Editörler : nayzen
27 Eylül 2019 17:07

softbal10
Memur

Öncelikle geri bildiriminiz için çok teşekkür ederim.

Şimdi üst yazıya itiraz dilekçesi göndereceğim. Ama onların dediğine göre 2016 da aralıksız lisans eğitimine devam eden kişi 2018 ağustos ayında mezun olur işe girerse 9/1 başlar 2019 ağustosta 9/2 olur ve memuriyetine devam eder diyor. Sen 2017 de işe önlisans girdiğin için 1 yıl okurken çalıştığından o 1 yıllık hizmet süresi emsale takılır deniliyor. Ben buna yine itiraz etmedim. Fakat askerliğim de aradan gitti. Dedim ki; şefim askerliğim mevcut benim ben o yüzden emsalimi 2 kademe geçtim benim lisans emsalim askerliğini yapmış birisi değil midir? dedim. Senin askerliğini biz önlisans'ta ekledik zaten dediler. Şimdi yapacak birşey yok bu böyle dendi. Şimdi ben konuyla ilgili ne yapmam gerekir. İtiraz edeceğim fakat eksik bilgiden rezilde olmak istemediğimden araştırıyorum. Net bir madde veya aynı durumda emsal kararla karşılaşamadım. Devlet personel başkanlığına gidecektim 7 Temmuz'da kapatıldığı söylendi. Ben mezun olunca 8/1 olurum diyordum emsalden 1 yıl gitti en azından askerlikle beraber nisan kalmak üzere terfi tarihim 9/3 olmam gerekmez mi diye koşturuyorum şuan. Teşekkür ederim şimdiden.

OsmanKys, 11 ay önce - Alıntıya git

anladığım kadarıyla askerliğinizi görev öncesinde yaptınız.Peki askerlik hizmetinizi lisans bitirince saydırmak isteseydiniz nasıl bir işlem yapacaklardı o zaman emsale mi bakacaklardı?

06 Aralık 2019 12:03

yasam123
Aday Memur

öncelikle herkese iyi günler bu emsal konusunda beni de aydınlatırsanız çok sevinirim.

2010 yılında liseden mezun olarak önlisans eğitimine başladım ve 2013 yılında önlisansdan mezun oldum.

2012 mayıs ayında sözleşmeli olarak memuriyete başladım ve 2013 yılında verilen kadro ile kadrolu memur oldum. toplu sözleşmeden kaynaklı 1 dereceyi aldım ve şuan 7/3 üyüm.

benim 3 yıl emsalim var fakat sözleşmeli çalışılan süre memuriyette geçmiş gibi sayılıyor ve hizmete ekleniyor. ancak 8 yılda bir verilen kademe ilerlemesinde dikkate alınmıyor gerekçesi ile sözleşmeli sürede memur olmadığımız gerekçesi ile ve memuriyete ilk başlangıç tarihim kadroyu aldığım tarih gösteriliyor. bu durumda benim 3 yıl emsale yakalanmam doğru mudur?

Teşekkür ederim

06 Aralık 2019 12:04

yasam123
Aday Memur

eklemeyi unutmuşum ayrıca 2015 yılında da 4 yıllık fakülteden mezun oldum şuan fakülte mezunuyum

Toplam 23 mesaj