Editörler :
28 Şubat 2018 19:51   

Pendik haseki 2.komisyon sınava girenlerden tercih yapmaya hak kazanan varmı

Ben hfz-imam hatip kontenjanından girdim mülakata 58 verdiler bilemediğim soru olmadı

01 Mart 2018 09:19

gücük
Aday Memur

arkadaşlar KPS den yüksek puan alınması ve ya DHBT den yüksek puan almak imam-Hatiplik için yeterli değil.cemaat cami görevlilerinden namaz kılarken puan istemiyor .Cemaat İmamlarının Kuranı güzel okumasını, harfleri iyi telaffuz etmesini, ezanı güzel ve makamına uygun okmumasını istiyor.İmamlık basit bir iş değil kps den 100 almış ama namaz kıldıramıyor, cenaze işlerini yapamıyor ezanı usulüne uygun okuyamıyor.Dolayısıylada sıkıntılar çıkıyor.Vergi veren vatandaşın da namazı güzel sesiyle usulüne uygun kıldıran ezanı güzel usulüne uygun okuyan imam istemesi de en doğal hakkı değilmi?

Benim görüşüm İmam-hatip ve Müezzin-Kayyım alımında Önce mülakat yapılarak Sesi sedası güzel olan kulağıyla makamı iyi kavrayanlar seçilip bunların kps ve dhbt girmesi lazım.Çünkü Mihrapta kimse kps istemiyor.Mihrapta güzel sesi olan makamı olan isteniyor.

KISACASI DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞININ ÖNCE MÜLAKAT YAPARAK: 1-SESİ SEDASI OLANI 2-MAKAM KAVRAMA KULAĞI OLANI 3-CAMİ TESLİM EDİLECEK DONANIM VE KABİLİYETE SAHİP OLANLARI TESPİT ETMESİ VE BU TESPİT EDİLENLERİN KPS VE DHBT' SINAVLARINA GİRMEYE HAK KAZANMASI GEREKİR.

01 Mart 2018 11:50

uye452
Şef

gücük: bundan öncekiler çok mu yeterli de merkez camiilerde görev yapıyor?

DHBT puanına göre atamayı yaparsın. Sonra il müdürlüklerinde ilgili camiilere göre tekrar ses seda makama göre atama yaparsın. Diyanette öncelikli olan bilgidir. Bilgisi olmayan imam cemaati ya kendi cemaatine ya da fetöye teslim eder.

Toplam 2 mesaj

ANKET
Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu'nun karşı karşıya geldiği program, fikrinizi değiştirdi mi?