Editörler : ayşegül bgm
24 Şubat 2018 14:21

Çhys ye düşen tayinin üstüne başka tayin?

2015 de eğitim durumu tayiniyle şu an bulunduğum ile geldim. 2018 ocak iller arası atamada başka bir ile tayinim çıktı 20 şubatta ÇKYS ye düştü ama bulunduğum il ocak-şubat bölge hizmet gruplarında D grubuna düştü. ben de bulunduğum ilde kalmak için mezun oldum, yönetmeliğin 18. maddesi 5. fıkrasına göre (mazereti biten personel bulunduğu il C ve ya D grubunda ise talebi halinde yerinde bırakılır) dilekçe verdim.

sorum şu ; ben şu an bulunduğum ilde kalmak istiyorum acaba iller arasında ki ÇKYS ye düşen tayinim buna engel olur mu ? bakanlık red cevabı verir mi?

Onur 1478
Aday Memur
09 Mart 2018 15:51

bilgisi olan var mı arkadaşlar çok önemli benim için

lab.fatma05
Aday Memur
10 Mart 2018 00:12

bunun için egitim mazeretinizi sonlandırdıktan sonra dilekçe vermeniz gerekiyor diye biliyorum. tayin içinde, ayrılış yapmassınız dilekçeye cevap beklersiniz. olur diye düşünüyorum çünkü bakanlıgın sistemine düşeceğiniz için dilekçeyi dikkate alırlar. ki siz dilekçe verıp kalmayı talep etmeseydiniz eski görev yerinize çekeceklerdi.mazereti sonlanıp sisteme düsmüs bir arkdasima gelen yazıda sizin yazdıgınız gibi c/d talabinde bulunmassa geldigi yere gidecegi yazıyordu

Onur 1478
Aday Memur
10 Mart 2018 04:09

zaten mezun olarak mazeretimi sonlandırmış oluyorum. mart 21 e kadar iller arası tayinden 30 günlü kayrılış yapmak için sürem doluyor. bakanlık şu an çkys de tayinin var deyip iptal eder mi onu merak ettim

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi