Editörler :
26 Şubat 2018 14:58   


Büyük bir firmadan iş teklifi aldım ancak

Zeki bey bundan 2-3 ay önce alkollüyken araç kullanmaktan yargılandım 25 gün karşılığı 500 tl adli para cezası aldım tabi bu durum adli sicil kaydımada yansıdı şu anda büyük bir kurumsal şirketten iş teklifi aldım işe giriş için tamamlamam gereken evrakların içinde sabıka kaydıda var üstelik arşiv çıkışlı bununla ilgili ne yapmalıyım, uzun süredir işsizdim zaten bu iş teklifinide değerlendirmek zorundayım yardımcı olabilirmisiniz?

27 Şubat 2018 16:55

ibraam31
Aday Memur

Cevap yazan olmadığına göre durumlar vahim.Adli sicil kayıtları 2 bölümlü oluyor bir adli sicil kaydı bölümü birde arşiv kaydı bölümü,yasalara göre infaz edilen cezalar arşiv kaydına alınır.Arşiv kayıtlarıda devlet memuriyeti,silah ruhsatı v.b. kamusal süreçlerde istenir ancak özel sektördeki pekçok firmada adli sicil kayıtlarını arşiv çıkışlı olarak istiyor bu konuda ne yapılması gerekir? Arşiv çıkışlı adli sicil kaydı isteyen özel firmalara bu konuda bir yaptırım durumumuz sözkonusu olabilir mi?

Arşiv kaydımda silinsin diye 5 yıl işsiz güçsüz bekleyecek miyim?

01 Mart 2018 00:13

ibraam31
Aday Memur

Doğru bu ülkede insan sabıkasızken bir halt olamıyorda sabıkalıyken nasıl olacak ki? Yaptığım işi haklı görmüyorum ancak birinin canına,malına ve ırzına zarar vermemişim, çalıp çırpmamışım sadece alkollüyken araç kullandım diye adli bir sürece sokulup ceza almışım ve sabıkalı bir adam olup çıkmışım. Devlet adeta insanı suça ve suçlu olmaya teşvik ediyor,sırf alkollüyken araç kullanmak suçundan aldığım sabıka yüzünden güzel bir şirketteki iş fırsatını kaçırıyorum çünkü şu an ki durumda tüm işverenler açısından katilden, gaspçıdan,tecavüzcüden ne farkım var? Öyle ya bende ya intihar edeceğim ya da yaşayabilmek ayakta kalabilmek için mafyaya karışacağım...

Toplam 2 mesaj
 
ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?