Editörler : Mehmet Balci
«616263646566676869707172»
01 Haziran 2019 03:58

blue__engineer
Daire Başkanı
Mühendis olduğum için utanıyorum. Ayrıca benim gözümde zavallı mühendislere asgari ücret bile fazladır. Korkak ve Sefil meslektaşlarım :)
01 Haziran 2019 04:08

blue__engineer
Daire Başkanı
Mühendis olduğum için utanıyorum. Ayrıca benim gözümde zavallı mühendislere asgari ücret bile fazladır. Korkak ve Sefil meslektaşlarım :)
blue__engineer, 1 yıl önce - Alıntıya git
Teknik eğitim mezunlarını bile DGS sınavı ayarında bi sınavla ve birkaç fark dersiyle ' hadi sen de ol mühendis ' dediler. Gık diyen bir mühendis odası oldu mu? Doktor,avukatlara yap bakalım aynı uygulamayı! Nasıl eylem olur. Yani mühendislik mefta kaçabilen kurtulur . Kalan söver durur
10 Haziran 2019 14:15

reis63
Memur

Ak Parti Hükümeti geçmiş yıllar da tüm çalışanların özel hizmet tazminatını yükseltti THS çalışanlarına ise düşük bir yükseliş oldu bizim haklarımız yenildi kimse sahip çıkmadı bize

bizleri sömürdüler zam gelecekse tüm THS hepsine gelmeli Mühendisler diye değil Teknisyen, Tekniker hepsi faydalanmalı bir hak aranacaksa herkes için aranmalı....

11 Haziran 2019 09:45

zlatanoviç
Memur

Bizim maaşlar kuşa döndü.Gerçek olmayan enflasyon rakamları ile artış yapıldığından sürekli geriye gidiyoruz.Kuzenim bankacı. 2 sene önce ben 600-700 TL fazla maaş alıyordum ondan.Adamın bankada ki pozisyonu değişmedi bu arada.İlk yıl güzel bir zam yaptılar geçen sen maaş oldu 5.300.Bu yıl enflasyon %27oldu diyerek banka %27 zam vermiş.Şu an 6.700 TL maaş alıyor.

Bize o kadar artış olmadı dedim.Devlet her şeyi yeni yıl için %27 hesaplıyor dedi.

Bir arkadaşım kağıt fabrikasında mühendis. Adam aynı pozisyonda çalışmaya devam ediyor ve %40 zam aldı.

11 Haziran 2019 09:50

zlatanoviç
Memur

İkisi de şu an benden fazla maaş alıyor ve bana inanmıyorlar.Sen daha çok maaş alıyorsundur bizden diyorlar.Trajikomik!

Kayınço jandarma astsubay ( daha 3 yıllık ve aynı yerde) benden 1.000 TL az alırken şimdi benden çok alıyor.Amcamın oğlu astsubay 6 sene önce ben%50 fazla maaş alıyordum şimdi benle aynı alıyor.(Batı görevi bu arada) Biz yerimizde sayarken herkes geldi geçti bizi.

11 Haziran 2019 09:51

zlatanoviç
Memur

Herkese yağdırdılar.Bize de.....

11 Haziran 2019 09:56

zlatanoviç
Memur

Tek bir satır haber bile yaptıramadık...

Mühendis denilince her şeye karşı çıkan bir grup algısı oluşturuldu.Bu yüzden de kimse haber yapmıyor, çünkü tırsıyor.

11 Haziran 2019 11:18

eem-78
Memur

avukatlar da alacak şimdi ekstra iyileştirme.bi biz kaldık doktoruna emeklisine hakimine hepsine verdiler biz ise yerimizde saydık.odalar gidip ne bakanla ne başka kişilerle görüşmüyor bile tüm teknik sınıfa bi iyileştirme yapılmalı.bakalım ne olacak

11 Haziran 2019 11:51

zlatanoviç
Memur

avukatlar da alacak şimdi ekstra iyileştirme.bi biz kaldık doktoruna emeklisine hakimine hepsine verdiler biz ise yerimizde saydık.odalar gidip ne bakanla ne başka kişilerle görüşmüyor bile tüm teknik sınıfa bi iyileştirme yapılmalı.bakalım ne olacak

eem-78, 1 yıl önce - Alıntıya git

Odalar gidip görüşşe ne olur ki.Kimse dikkate almıyor mühendis odalarını.Sıkıntı da burada.

11 Haziran 2019 11:58

zlatanoviç
Memur

Bu kadar da olmaz diyeceğim ama oluyor.Yeter artık ya.Bu kadar haksızlığa uğramak, bu kadar sesimize kulak tıkamak....

Tüm meslek gruplarını ihya ettiler.Hatta emekliliklerini bile düşünüp tek kalemde 2000 TL zam yaptılar doktorlara.

Bizim direk bağlı olduğumuz bir bakanlık olsa böyle olmazdı eminim.Ama maalesef yok...

Son yıllarda sürekli iyileştirme alan meslek grupları hep oy potansiyeline sahip, tek yumruk olabilen, sayıca fazla olan milli eğitim, sağlık, içişleri, adalet bakanlığı v.s.

11 Haziran 2019 12:01

zlatanoviç
Memur

Biz burada havanda su dövüyoruz.Kendimiz söyleyip kendimiz dinliyoruz.Kimsenin bizi duyacağı yok.Ne zamanki mühendisliğe bakış açısı değişir, mühendis odalarına bakış açısı değişir o zaman belki bir şeyler olur.O da bu şartlarda imkansız.

Teknik hizmet sınıfına iyileştirme yapılması için MHP ve CHP' nin teklifleri meclis komisyonlarında eriyip gitti.Dikkate bile alınmadı.Alınmayacak ta.

11 Haziran 2019 12:06

zlatanoviç
Memur

Bir bakın ana sayfaya. Her gün öğretmenlerle ilgili haber var.

Çünkü burası memurlar.net değil öğretmenler.net.

11 Haziran 2019 13:45

winstonbx
Memur

Sendika taleplere gelecektir. Onlara da söyleyin. Bu böyle gitmez.

12 Haziran 2019 22:58

vivaturkche
Kapalı

++

14 Haziran 2019 13:58

mühendiiisss
Aday Memur

http://enerjibirsen.org.tr/talep

14 Haziran 2019 13:58

mühendiiisss
Aday Memur

http://enerjibirsen.org.tr/talep enerji bir sen talepleri toplamaya başlamış herkes taleplerini yaz

14 Haziran 2019 15:16

winstonbx
Memur

Keşke tüm mühendisler tek bakanlığa bağlı olsaydı öğretmenler doktorlar hakim savcılar gibi. Çok parçalanıyor böyle.

16 Haziran 2019 20:45

eccentric86
Aday Memur

eem-78, 1 yıl önce - Alıntıya git

odanın yüzünden bu hallerdeyiz zaten . işleri güçleri hükümete muhalefet. oda olamsaydı şimdiye çoktan ihya olmuştuk.

17 Haziran 2019 14:07

mühendiiisss
Aday Memur

Arkadaşlar dün imamoğlu yıldırım yayınını aranızda izleyenler var ise binali yıldırım meslek gruplarıyla ilgili mühendislik başka bende mühendisim gibi bir cümle kurdu binali beye mi iletsek durumumuzu ne dersiniz

17 Haziran 2019 16:22

akansel26
Aday Memur

Arkadaşlar dün imamoğlu yıldırım yayınını aranızda izleyenler var ise binali yıldırım meslek gruplarıyla ilgili mühendislik başka bende mühendisim gibi bir cümle kurdu binali beye mi iletsek durumumuzu ne dersiniz

mühendiiisss, 1 yıl önce - Alıntıya git

çok güzel olur...

Toplam 1509 mesaj
«616263646566676869707172»

ANKET
Sizce okullarda yüz yüze eğitime geçilmeli mi?