İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Editörler : crops35
05 Mart 2018 14:24

TEİAŞ ta çalışanlar kurum nasıl arkadaşlar ?

Maasi ve sosyal olanaklari nasil ? Pisman olan varmi yazdigina herkes pisman gibi yazip duruyor

tknkr01
Aday Memur
06 Mart 2018 18:14

Teiaş anlatılmaz yaşanır...

blue__engineer
Daire Başkanı
07 Mart 2018 09:46

Elektrik mühendisleri için işssiz kalmaktan daha iyidir sadece...

07 Mart 2018 10:37

Teknikerler icin nasil peki hocam tavsiye edermisiniz ?

07 Mart 2018 10:38

Hocam bilgilerinizi paylasirmisiniz

tknkr01, 6 yıl önce

Teiaş anlatılmaz yaşanır...

kmvolkan
Şef
07 Mart 2018 11:03

Tekniker için cennetten farkı yoktur. Maddi manevi :)

Atanamayan adamlar, 6 yıl önce

Teknikerler icin nasil peki hocam tavsiye edermisiniz ?

07 Mart 2018 11:25

mühendilik için düşünmüyorsan tavsiye ederim

07 Mart 2018 11:36

Mühendis değilsen hiç düşünmeden gelebilirsin. Maaş olarak birçok kurumdan daha iyidir.

lucab
Aday Memur
07 Mart 2018 11:40

Elektrik muhendisleri dusunmesin mi ne yapalim ;) fikir almak istiyorum

zxaswe
Aday Memur
07 Mart 2018 14:11

mühendislere kötü idariler için harika ötesi

desperado6168
Aday Memur
07 Mart 2018 14:38

Durum bayağı kötü mü arkadaşlar şaştım kaldım inanın. Genel müdürlük nasıl acaba?

temel12
Şef
07 Mart 2018 14:44

Mühendisler için harika yer teiaş.Havaları görsen sanki atomu parçalıyorlar....

xxxzz
Memur
07 Mart 2018 15:19

siz burada konuşan mühendislere bakmayın. tüm kitlerde geçerli olan ücret grubuna itiraz eden bir grup nasıl size objektif yorumda bulunacak? takmışlar kafaya biz yüksek puanla össye girdik idari şef biz kadar nasıl maaş alır diye. mühendislere soruyorum kaçınız yüksek puanla girdiniz össye? siz hepiniz odtülü müsünüz? girdiğiniz sıralama 00 bin 150 bin gelmişsiniz işi bilmeyen sendikacılara hikaye anlatıyorsunuz. sizin iibf dediğiniz eli ayağı düzgün ünilere 60 binle giriliyor. adı sanıduyulmamış üniden mezun olan iibfciler gelmiyor. bu kuruma kpss ile giren idari memurlar sizden daha düşük puanlarla üniversitelere girmiyor. kpssde de sizden yüksek puanla teiaşa atanıyor. acı ama gerçek bu,cvp vermeye değmez ama herkesin bir sabrı var. idarileri ikinci sınıf göremezsiniz. muhendisle memur maaşı arasında 1500 tl fark var,arazi tazminatı,yüksek gerilim tazminatı bunlarla fark 2 bini geçiyor,1 derece düşük başlıyorsunuz ek göstergeniz 3600 daha da gözünüz doymuyor takmışlar idari şefe. teiaşta kaç tane idari şef var memurlar idari şeften mi ibaret? idari şefle memur arasındaki fark 1200 tl olmuş memurlar sizin kadar ağlamıyor neden? çünkü her şeyin kuralı var ücret gurupları belirlenmiş, yönetim kırk takla atsa ne olacak? memurla mühendis arasındaki farkın ne olmasını istiyorsunuz 1500 tl yetmiyor mu bu deha,hint kumaşı muhendislerimize?

kmvolkan
Şef
07 Mart 2018 16:18

şimdi iibf'yi mühendisliğin üstüne çıkardı arkadaş. Yakında işletmeye röleye teste müdür olup bize iş vermeyi bile hedefler bu kafa yapısı.

xxxzz, 6 yıl önce

siz burada konuşan mühendislere bakmayın. tüm kitlerde geçerli olan ücret grubuna itiraz eden bir grup nasıl size objektif yorumda bulunacak? takmışlar kafaya biz yüksek puanla össye girdik idari şef biz kadar nasıl maaş alır diye. mühendislere soruyorum kaçınız yüksek puanla girdiniz össye? siz hepiniz odtülü müsünüz? girdiğiniz sıralama 00 bin 150 bin gelmişsiniz işi bilmeyen sendikacılara hikaye anlatıyorsunuz. sizin iibf dediğiniz eli ayağı düzgün ünilere 60 binle giriliyor. adı sanıduyulmamış üniden mezun olan iibfciler gelmiyor. bu kuruma kpss ile giren idari memurlar sizden daha düşük puanlarla üniversitelere girmiyor. kpssde de sizden yüksek puanla teiaşa atanıyor. acı ama gerçek bu,cvp vermeye değmez ama herkesin bir sabrı var. idarileri ikinci sınıf göremezsiniz. muhendisle memur maaşı arasında 1500 tl fark var,arazi tazminatı,yüksek gerilim tazminatı bunlarla fark 2 bini geçiyor,1 derece düşük başlıyorsunuz ek göstergeniz 3600 daha da gözünüz doymuyor takmışlar idari şefe. teiaşta kaç tane idari şef var memurlar idari şeften mi ibaret? idari şefle memur arasındaki fark 1200 tl olmuş memurlar sizin kadar ağlamıyor neden? çünkü her şeyin kuralı var ücret gurupları belirlenmiş, yönetim kırk takla atsa ne olacak? memurla mühendis arasındaki farkın ne olmasını istiyorsunuz 1500 tl yetmiyor mu bu deha,hint kumaşı muhendislerimize?

xxxzz
Memur
07 Mart 2018 16:51

önce okuduğunu anla iibfyi büyük görme yok, siz kimsiniz de küçük görüyorsunuz? sen kaymakam,sayıştay denetçisi,idari hakim vs vs mesleklerinden üstün müsün? o iibf diye küçümsediğin fakülte snn amirin olur ağzını ayırırsın. buraya atananların bir kısmı mülakatlar olmayasadı snn olamayacağın yerlerdeydi. sen de yüksek maaş istiyorsan git uzman ol burda ağlamayın maaşımız az diye gözünüz doysun. siz diğer kitlerden (Dhmi hariç) fazla maaş alıyorsunuz tazminatlarla. p3 le mühendis olduğunuzu mu sanıyorsunuz?

kmvolkan, 6 yıl önce

şimdi iibf'yi mühendisliğin üstüne çıkardı arkadaş. Yakında işletmeye röleye teste müdür olup bize iş vermeyi bile hedefler bu kafa yapısı.

kmvolkan
Şef
08 Mart 2018 09:53

Hasetiniz bitmiyor...

Kurumda farklı birimlerde çalışan mühendisler, daha yoğun çalışan mühendislerin kendilerinden daha fazla maaş alması gerektiğini savunurken siz mühendislere sataşıp duruyorsunuz. Kurumun asıl işini yapan ben her gün ölüm tehlikesi altında çalışırken, gecem-gündüzüm-hafta sonum-bayramım yokken; benim maaşımı hesaplayan, benim talep ettiğim malzemeleri alan arkadaşlarımız benden fazla maaş alıyor. Gerçekten buna karşı tepkisiz kalmamızı mı bekliyorsunuz?

Bizim idari personelle filan sorunumuz yok. Beraber yemeğe gidiyoruz, akşam beraber içiyoruz, ailece görüşüyoruz. Sistemde bir sıkıntı var ve bunu dile getirmek zorundayız.

xxxzz, 6 yıl önce

önce okuduğunu anla iibfyi büyük görme yok, siz kimsiniz de küçük görüyorsunuz? sen kaymakam,sayıştay denetçisi,idari hakim vs vs mesleklerinden üstün müsün? o iibf diye küçümsediğin fakülte snn amirin olur ağzını ayırırsın. buraya atananların bir kısmı mülakatlar olmayasadı snn olamayacağın yerlerdeydi. sen de yüksek maaş istiyorsan git uzman ol burda ağlamayın maaşımız az diye gözünüz doysun. siz diğer kitlerden (Dhmi hariç) fazla maaş alıyorsunuz tazminatlarla. p3 le mühendis olduğunuzu mu sanıyorsunuz?

08 Mart 2018 10:55

Sen bakma burada yazanlara. Eğer idari pğersonel veya tekniker olarak gireceksen gerçekten güzel kurumdur. Mühendis olarak gireceksen gelme gerçekten pişman olursun. Bulunduğun şehirdeki TEİAŞ binası git, mühendislerle ve idari personelle konuş ozaman dedğimi anlayacaksın. Yalan yalnlış konuşan arkadaşalardan bir isteğim var hodri meydan tüm kurum personeli olarak 657 ye geçmek istiyoruz diye başvurda bulunalım idari teknik kadrolar olarak. Ya da özelleştirsinler artık Allah rızası için şu kurumu.

atanamayantekniker
Aday Memur
08 Mart 2018 11:43

arkadaşlar şu anda teknikerin eline geçen para ikramiye ve diğer yardımlar dahil ne kadar bilgi verirseniz sevinirim.

eskidentekti
Aday Memur
08 Mart 2018 14:08

arkadaşa uzun uzun yazmak isterdim fakat değerli vaktimi bu gibilere ayırarak çar çur etmek istemiyorum. tüm idari personeli tenzih ederek söylüyorum pardon ama sen ne iş yapıyorsun sabahtan akşama kadar şu kurumda. bu kurumun temeli mühendistir teknik personeldir bir kere. adı üstünde teknik bir kurum. adamlar öyle haset ediyorlar ki gören diyecek ki bunlar kurumun her şeyi. onlar olmasa kurum bitik. arkadaşım ben bu kurumda var olduğum için sen varsın. teknik personel bu kurumda olmasa sizin hiç bir hükmünüz yok. bu kurumda asıl işi yapan bizleriz. siz yardımcı hizmetlersiniz. herkes haddini hududunu bilecek.

xxxzz, 6 yıl önce

tixie58
Kapalı
08 Mart 2018 15:28

idari personeli aydayılda birkez 5 ten sonra veya yıllık izindeyken arayınca burnundan getiriyor insanın.ama mühendisler 24 saat ulaşılır olacak.banyodaysan bile 1 dk içinde dönüş yapmak zorundasın :)

mhrrmk
Kapalı
09 Mart 2018 08:44

Teiaş mühendislerinin çoğu vardiyasız çalışmıyor mu?

Telefonla her dakika nasıl cevap verme zorunluluğu nasıl oluyor? Mesai saatlerinden mi bahsediliyor acaba

Toplam 140 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi