Editörler : Pangaea
15 Şubat 2018 12:44

Ehm kpss bilgilendirme

Merhaba,

Elektronik ve haberleşme mühendisliğinden yeni mezun oldum.Kpss-b sınavına girmeyi düşünüyorum.Bu konuda hangi kod ile atama yapılıyor nasıl gerçekleşiyor bu konuda bilgi verebilir misiniz?Aynı zamanda Kpds ye de girsem mantıklı olur mu?Siz neler yaptınız?

Portofinom
Şef
15 Şubat 2018 19:52

Ehm isen pek bulaşma. Kpds de kalmadı. Yds oldu. Diyosan ben ilk beşte olurum çalış. Kodu boşver ilk beşe girdiğinde öğrenirsin:)

baybars1995
Aday Memur
16 Şubat 2018 00:32

Ben de ehm yeni mezunum. Kpss çalışıyorum. İşimiz gerçekten zor. 4619 nitelik kodumuz.

YÖK kararı ile elektrik elektronik müh. ile denklik geldi. Başvurabileceğimiz kontenjan artabilir.

Ayrıca YDS sınavından da en az 60 almak artık şart. Tercih yaparken çoğu bu şartı istiyor.

Sınava kadar çok yoğun bir şekilde çalışmamız gerekiyor. 90+ almazsak atama imkansız diyebilirim.

Kolay gelsin

Safinur
Aday Memur
16 Şubat 2018 16:56

Sağol sana da kolay gelsin

Yökden geken denklik ile eem lerin başvuracağı yerlerin çoğuna başvurabileceğimizi mi söylüyorsun?

baybars1995, 6 yıl önce

Ben de ehm yeni mezunum. Kpss çalışıyorum. İşimiz gerçekten zor. 4619 nitelik kodumuz.

YÖK kararı ile elektrik elektronik müh. ile denklik geldi. Başvurabileceğimiz kontenjan artabilir.

Ayrıca YDS sınavından da en az 60 almak artık şart. Tercih yaparken çoğu bu şartı istiyor.

Sınava kadar çok yoğun bir şekilde çalışmamız gerekiyor. 90+ almazsak atama imkansız diyebilirim.

Kolay gelsin

baybars1995
Aday Memur
16 Şubat 2018 18:11

yök bu iki bölümü denk olarak kabul ediyorsa tercihlerde de iki bölüm aynı yerlere başvurabilmelidir

Safinur
Aday Memur
17 Şubat 2018 00:39

İnşallah

seyay
Genel Müdür
18 Şubat 2018 09:35

Çalış arkadaşım sen yök denklik verdiyse en geç iki atama sonra 4611 e göre atanirsin merak etme ...

eser mehmet
Aday Memur
18 Şubat 2018 10:17

Bahsettiğiniz denkliğin merkezi atamalarda bi anlamı yok. Var mı? Açıktan atamalarda zaten malum referanslara denklikten daha fazla ihtiyaç var.

Safinur
Aday Memur
18 Şubat 2018 10:56

Bu konularda bilgim yok sadece belirtilen koda göre tercih yapabileceğim bilgisine ulaştım merkezi atanada oluyor mu olmuyor mu bilmiyorum

eser mehmet, 6 yıl önce

Bahsettiğiniz denkliğin merkezi atamalarda bi anlamı yok. Var mı? Açıktan atamalarda zaten malum referanslara denklikten daha fazla ihtiyaç var.

elohab71
Aday Memur
30 Kasım 2018 00:29

Arkadaslar .subatta cerilen esdegerlik karari sonrasi merkezi atamada 4611 tercih edebilecekmiyiz.bunun cevabini bilen yokmu.ehm olarak.

yurtmühendis
Kapalı
03 Aralık 2018 09:05

her tarafa durumu iletin arkadaşlar yöke cimere sesimizi duyurmayı başarırsak inşallah bizler de 4611 e başvuru yapabileceğiz :)

HoKuTo
Aday Memur
04 Aralık 2018 22:13

Valla ben 8.yim yine de atanmam şüpheli.Gerçekten de ilk 5e girmek lazım.

yurtmühendis
Kapalı
06 Aralık 2018 08:54

Nitelik kod klavuzunu devlet personel başkanlığı güncelliyormuş ben yöke yazmıştım ordan

cevap geldi devlet personel başkanlığı nitelik kod klavuzunu belirliyor diye.

06 Aralık 2018 23:58

Oraya iletmek lazım o zaman durumu hocam
yurtmühendis, 5 yıl önce

Nitelik kod klavuzunu devlet personel başkanlığı güncelliyormuş ben yöke yazmıştım ordan

cevap geldi devlet personel başkanlığı nitelik kod klavuzunu belirliyor diye.

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi