Editörler : ayşegül bgm

Yasaklı
01 Mart 2018 23:42

Hemşire atamaları durdurulsun

Bu ne arkadaş yaaa, her yer hemşire dolu daha da tonla hemşire alıyorlar.Kamu hastanelerinde çalışan 170 bin hemşire var, 112 de hemşire var serviste sekreterya hizmetlerini hemşire yapıyor sonra hemşire açığımız var diyorlar.Bunun önüne geçmemiz lazım arkadaşlar.Yıllardır 35 branşı yok saydılar hep hemşirelere kadro verdiler.Hemşire açığı filan yok çek 112 den hemşire,.çek masabaşından hemşireyi ambulanslarda halen hemşire var paramedik niye alıyonuz o zaman.Birlik olma zamanı 35 branştan arkadaşlarım, hemşirelere karşı birlik olmassak biz bunlara daha çok kadromuzu kaptırıcaz.Hemşire alımlarını azaltsınlar, tıbbi labaratuvarın işini hemşire yapar, tıbbi sekreterin işini servislerde hemşire yazılı masalarda hemşire yapar bu ne yav yeter yav.Bu hemşireler yüzünden bizim kadrolarımız azalıyor.Hemşirelere karşı birlik olma zamanı, arkadaşlar.Bu başlığı güncel tutalım...

Sinem NURSE
Aday Memur
02 Mart 2018 00:29

Bu ne sacma başlık.Hemşire alımı durdurulsun diyeceğine herkes kendi branşında görev yapsın de.Hakkını aramayı bilmezsen daha bu boş isteklerle bir adım ileri gidip atanamazsın.Hemsireye laf atacağına hakkını iste.Devlette durduk yere hemsire alayim demiyor.Hastanelerden ihtiyaclari elde ediyor.Demkki hastanelerde hemsire istiyor!!!Baska meslekten istemiyor.Gelip hemşire diye laf salatası yapıp durmayın.Cok meraklıysanız okusaydınız

Serhat hemsir
Aday Memur
02 Mart 2018 00:29

Sen neyin kafasındasin ? Neyi kimin önünü kapatıyorsun ? Hemşirelere ne demek atama durdurulsun ? Ben geçen konu başlığı açtığımda hepiniz ayaklandiniz kimsenin ekmeğine laf etmediğim halde..... Bu ne demek oluyor ? Haktır bu hasitlik tir yazıklar olsun...........Unutma kimse kimsenin ekmeğini yemiyor... Herkes emeğinin karşılığını alıyor yukarda Allah var her yerde rabbim varr.. görüyor bunları ...

Sinem NURSE
Aday Memur
02 Mart 2018 00:32

Surada sayili günler kaldi.Kendi branşları icin alim isteyeceklerine gelip hemşirelere laf ediyorlar.Sadece boş konuşma.Bu ne cekememezlik bunlarda ya.Bi bitmediler!!!

Serhat hemsir, 6 yıl önce

Sen neyin kafasındasin ? Neyi kimin önünü kapatıyorsun ? Hemşirelere ne demek atama durdurulsun ? Ben geçen konu başlığı açtığımda hepiniz ayaklandiniz kimsenin ekmeğine laf etmediğim halde..... Bu ne demek oluyor ? Haktır bu hasitlik tir yazıklar olsun...........Unutma kimse kimsenin ekmeğini yemiyor... Herkes emeğinin karşılığını alıyor yukarda Allah var her yerde rabbim varr.. görüyor bunları ...

Ayzite
Şef
02 Mart 2018 00:57

Hemsirenin geride bakmasi gereken bi ailesi yok ya dimi hemsire 8 sene ilkokul 4 snee lise 4 sene fakulte egitimi almadi ya hemsire emek etmedi ya hemsire senin eline verilen parayi elinden zorla aldi ya hemsire atamalari durdurulsun deil mi .Artik hemsirenin yaptigi butun islrride sen yaparsin doktor istemini ilaclaru sen uygularsin hastanin vucut bakimini sen yaparsin yeri geldiginde yogun bakimda alt bakimini ve temizligini sen yaparsin.hasta ailesi ile bi suru insanla sen karsi karsiya gelirsin hastanin surekli her derdini sen goruo hemsirelik tanisini da sen koyarsin hastanin psikolojik destegini de sen verirsin haklisin hemsirelik alimi durdurulsun.Ben sana diyecek lafi iyi biliyorum da sukur ki bi terbiyem var sonra kimsenin rizkinda gozum yok .Bu basligi acan arkadas bu sikintili donemleriimizde sizin gibiler yuzune bide canimizi sikiyoruz ya insallah kendi kininizde bogulursunuz Allaha havale ediyorum sizi.

Sunuda soyleyeyim bi lisans hemsire olarak o ö hemsire arkadslar da bi elin parmagini gecmeyen sayida alimi olan bolumlerde hepsi ayni egitimi aliyor herkes emek ediyor bunu biliyorum insallah rabbim kimsenin emegini zayi etmesun ama bunu biz yapiyormusuz gibi atama sayilarini biz belirliyormusuuz gibi bu sekilde hemsirelerin sayisi azalsin da biz soyle olalim sadcr bencillik bunu benim bolumumden isteyen varsa da bencillik.

Insanliginizi baskasinn rizkina goz dikecek kadar kaybetmeyin yazik sana..

Veysel9106
Şube Müdürü
02 Mart 2018 01:17

Provokasyon yapma kardeş . Yarın Başka bir bölümün alım sayısının arttığını görürsen o branşa karşı da öyle bi çağrıda bulunursun o zaman . " Birlikte hayır , ayrılıkta şer vardır " bilmez misin ? Aynı sektörden olduğumuz bir branşı dışlayıp o branşa karşı birlik olursak ona birlik denmez İttifak denir . İttifaklar Çıkar üzerine kuruludur . Çıkar üzerine kurulu olan her şey bozulmaya ve yıkılmaya mahkumdur . Bu Şer İttifakında ATT olarak Yokuz biz . 35 Branşı hemşirelere karşı kışkırtma . Hiçbir şey hemşirelerin elinde değil , bakanlık planlaması . Birbirimizin bölümünü ve eğitim seviyesini kötülemeye gerek yok . Biri "sen ortaöğretimsin git üni oku da gel " diyor , diğeri ise " siz daha bişey bilmiyorken biz staj yapıyorduk , biz siz lisanslara öğretiyorduk " diyor . Herkes kendisinin haklı olduğunu düşünür . Arkadaşlar yapmayalım . Bak bu zor günlerde birlik olmak lazım . Bakanlığa Sesimizi duyurmamız lazım ki ADİL ve BOL Alımlı bir atama olsun . 9 bin yada 10 bine veya 5 bine kendimizi bağlamayalım ... Burdan tüm Branşlara sesleniyorum , Gelin ortak bir tag üzerinde toplanıp En az 15 bin alım olmasını isteyip maliyeye de baskı yapalım . Vesselam ...

Ayzite
Şef
02 Mart 2018 01:28

Olmasi gerekn bu inanin hocam bugun bize yarin başkasına cunku

Veysel9106, 6 yıl önce

Provokasyon yapma kardeş . Yarın Başka bir bölümün alım sayısının arttığını görürsen o branşa karşı da öyle bi çağrıda bulunursun o zaman . " Birlikte hayır , ayrılıkta şer vardır " bilmez misin ? Aynı sektörden olduğumuz bir branşı dışlayıp o branşa karşı birlik olursak ona birlik denmez İttifak denir . İttifaklar Çıkar üzerine kuruludur . Çıkar üzerine kurulu olan her şey bozulmaya ve yıkılmaya mahkumdur . Bu Şer İttifakında ATT olarak Yokuz biz . 35 Branşı hemşirelere karşı kışkırtma . Hiçbir şey hemşirelerin elinde değil , bakanlık planlaması . Birbirimizin bölümünü ve eğitim seviyesini kötülemeye gerek yok . Biri "sen ortaöğretimsin git üni oku da gel " diyor , diğeri ise " siz daha bişey bilmiyorken biz staj yapıyorduk , biz siz lisanslara öğretiyorduk " diyor . Herkes kendisinin haklı olduğunu düşünür . Arkadaşlar yapmayalım . Bak bu zor günlerde birlik olmak lazım . Bakanlığa Sesimizi duyurmamız lazım ki ADİL ve BOL Alımlı bir atama olsun . 9 bin yada 10 bine veya 5 bine kendimizi bağlamayalım ... Burdan tüm Branşlara sesleniyorum , Gelin ortak bir tag üzerinde toplanıp En az 15 bin alım olmasını isteyip maliyeye de baskı yapalım . Vesselam ...

02 Mart 2018 01:43

Ben ambulansta laboratuvarda vs çalışan hemşire bilmiyorum sekreterler önce taşeron olayını çözmeli çünkü en çok orda hak gaspları oluyor sekreterlik yapan hemşire varmı bilmiyorum tam o konuyu sanırım üniversite hastanelerinde rastlanabiliyor devlette sanmıyorum geri kalan yerlerde hemşire çalışabilir bunda bir sakınca Yok sanırım yakında hemşire hastahaneye girmesin diyecekler ne bu öfke anlamış değilim hakkınızı sonuna kadar isteyin bu sizin hakkınız sonuçta yıllarca emek verdiniz. Ama gözünüz başkasının ekmeğinde lokmasında emeğinde olmasın lütfen. Seni bu kadar ay atama beklemene bağışlıyorum!

burakhemsire
Memur
02 Mart 2018 02:39

Bu paylaşım kişilikle alakalı. Aslında adalet falan aradığı yok arkadaşın. Bugünkü yayılan sahte kadro dağılımını gören bazı (bazı diye belirtiyorum kesinlikle genelleme yok. girip gruplara bakarsanız görürsünüz o arkadaşları) ortaöğretim arkadaşlar inşallah böyle olur dedi. Normal dağılımdan farklı olarak sadece ortaöğretim hemşireye fazla kadro verilmişti. Aylarca adalet diye bağıran 35 branş mağduriyetini savunan bazı arkadaşlar sadece kendi kadrolarının arttığını görüp inşallah dediler. Sıfır çeken 20 civarı bölüm umurlarında olmadı, az alınan 5 6 bölüm yine umurlarında olmadı. Bu konuyu açan ve bahsettiğim arkadaşlar sadece kendi çıkarını gözeten çıkarcı insanlar. Yarın farklı bi bölüm yüksek sayı alsa 34 bölüm birleşelim 2 bölümün alım sayısı azaltılsın diyecek. Ha kendi bölümü fazla alınca da kenara çekilecek hiçbir şeyi umursamayacak. Dediğim gibi çoğu insan sadece kendi çıkarı için adalet der. Bu arkadaşta onlardan birisi. Allah herkesin gönlüne göre versin. Keşke herkes atansa, herkes evine ekmek götüren olabilse. 27000 bölünürken diğer bölümlerden kıstırmaya çalışmak yerine 27000i 30000 yapmaya çalışsak keşke tek vücut olup.

nurse.8
Şube Müdürü
02 Mart 2018 04:04

Senin çarkına tukururum benim canımı sıkma hastalanınca kanını kim alacak diyetisyen mi

hemşireyis
Aday Memur
02 Mart 2018 06:38

Hahaha çomara bak

Federer1313
Kapalı
02 Mart 2018 07:31

sonuna kadar haklisin hepsi̇nde bi̇ hava bi̇ hava hi̇ç bi̇ri̇ adam akilli i̇şi̇ni̇ yapmiyor bi̇le

Sevgi5252
Şef
02 Mart 2018 07:50

Hemşirelerin suçu ne devlete suç bulun devlet açmış bölümü ama alım yapmıyor almicaksa acmasalardi hemşirelerin günahı neeeee

Sevgi5252
Şef
02 Mart 2018 07:53

Siz hemşire alımı durdurulsun deyince durdurulacakti zaten hakkinzi böyle ararsanız kimse sizi ciddiye almaz çünkü bu hak arama değil cekememezlik

kalkersan
Yasaklı
02 Mart 2018 11:38

+++

Dytscorpion
Aday Memur
02 Mart 2018 13:56

Kedi uzanamadigi ciğere mundar dermiş diyetisyenlik mesleğini küçümseyecek kapasiten bile yok.Bizi bu halegetirenler utansın ben mf3 18binle girdim o kucumsedigin bölüme kpssdende 86 aldım atama bekliyorum sadece sana cevap vermek için açtım bu hesabı hemşirelere saygim var sen hariç

nurse.8, 6 yıl önce

Senin çarkına tukururum benim canımı sıkma hastalanınca kanını kim alacak diyetisyen mi

hemşireyis
Aday Memur
02 Mart 2018 14:07

Güncel tutalım arkadaşlar hemşirelerin kadrosunu alıp bize verecekler

02 Mart 2018 14:15

Durun bir saniye orda Arkadas sadece hemsire alimlarin fazla olmasina karsi ki bence hakli cnku Hemsure acigi yok fazLa dercesine.. Ama ustune sertifika ile ilgili ortopedi sekreter, diyaliz vs islerini yapmasina karsiyiz ama bunu hemsire arkadaslarin emegini mucadelesini gasp ederek degil Saglik bakanligin yanlis yönetmenligidir.Herkes hak ettigi almasi dilegiyle ve en onemlisi ihtiyacdan ziyade 36 brans alimi mezun alimi dikkat e almali..

Sinem NURSE
Aday Memur
02 Mart 2018 14:30

18 bine girdinde ne oldu.Burda herkes ağlayıp yok su puanla yerlestim universiteye yok kpss den su puani aldim.seninde sunu anlayacak kapasiten olsaydi keske universiteye girerken simdi issiz kalmazdin;bir hastanede kac diyetisyen var kac hemsire arastir gel.Issiz kalip kalmayacagini hesaplasaydin okurken basta.Seninde kapasiten buna yetmemis.Hadi yuru git

Dytscorpion, 6 yıl önce

Kedi uzanamadigi ciğere mundar dermiş diyetisyenlik mesleğini küçümseyecek kapasiten bile yok.Bizi bu halegetirenler utansın ben mf3 18binle girdim o kucumsedigin bölüme kpssdende 86 aldım atama bekliyorum sadece sana cevap vermek için açtım bu hesabı hemşirelere saygim var sen hariç

02 Mart 2018 15:14

İstanbuldaki hemşire açığı o kadar çok ki, sık sık nöbete kalıyorlar...

furkandnk
Kapalı
02 Mart 2018 15:19

Bence hemşire açığından değil para dan dolayı.Eskiden millet nöbet tutmak istmezdi şimdi bana niye nöbet yazmadın diye kavga ediyorlar.Bunun nedeni nöbet ücretlerinin arttırılması, personel eksikliğinden değil.

foseptik mefruşat, 6 yıl önce

İstanbuldaki hemşire açığı o kadar çok ki, sık sık nöbete kalıyorlar...

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi