Editörler : cihan27E.Kayı Han
22 Şubat 2018 16:43

Zabıtanın çalışma saatleri ve mesai

Zabıta neye göre çalışır , mesai icin asgari ve azami süre var midir ?

icewave
Aday Memur
25 Şubat 2018 09:32

Ben büyükşehir belediyesinde çalışıyorum bizde sistem haftanin 6 gunu gunluk 8 saatten toplam 48 saat çalışmaktayiz. Normal memurda. Haftada 1 gun fazla calistigimiz icin 450 tl civari mesai ücreti aliyoruz.

emehu
Aday Memur
28 Şubat 2018 16:06

Aldığıniz mesai 8-5 dışına tasan saatler icin mi yoksa hafta sonu icin mi ?

icewave, 6 yıl önce

Ben büyükşehir belediyesinde çalışıyorum bizde sistem haftanin 6 gunu gunluk 8 saatten toplam 48 saat çalışmaktayiz. Normal memurda. Haftada 1 gun fazla calistigimiz icin 450 tl civari mesai ücreti aliyoruz.

desperrado
Daire Başkanı
10 Mart 2018 19:00

Maktu mesai her şekilde ödenir.

bravehard
Daire Başkanı
30 Nisan 2018 16:38

Hocam konunun üzerinden baya zaman geçmiş ama yine de yorum yapayım, Zabıta ve İtfaiye personelinin aldığı maktu mesai, fazla çalışmadan dolayı verilmez. Bu meslekler, 24 saat devamlılık gerektiren meslekler olduğu için, gerektiği takdirde sizi 24 saat göreve çağırabilirler, Yani kısaca hafta da 40 saat de çalışsanız, 60 saat de çalışsanız, bu parayı alırsınız.

icewave, 6 yıl önce

mavis0211
Aday Memur
12 Mayıs 2018 14:10

Merhaba arkadaşlar tamam zabıta 24 saat esasına gore çalışır ama aynı zamanda memurdur. Benim merak ettiğim bir konu var yardımcı olabilirseniz sevinirim. Resmi tatil günlerinde çalışmaya ek ücret var mıdır? Yada nöbet sistemi uygulanması gerekmez mi? Bunun yasal düzenlemesi yok mudur?

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi