Editörler : oto-danisman-expert

Yasaklı
07 Mart 2018 19:52

Araç motorundaki hasardan ötürü perte ayrılır sa süreç nasıl isliyor

Arkadaslar voswagen golf confortline 1.6

2000 model 2004 trafik çıkışlı 170 bin km deki aracimda 24000 liralık hasar çıktı. Ve karşı taraf %100 kusurlu. Trafik noktasinda olduğu için trafik ekipleri tarafından tutanak tutuldu. Tutanakta bende kusur olmadigida, bütün kusuru karşı tarafta olduğu da belirtilmiş. Bugün exper aracimi götürdüğüm servise geldi ve perte ayrılabilir şirketle bi görüşelim dedi. Ve ne istiyorsun diye fiyat sordu. Ben bi fiyat soylemedim ve exper Gitti. Bu aşamadan sonra süreç nasıl işliyor. Wosvagen servisindeki kişi exper gittikten sonra perte ayrilirsa 24 000 lira anca verirler dedi. Bir kelebek gelmek kandirilmak istemiyorum. Bu konuda bilgili kişilerin yardımını rica ediyorum.

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
08 Mart 2018 22:20

Piyasa rayiç bedel verilir.Senin aklında olan aracının değerinin 4-5 bin altı bir rakam düşün verecekleri rakam .

YaaNasip 2
Yasaklı
08 Mart 2018 22:41

Yani zarar mi ediyorum peki araç ne oluyor

917-Short Tail
Genel Müdür
09 Mart 2018 18:40

Kabul edersen sirket parayi verir arabayi alir etmezsen uzar gider avukat tutarsin mahkemelik olursun yaklasik 2sene sonra sirket 5-6 bin fazla verip avukat mahkeme vb paralarini da verip arabayi alir.

YaaNasip 2
Yasaklı
09 Mart 2018 21:28

Ya arkadaşım bu işin net bir yöntemi yolu yokmu. Bi yakinimizin arabasini 13 000 liraya satışa çıkarmıştı. Satamamisti. Evin önünde bir araba çarptı. Yakinimizin arabasinda 8000 liralık hasar çıktı. Perte ayırdılar. 8000 liralık hasar kaydını enisteme ödediler. 2 ay sonrada sigorta şirketi aracı 8000 liraya hurdaya satıyor ve 8 000 lira daha ödeme yapıyor. 13 - 14 binliraya satamadigi araç için 16 binlira almış oluyor. Bu uygulama neden değişik. Benim arac işçilik dustukten sonra 22 500 liralık hasar çıkıyor . Arabayı yaptirmayim bana hasar parasini odesin. Yaptirsamda bu parayı ödeyecekler. Eee birde değer kaybı ödeyecekler. Iscilikte var. Sigorta şirketi nerden baksan 30 u geçecek ödediği ücret. Çekici masrafida var. 22000 lirayı odesin. Aracima karışmasın.

nakka_37
Müsteşar Yardımcısı
12 Mart 2018 10:30

size fiyat teklifi yapılacak, siz verilen teklifi kabul etmeyeceksiniz çünkü ilk teklif genelde düşük oluyor, birz daha yükseltip teklif edeceksiniz, aklınızdaki rakamlara ulaşınca teklifi kabul edip paranın yatmasını bekleyeceksiniz

YaaNasip 2
Yasaklı
12 Mart 2018 22:32

Teklif yapilmiyor. İkide bir, bi fiyat söyleyin arabanız ne eder deniyor

nakka_37, 6 yıl önce

size fiyat teklifi yapılacak, siz verilen teklifi kabul etmeyeceksiniz çünkü ilk teklif genelde düşük oluyor, birz daha yükseltip teklif edeceksiniz, aklınızdaki rakamlara ulaşınca teklifi kabul edip paranın yatmasını bekleyeceksiniz

nakka_37
Müsteşar Yardımcısı
13 Mart 2018 10:18

o zaman sizde aracınızın muadiline internettten bi araştırma yapın ve bi fiyat aktarın

YaaNasip 2, 6 yıl önce

Teklif yapilmiyor. İkide bir, bi fiyat söyleyin arabanız ne eder deniyor

YaaNasip 2
Yasaklı
13 Mart 2018 16:53

Öyle edecegimde benim araç trafiğe çıkmak için 4 yıl beklemis. Oyüzden birsey diyemedim

expertisego
Aday Memur
02 Haziran 2018 23:11

Merhaba değerli forum arkadaşlarım, bugün "pert araç alınır mı?" konusunda fikirlerimi paylaşmak istedim. Gördüğüm kadarıyla artan ekonomik kriz sonrası da ikinci el araçlarda uygun fiyata araç bulmak ve sorun olmayacak bir araç bulmak gibi talepler pert araç alınır mı? sorusuna yanıt aramak, kafalarda oluşan soruların cevabı bizler için satın alma kriteri olmaktadır. Buraya kadar her şey tamam şimdi pert araç alınır mı sorusuna cevap vermeye çalışayım;Öncelikle Pert araç ve pert'e çıkarılmış bir otomobil diye ikiye ayırmak gerekiyor. Ne demek? pert dediğimiz tabir aslında eskiden beri aklımızda olan aracın tost olmuş diye düşünürüz ve aşağı yukarı pert denilen araçlar böyledir.Pert'e çıkarılmış araç ise, araç aldığı hasardan dolayı sigorta firmalarının tamir ücretinden daha avantajlı olan hasarlı olarak satış yaparak aradaki farkı ödemesi sayesinde tamamen kar amaçlı pert'e çıkarılmıştır.bu şekillerde otomobiller bulursanız, özellikle hasarlı olarak pert'e çıkarılmış bir araç bulursanız neden almayasınız hatta almazsanız delisiniz bile denir.daha ayrıntılı bilgi için sizinle bir video paylaşacağım izleyip detaylarda pert araç nasıl hesaplanıyor görürsünüz.

işte pert araç nedir? pert araç alınır mı? Pert araç nasıl hesaplanır videosu:

https://youtu.be/D8Kg_q3OaVQ

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi