Editörler : ayşegül bgm
23 Şubat 2018 16:06

27.000'lik Alımın 2-3 bölüme pay edileceği gerçeği

Hemşire,Ebe ve Paramedik harici belki Tıbbi sekreterlerde pastadan sağlam pay kapabilir ya geri kalan 30 küsür bölüm? Kimse kusura bakmasın onlar boşuna okudu ! Boşuna okuduk!

Kendi bölümüm (Fizik Tedavi Teknikerliği)adına konuşuyorum; 2 yıl olacak sadece 55 kişi atandı.Bakan boşuna Hemşire,ebe ve diğer yardımcı sağlık personeli alacağız sözünü kullanmıyor!

Hemşireyi istediği zaman benim yerime çalıştırabiliyor hatta Fizyoterapistin yerine bile çalıştırabiliyor.Hemşire açığı var diyorlar! nerde var anasını satayım! Fizik tedavi polikliniğinde hemşirenin ne işi var? 2 fizik tedavi teknikeri 2 fizyoterapistin çalıştığı yerde neden 15 tane hemşire çalışıyor? Hemşireler sertifika aldı diye benim yerime çalıştırılabiliyor neden? nedeni açık ;nöbet tutmak istemeyen ne kadar torpilli Hemşire varsa kendini bizim polikliniğine atıyor böylece hem Fizik tedavi teknikeri hem de Fizyoterapist işsiz kalıyor.Üstüne hastanelerde Hemşire eksikliği var diyorlar hemşire eksikliği yok kardeşim benim yatan hemşire fazlalığı var!

Saçma sapan sağlık politikalarınız yüzünden ileride norm fazlası öğretmenler gibi Hemşirelere boşuna maaş ödemeye başlayacaksınız! Yazın bunu kenara.

hiçimben
Daire Başkanı
23 Şubat 2018 16:07

Bu yazdıklarınızı şuan en az bölüm kendisi için söyleyebilir (ben de dahil olmak uzere). Bu kadar acı durumumuz.

hiçimben
Daire Başkanı
23 Şubat 2018 16:08

*en az 15 bölüm

hiçimben, 6 yıl önce

Bu yazdıklarınızı şuan en az bölüm kendisi için söyleyebilir (ben de dahil olmak uzere). Bu kadar acı durumumuz.

metehan3535
Aday Memur
23 Şubat 2018 16:09

36 bölüm vardı sanırım 30 u garanti söyler :(

metehan3535
Aday Memur
23 Şubat 2018 16:40

3-5 bizede verin de yolumuzu bulalım diyenler uplasın up up

23 Şubat 2018 16:58

Gonlum ister ki Her bolumden en az 300 alinsin evet hemsireler Yibbi sekreter anaztezi ameliyathane hatta. att nin bile isini yapiyorlar. yanlis anlamayin Ama tibbi sekreterlerin 90-1000 bin mezunu var bence hak ediyorlar ediyoruz pay almaya ..Ve taseron ve bazi bolumlerin magduruda Tibbi sekreterlerde bulunuyor..Sizi cok iyi anliyorum..

metehan3535
Aday Memur
23 Şubat 2018 17:57

atama sayısı mezun sayısıyla doğru orantılı olamaz! devletin ihtiyaç duyup duymadığıyla ilgili olur.tds'nin mezun sayısının bu kadar fazla olması yanlış eğitim politikasından başka bir şey değil.aynı durum orta öğretim hemşireler içinde geçerli.açılan devlet ve özel sağlık meslek liseleri (yanlış bir şekilde)garanti iş vaat etti.sağlıkta açık bitmez denildi sonuç 500.000 işsiz sağlıkçı her yıl 100.000 artarak gidecek bu işin sonu ne olacak?

Ha devlet bu bölümleri kapatsın mı? hayır kapatmasın her yıl %50 kontenjan düşürsün yoksa sonunu alamayacağı bir üniversite mezunu işsiz ordusu oluşturacak.Hoş kapatsa bu defa sonunu alamayacağı eğitimsiz kahvehane gençliği doğuracak.

tıbbısekreter21, 6 yıl önce

Gonlum ister ki Her bolumden en az 300 alinsin evet hemsireler Yibbi sekreter anaztezi ameliyathane hatta. att nin bile isini yapiyorlar. yanlis anlamayin Ama tibbi sekreterlerin 90-1000 bin mezunu var bence hak ediyorlar ediyoruz pay almaya ..Ve taseron ve bazi bolumlerin magduruda Tibbi sekreterlerde bulunuyor..Sizi cok iyi anliyorum..

metehan3535
Aday Memur
24 Şubat 2018 16:26

Sertifikasyon devam ettiği sürece bu alımların adı Sağlıkçı alımı değil Hemşire alımı olmaya devam edecek!

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi