Editörler :
08 Mart 2018 23:56   


Herkül meselesi

Yargıtay Başkanı çok güzel bir açıklama yaptı, bütün yargı sistemimize bu görüşün hakim olması lazım: "Hakimler herkül gibi güçlü olmalı" Kanunumuz ne der: Hakimler anayasaya, kanunlara ve vicdani kanaatlerine göre karar verirler, hiçbir makam, kişi, zümre yargı mensuplarına tavsiye veya telkinde bulunamaz. Hukuk sistemimizin bu kurala her zaman riayet etmesi şart, hukuk ve adalet giderse herşey biter.

09 Mart 2018 01:36

06çıtak06060606
Kapalı

TR DE hukuk hiç olmadı ki adam resmen hakim alımında tv ye çıkıp hakim olarak ülkücüleri alacak değiliz ya diye sert çıkmıştı taaa o zamandan bugüne yerleşmiş solcuları temizlemek için bugünde adaletsizlik yapılıyor kim iktidara gelirse gelsin önce asker ve adalet üzerinde oynuyor

09 Mart 2018 23:37

EDEBİYATÇI1923
Genel Müdür

işte bunun için ülkenin burnu b...tan çıkmıyor. Bir ülke düşünün ki, yargı mensuplarının yarısı fetöyle iltisakı yüzünden ihraç ediliyor.Bunlar kendilerinden savcı hakim olmadılar, bunlara güya sınavlar, mülakatlar yapıldı. Bugün karar veren, adalet dağıtan hakimlerin yarısı 1-2 yıllık hakimler, bunu ben söylemiyorum Yargıtay Başkanı söylüyor, ne kadar vahim bir durum.

Toplam 2 mesaj
 
ANKET
2018/2 KPSS'de yer alan kadro sayısından memnun musunuz?
Deka - Paykasa - Ucuz Paykasa Güvenli Ödeme Sistemleri