı kazanarak ol.

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
17 Şubat 2018 16:44

niye olacağını söyleyeyim başka işte çalışacak kalite ve kalibrede değil öğretmenliği kebap olarak görüyor nasıl olsa fazla iş yükü yok diyor aldığı parayada razı oluyor. ee bir de herkes hocam, öğretmenim çekiyor itibar var yani özel sektördeki gibi gel lan buraya yap şu işi demiyorlar.

TÜRKİYE AŞKI, 6 yıl önce

Ücretlileri torpilli diyorlar. Ya Allahınızı seversiniz torpilli bir insan yol ve yemek parası çıkınca en fazla ele geçen 600 tl ücrete çalışır mı. Tanıdığım böyle bir kaç kişi var gerçekten 3 kuruşa muhtaç anadolu çocuğu hepsi. Bunların torpili olsa "istisnai memuriyet" kadrosundan memur olurdu. Torpilli arıyorsanız memur öğretmenlere bakın, bunlar zamanında bir şekilde memur olmuş şimdide beleşten öğretmenliğe geçmek istiyorlar. Gidin bunlara laf söyleyin. 1 milyon taşeron şartsız memur oldu. Dershane öğretmenleri memur oldu daha az şartlarda. Zaten bu şartlarla 1.000 - 1.500 ücretli zor atanır. Şarlar baya ağır. KPSS puanının yanında öğretmen olmanın şartlarınıda sağlaması gerekir. 540 gün 6 yıl eder oda aranıyor. Normal kadrolu ve sözleşmeli öğretmen atamadan daha ağır şartları.

adnan3977
Kapalı
17 Şubat 2018 18:23

şu ücretliliği yerin dibine sokup sokup çıkaranlar 400tl için çalışıyoruz diyenleri anlamıyorum.Aynı durumdayım 1.5 yıldır.Ücretli olarak çalışmamın yegane sebebi mülakatlarda avantaj yakalamak.Ama üç gün çalışıp 4 gün tatil oluyor.yarı zamanlı çalışıp 1500tl maaş veriliyor.

Geçtiğimiz yıldan beri ilk 40-50binde olup ücretliye başvuran sayısı çok fazla mülakat sebebiyle.Yine mülakat sayesinde ücretliye olan bu talep doğrultusunda yukarıda bahsedilen torpil olayları iyice baş gösterdi.

Şahsi fikrim eğer atanmak için ilk 10bine girmeniz gereken bir bölüm okumuyorsanız 2013 den 2016 şubata kadar yapılan yaklaşık toplam 100bin üzerinde seçimlerle paralel atamalar gerçekleşti.540 gün ücretli yapan biri bu atamaları hep kaçırmış demektir.

En yetkili ağızlardan gelen sözlerle göreceğiz ki 700-800 bu şekilde mülakata katılan öğretmen olabilecek.

Bunlarda branşlarında kpssden 90 almış ve iki yıldır ücretli yapanların yanında atanabiilecek puanı alıp alamayacağını göreceğiz ki ben bu konuda tereddütteyim.Tahminim 24700 civarında kpss ile alım olacakken 700-800 ücretli mülakatına girenlerden bir kısmı zaten atanmakta zorlanılan branşlardan olacağından ve çok yüksek kpss alıp mülakatı avantaja çevirmek isteyenlerin yanında pek avantajlı olmayacak.Keza zaten kolay bi branşta olsaydı 2013-2016 mart arası atanırdı.700-800 kişiden ancak 200-300ü atanma şansı yakalayabilecek.Malesef bu iddayı ilerleyen zamanlarda tespit etmek pek mümkün olmasa da ücretli atamasının sonuç olarak atamaları geciktirmede kullanılan ve 25bin rakamının tartışılmaması sağlanmış oldu.

Fen035, 6 yıl önce

Ben de 1.5 yıldır ücretli öğretmenlik yapıyorum. Kpssye de çalıştım özel ders de verdim okul kursu da açtım. Kpssde de iyi bi başarı elde ettim, mülakatı bekliyorum. Hakkımla atanmak istiyorum. İnşallah şu saçma düşünceyi hayata geçirmezler

Toplam 54 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi