Editörler : hopaliSafak Vaktii
13 Mart 2018 12:46

Güven00
Şube Müdürü

Haftalık toplam ders saatiyle ilgili bir durum vardı. Limiti aşmadıkça belli izinlerle yapılabiliyor diye biliyorum. Yanlış biliyorsam da kaçak yapıyordur arkadaş. Ancak MEB'deki biri kendini kolay kolay ateşe atmaz. Atanları duydum ama değmez.

13 Mart 2018 13:01

boksAr1
Daire Başkanı

Hem devlette hem kolej de yani hem resmi kurumda hem özelde aynı anda çalışıla biliniyor mu ?

Bunu açıklar mısınız ?

Ben devlette çalışanın özelde çalışması gibi bir durumun yasak olduğunu ya da yasal bir durum olmadığını biliyorum. Yanılıyor muyum ?

Bir de beden öğretmenliği gibi pek açık olmayan bir branşta nasıl ücretli yapabildiniz ?

Kendi branşınızda mı yaptınız başka branşta mı ?

Milli Sporcu kontenjanından neden girmediniz ?

dogrudüzgün, 7 ay önce - Alıntıya git

Hem devlette hem kolejde calisabilirsin özel ögretim kurumlari yonetmeligini oku hocam. Eger devlet okulda haftalik 30 saati tamamlayamiyorsan özelde ek ders karsiligi calisabiliyosun zaten okulu buluyosun ilce milli egitim onayiyla calisiyorsun.

Kendi bransimda ogretmenlik yaptim beden egitimi ogretmenligi mezunuyum zaten o surecte ozel egitim ogretmenligi yaprmisin dediler ben kabul etmedim herkesin kendi isini yapmasi taraftariyim.

Milli kontenjanindan atanamadim sebebi yaptigim brans bireysel bir spor bireysel branslarda atanabilmen icin avrupa dunya olimpiyat gibi organizasyonlarinda derece yapman gerekli buda olmadgi icin kpss puani ile atandim.

Millilik atamalarinda takim sporlarinda milli olduysan 10kez milli olman yeterli ama bireyselde derce sart.

Sözlesmeli ogretmenlik geldginden beri sartlari saglayan milli atamalarida yapilmiyor artik.

13 Mart 2018 14:13

birgaripşair
Aday Memur

5 yıldır hac umre sektöründe çalışıyorum.

13 Mart 2018 14:55

ogrtmnak
Şef

fitness pilates sektörüne alalım sizi hocam.

barbaros_y, 7 ay önce - Alıntıya git

Olabilir

13 Mart 2018 14:57

ogrtmnak
Şef

Hocam o işler öyle kolay değil.E-sporu yakından takip etmiş biri olarak buradan para kazanılmaz hele ki atanmayı bekleyen bir öğretmen için tamamiyle boş bir uğraş olacaktır.Haberlere fazla güvenmemek lazım zira bilip bilmeden kafalarından bir şeyler sallıyorlar.

HakkanPasha, 7 ay önce - Alıntıya git

Sağol hocam bilgiler için. Sadece her türlü ihtimali değerlendirmek adına bir düşünceydi. Atanmak elbetteki ilk hedef ama olmuyorsa da bir yerden yola devam etmeli.

13 Mart 2018 16:29

Müteferrika123

Çifçilik yapiyorum en rahati:)

13 Mart 2018 17:11

ogrtmnak
Şef

Müteferrika123, 7 ay önce - Alıntıya git

Doğal yaşam mis :)

13 Mart 2018 20:16

laleli71
Şube Müdürü

Müteferrika123, 7 ay önce - Alıntıya git

Çiftçilikten nasıl kazanıyorsun anlatır musın detaylı olarak lütfen

13 Mart 2018 20:17

laleli71
Şube Müdürü

Meraklıyım da biraz bu işlere

13 Mart 2018 20:48

ogrtmnak
Şef

Meraklıyım da biraz bu işlere

laleli71, 7 ay önce - Alıntıya git

Ben de merakla bekliyorum :)

13 Mart 2018 22:52

berroli
Aday Memur

halk eğitim merkezine başvurdum. aynı gün aradılar kurs açtım 3-4 aylık çocuk gelişimiyle ilgili . kursum bitti. tekrar kurs açmadılar çünkü yıllardır çalışan öğretmenler vardı öncelik onlara verildi. ben de boştayım. aynı gün aramalarının nedeni de diğer yıllardır çalışanların dolu olması. ama bilişimciler boş kalmıyor istanbuldan yazıyorum

13 Mart 2018 23:45

boksAr1
Daire Başkanı

Hocam meb de öğretmenden nasil 2. İşte çalışırsınız yasak değil mi? Maasiniz uçuyor sanırım o zaman :)

bedenci1, 7 ay önce - Alıntıya git

Belli kurallar cercevesinde yasal hocam ders ucreti karsiliginda calisiyorsun hocam cok fazla bisey degil zaten genelde az dersi olan ogretmenler tercih ediyor. Sukurler olsun emegimizin karsiligini aliyoruz :)

14 Mart 2018 02:19

mbyi
Aday Memur

Yıllar önce, memleket ekonomisi şimdinin 1/4 ü seviyelerindeyken Toyoto servisine gittim, ücret almadan staj gibi çalışmak istiyorum dedim, ısrar ettim, girdim. 3 ay kadar bir pozisyonda çalıştım sonra çıktım askere gittim. Askerlik sonrası başka bir büyük firmaya iş görüşmesine gittim, tecrübe olarak Toyotayı yazdım ve işe alındım.

Öğretmenlikten umudu kesenlere tavsiyem:

İleride yüksek kazanç sahibi olunabilecek bi mesleğe düşük maaşla başlayın, işi biraz öğrenin, sonra başka firmaları işleri kollayın ve fırsatını bulunca transfer olun. Fırsat çıkmaz demeyin, yıllar içinde illaki bişeyler oluyor.

İşe girdiniz, bu sektör bana göre değil dediniz çıktınız. Kendinize uygun başka sektörleri düşünün, araştırın.

Özel sektörde 10 yıl üstü tecrübe ile öğretmen maaşını 1,5 e , 2 ye katlamak mümkün. Hatta 5 e de katlayabilirsiniz. Belirli bir tecrübe sonrası aynı sektörde firma değiştirirken kimse senin ne mezunu olduğunla ilgilenmiyor bile, nerede ve ne tür tecrübe kazandığına bakıyor.

Tabi bu bahsettiklerimi bekarken yapmak daha kolay. İlk 3 - 5 yıl düşük maaş ile idare etmek kolay değil.

Burada sabır çok önemli. İnsan hemen yüksek para kazanayım gibi düşüncelere kapılıyor, boşunamı okuduk falan gibi düşünceler aklından geçiyor ama ileriyi düşünüp bu gibi düşüncelere pek takılmamak gerekiyor.

Özel sektörde kimler ne paralar kazanıyor görseniz. Bizim gibi öğretmenlik okumuş kişilerin onlardan eksiği yok, hatta fazlamız var.

Amaç para ise özel sektör. Amaç idealim dersenizde öğretmenlikte ısrar edebilirsiniz tabiki.

Düzene, iktidara, ona, buna sebepler arayıpta zamanınızı tüketmeyin, işinize bakın.

Ülkemiz hiç olmadığı kadar büyüdü, çok fazla sektör, çok fazla iş kolu, çok fazla fırsatlar var.

Başarılar.

09 Temmuz 2018 18:51

bonuce123
Aday Memur

Yıllar önce, memleket ekonomisi şimdinin 1/4 ü seviyelerindeyken Toyoto servisine gittim, ücret almadan staj gibi çalışmak istiyorum dedim, ısrar ettim, girdim. 3 ay kadar bir pozisyonda çalıştım sonra çıktım askere gittim. Askerlik sonrası başka bir büyük firmaya iş görüşmesine gittim, tecrübe olarak Toyotayı yazdım ve işe alındım.

Öğretmenlikten umudu kesenlere tavsiyem:

İleride yüksek kazanç sahibi olunabilecek bi mesleğe düşük maaşla başlayın, işi biraz öğrenin, sonra başka firmaları işleri kollayın ve fırsatını bulunca transfer olun. Fırsat çıkmaz demeyin, yıllar içinde illaki bişeyler oluyor.

İşe girdiniz, bu sektör bana göre değil dediniz çıktınız. Kendinize uygun başka sektörleri düşünün, araştırın.

Özel sektörde 10 yıl üstü tecrübe ile öğretmen maaşını 1,5 e , 2 ye katlamak mümkün. Hatta 5 e de katlayabilirsiniz. Belirli bir tecrübe sonrası aynı sektörde firma değiştirirken kimse senin ne mezunu olduğunla ilgilenmiyor bile, nerede ve ne tür tecrübe kazandığına bakıyor.

Tabi bu bahsettiklerimi bekarken yapmak daha kolay. İlk 3 - 5 yıl düşük maaş ile idare etmek kolay değil.

Burada sabır çok önemli. İnsan hemen yüksek para kazanayım gibi düşüncelere kapılıyor, boşunamı okuduk falan gibi düşünceler aklından geçiyor ama ileriyi düşünüp bu gibi düşüncelere pek takılmamak gerekiyor.

Özel sektörde kimler ne paralar kazanıyor görseniz. Bizim gibi öğretmenlik okumuş kişilerin onlardan eksiği yok, hatta fazlamız var.

Amaç para ise özel sektör. Amaç idealim dersenizde öğretmenlikte ısrar edebilirsiniz tabiki.

Düzene, iktidara, ona, buna sebepler arayıpta zamanınızı tüketmeyin, işinize bakın.

Ülkemiz hiç olmadığı kadar büyüdü, çok fazla sektör, çok fazla iş kolu, çok fazla fırsatlar var.

Başarılar.

mbyi, 7 ay önce - Alıntıya git

Hangi özel sektör alanlarını tavsiye edersiniz ?

02 Ağustos 2018 02:13

Mehmet Ümit
Kapalı

Bir mağazada satış danışmanıyım. Ücretli kölelikten iyidir diye başladım edebiyat branş ne hikmetse iş yok bu alanda kolej referans tanıdık istiyo mağazacılıkta ilerlemek gibi niyetim yok ama yazin malum issizsin mecburen asgarîye çalışiyosun ne yapalim kafayi yedik zateyedirdiler sagolsun ..

02 Ağustos 2018 02:33

cinin
Aday Memur

Ben şuan meb de kadrolu öğretmenim ancak bahsettiğin süreci yaşadım. Benim tavsiyem ilçe mebleri dolaşıp oradaki şeflerle sube mudurleriyle yuzyuze konusup durumunuzu anlatip ücretli öğretmenlik yapin ihtiyac varsa geri cevirmiyolar tabikide gercek ögretmenlik mezunlarinin alinmasini istiyoruz. Sonrasinda parasina az cok demeden calismaya baslayin tecrube her zman cok onemli bu sirada kpss sinavina hazirlanacak dunya vaktiniz oluyor ben 1yil boyunca ucretli calisarak ayni zamanda cok rahat ders calisarak kpss den puan aldim.araya yaz tatili girdi ilk atamada gidemedim sonrasinda kolejlere basvurmaya basladim denyimim oldgunu ve bu isi istedgimi gorusmede hissettirdim isi kaptim 2015de guzel bir maasla kolejde basladim o sira ayni kolejin baska subesinde bransim beden egitimi oldugu icin kursa gidiyordum gelirim iyiydi okul kurumsaldi maasim zamaninda yatiyordu 1 ay gibi bir surede calisma saatlerinede alismistim atanmasamda sorun yok derken ara atamada atandim hayirlisiyla 4aylik kolej macerasindan sonra Sırnağa gittim ve 1yil sonra es tayiniyle tekrar dondum(bu arada hikayenin en basindan beri evliydim :) herneyse suan mebde ögretmenligin yaninda calistigim kolejdede mebin ekders ucretinin 3kati fazlasiyla haftada 12ders kolejde derse giriyorum. Özel öğretim yönetmeliği çerçevesinde.

Kısacası kendizini insanlara ifade edin biseyler isteyin sonra gerisi kendiliğinden geliyor. Tüm öğretmen kardeslerim ins. hepinize bu kutsal mesleği yapmak nasip olur.

boksAr1, 7 ay önce - Alıntıya git

hocam peki kolejde sözleşme yapılıyor, koleji bıraktığınızda yönetim sözleşmeyi sorun çıkarmadan kolaylıkla feshetti mi ? (bende bir kolejle anlaşmak üzereyim ama sözleşme imzalar vs sorun olmazsa dönem ortasında farklı kurumda olsa devlete geçmeyi planlıyorum)

04 Ağustos 2018 21:09

Dejavu8386
Aday Memur
Astsubayım beden eğt öğretmeniyim
05 Ağustos 2018 03:59

Definemine
Aday Memur

2010 kpps mağduru olan öğretmenlik mezunu arkadaşlar....15 temmuz dan sonra fetö magduru olan herkese bir şekilde yardım eli uzatıldı çözüm yolları gösterildi ve mağduriyetleri giderildi.Ama biz 2010 kpss netlerimizle hâlâ işsizler ordusındayız. Hak ettiğimiz ve yıllar önce hakkımız olan öğretmenliğe o zamanki netlerimizle simdi başvuru yapmamıza izin verilse o zamanki yaş da önemli bizler için belki yüreğimize şu serpilir adaleti geç de olsa yerini bulur.

22 Eylül 2018 15:19

boksAr1
Daire Başkanı

hocam peki kolejde sözleşme yapılıyor, koleji bıraktığınızda yönetim sözleşmeyi sorun çıkarmadan kolaylıkla feshetti mi ? (bende bir kolejle anlaşmak üzereyim ama sözleşme imzalar vs sorun olmazsa dönem ortasında farklı kurumda olsa devlete geçmeyi planlıyorum)

cinin, 2 ay önce - Alıntıya git
Hocam biz kısmi zamanlı haftada 8saat falan gittigimiz icin sozlesme falan yok. Tam zamanli calissaniz bile sozlesmeniz olsa bile problem degil devlet kadrolarina atandiginiz zaman sozlesmenizi tek tarafli fes edebilirsiniz herhangi bir yaptirim uygulanamaz atandiginiz icin bu bir istisnadir. ancak calisirken tek tarafli sebepsiz fesihte maddi bir yaptirimi oluyo.
Toplam 59 mesaj

ANKET
MHP'nin af teklifini nasıl buluyorsunuz?