Editörler : Mehmet Balci
«64656667686970717273747576
08 Kasım 2019 14:36

demre83
Şef

https://www.memurlar.net/haber/865670/insaat-muhendisleri-92-kpss-puaniyla-atanamiyor.html?utm_sourc

13 Kasım 2019 10:15

OOP.008
Aday Memur

Bu konuda birilerinin başı çekip sosyal medya üzerinden bir sayfa ya da grupla 657'ye tabi çalışan mühendisleri bir çatı altında toplaması lazım. Ancak bu şekilde 657'lili mühendislerin sesi çıkar. Memurlar.Nette de ilgili köklü forum konularında bu sayfanın reklamı yapılarak bütün memur-mühendislerin bir çatı altında toplanması gerekli.

Bu sağlanırsa gereken her yerde ses duyurulabilir.

657 mühendislerinin çok sorunu var. Benim bu konuda söyleyeceğim iki şey var.

1) Ücret düşüklüğü. Dediğiniz gibi hemşire, öğretmen, sayılabilecek bir sürü meslek grubu mühendisten daha fazla maaş alıyorlar.

2) İtibarsızlaştırma: Mühendislerin çalıştığı alanlara ve birimlere vhki kökenli ya da hizmetli şoför kadrosundan ve teknik olmayan herhangi bir kadrodan görevde yükselme ve ünvan değişikliği sınavlarıyla gih şube müdürü olmuş personel veriliyor. İşle hiç alakası olmayan bu kişiler aslında 657'ye de aykırı olmasına rağmen mühendislerin amiri oluyorlar.

21 Kasım 2019 10:16

Scooby doo
Genel Müdür

Soylu, 3600 ek gösterge konusunda ise şu bilgileri verdi:

"Sayın Cumhurbaşkanımız hem partimizin Merkez Yönetim Kurulu'ndaki toplantıdan sonra Sayın Ömer Çelik'e açıklattırdı. Cumhurbaşkanımız, başta Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı, Hazine ve Maliye Bakanımıza talimat verdi. Bu konuda topyekün bir çalışma yapılıyor. 'Artık bu konuyu bitirelim, bir daha bu konuyu gündeme getirmeyelim.' dendi. Şimdi, o konu üzerinden Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatı çerçevesinde değerlendirilmektedir, çalışılmaktadır."

http://ekonomi.haber7.com/ekonomi/haber/2917516-cumhurbaskani-erdogandan-3600-ek-gosterge-talimati/?detay=1

Yazıdaki "topyekün" kelimesi dikkat çekici.

26 Kasım 2019 13:46

mühendisadamm
Aday Memur

arkadaşlar 3600 ü vermeden bizleri düşünmelerine ihtimal vermiyorum açıkçası

26 Kasım 2019 14:49

muzokado
Aday Memur

Mühendis maaşı kıdeme göre en az 6500 en çok 7500 göre olmalıydı.

29 Kasım 2019 12:11

Ayhan Hazar
Aday Memur

Şu anda Ömer ÇELİK başkanlığında topyekûn ek gösterge calismasi yapılıyor

Doktor ve diş hekimi emekli maaşlarına 2000 TL zam yapıldı

Bunu da belirterek herkes mali tweet atsın

Sonuçta her muhendiste emekli muhendis olacak

30 Kasım 2019 19:27

vivaturkche
Kapalı

#20BiniKabulEtmiyoruz

o değilde bu kadar öğretmen nereye atanıyor

04 Aralık 2019 12:58

Ayhan Hazar
Aday Memur

5 Aralık muhendisler günü kutlu olsun kamu mühendisleri unutuldu Hızla irtifa kaydediyor

Emekliler daha da vahim

En son Parelel ücret aldığımız Dr ve diş hekimleri 2000 TL ek zam aldı.Mühendisler unutuldu

04 Aralık 2019 13:03

Ayhan Hazar
Aday Memur

Bu yazı tweet ve mail olarkl TV lere mühendis millevekillerine ilgili bakanlıklara atıldı

04 Aralık 2019 14:51

magnificy
Memur
Benm ümidim kalmadı, bunu okuyan bilen ve yan gelip yatan mühendis arkadaşlardan. Herşeye layığız maalesef.
04 Aralık 2019 15:01

dogrucudavud23
Aday Memur
Benm ümidim kalmadı, bunu okuyan bilen ve yan gelip yatan mühendis arkadaşlardan. Herşeye layığız maalesef.
magnificy, 10 ay önce - Alıntıya git
BENCE DE...
05 Aralık 2019 08:29

digeradam
Şube Müdürü

kamuda mühendis maaşının düzenlenmesi için mesleklere göre önce ayrım yapılması gerekli , bu yapılmadıktan sonra mühendis maaşlarını kimse arttırmaz bunu da sanırım devlet yapmak istemiyor ama olması gereken şey bu,ben bilgisayar mühendisiyim çalıştığım bilgi işlemde 20 tane mühendis(memur),100 civarıda taşeron ve özel firma elemanı bulunuyor,bu taşeron ve özel firma elemanları içinde mühendis olmayanda epeyce var şimdi maaşlara gelelelim maaşları 10 bin net civarı bir memur mühendisin maaşı ise eş yardımı falan hariç 5500 civarı,devlet düşük maaş vererek daha fazla iş yaptırıyor işin doğrusu,ama aynı şey diğer mühendislik dallarında geçerli değil mesela bir orman mühendisi jeoloji mühendisi zaten devlette aldığından daha düşüğe çalışıyor onlara sorarsan mühendis maaşı zaten iyi der çünkü onlar devletten kazandığının dışarıda çok daha düşüğünü kazanıyor yani işin açıkçası devlette çalışmak bilgisayar ve elektronik mühendisine göre değil , diğer mühendisler açısından ise devlette çalışmak çok karlı işin gerçeği bu devlet bunu bildiği için son zamanlarda , bilgi işlemlere bileşim uzmanı diye sözleşlemli yüksek maaşlı personel alıyor,bilgisayar mühendisi almayı zaten devlet kesti,yüksek maaşı ben veriyorum ama memura vermem sözleşmeli bilgisayar mühendisine veriyorum diyor yani

05 Aralık 2019 10:04

dogrucudavud23
Aday Memur

kamuda mühendis maaşının düzenlenmesi için mesleklere göre önce ayrım yapılması gerekli , bu yapılmadıktan sonra mühendis maaşlarını kimse arttırmaz bunu da sanırım devlet yapmak istemiyor ama olması gereken şey bu,ben bilgisayar mühendisiyim çalıştığım bilgi işlemde 20 tane mühendis(memur),100 civarıda taşeron ve özel firma elemanı bulunuyor,bu taşeron ve özel firma elemanları içinde mühendis olmayanda epeyce var şimdi maaşlara gelelelim maaşları 10 bin net civarı bir memur mühendisin maaşı ise eş yardımı falan hariç 5500 civarı,devlet düşük maaş vererek daha fazla iş yaptırıyor işin doğrusu,ama aynı şey diğer mühendislik dallarında geçerli değil mesela bir orman mühendisi jeoloji mühendisi zaten devlette aldığından daha düşüğe çalışıyor onlara sorarsan mühendis maaşı zaten iyi der çünkü onlar devletten kazandığının dışarıda çok daha düşüğünü kazanıyor yani işin açıkçası devlette çalışmak bilgisayar ve elektronik mühendisine göre değil , diğer mühendisler açısından ise devlette çalışmak çok karlı işin gerçeği bu devlet bunu bildiği için son zamanlarda , bilgi işlemlere bileşim uzmanı diye sözleşlemli yüksek maaşlı personel alıyor,bilgisayar mühendisi almayı zaten devlet kesti,yüksek maaşı ben veriyorum ama memura vermem sözleşmeli bilgisayar mühendisine veriyorum diyor yani

digeradam, 10 ay önce - Alıntıya git
hangi kurumdasiniz? Bende bilgi islemde elektrik elektronik muhendisiyim mpi de
05 Aralık 2019 16:37

coderfree
Aday Memur

#DünyaMühendislerGünü Twitter gündemde üst sıralara çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

05 Aralık 2019 23:09

dogrucudavud23
Aday Memur

#DünyaMühendislerGünü Twitter gündemde üst sıralara çıkmasına yardımcı olabilirsiniz.

coderfree, 10 ay önce - Alıntıya git
şimdi baktımda muhendisler gununu kutlayanlar bile sadece muhendisler.haricindekilerin pek umrunda olmamış :)
06 Aralık 2019 08:52

digeradam
Şube Müdürü
hangi kurumdasiniz? Bende bilgi islemde elektrik elektronik muhendisiyim mpi de
dogrucudavud23, 10 ay önce - Alıntıya git

BELEDİYE

06 Aralık 2019 17:41

magnificy
Memur
şimdi baktımda muhendisler gununu kutlayanlar bile sadece muhendisler.haricindekilerin pek umrunda olmamış :)
dogrucudavud23, 10 ay önce - Alıntıya git
Muhendisin adi kaldi (gecen sene yine ayni gunde baska bie konu basligi altinda yine ayni yorumu yapmistim... Maalesef daha da gerisindeyiz gecen senenin ve her gecen gun muhendis=ogretmen olmak uzere)
09 Aralık 2019 08:37

gencmuhendis_06
Memur
Meslektaşlarımız halinden memnun değillerdir eminim, buranın dışında bir araya gelinmesinin şart oldugu belli oldu.
magnificy, 12 ay önce - Alıntıya git

Bi ara denemiştik. watsup grubu oluşturmuştuk.Grupta çok gereksiz tartışma çıktı, ayrılmak zorunda kaldık. Bence twitter gibi bir etkinlikle TT olmak lazım.

09 Aralık 2019 08:38

gencmuhendis_06
Memur

Arkadaşlar, sürekli hükümetlerle çatışarak mühendislerin hep zararına çalışan, mühendislerin problemleri dışında herşeyle ilgilenen, şimdi de HDP ile bir olarak Barış Pınarı operasyonuna karşı çıkarak bildiri yayınlayan TMMOB'dan herkesi istifaya davet ediyorum!!!

xmüh, 12 ay önce - Alıntıya git

Kesinlikle katılıyorum. Ben istifa ettim hocam.

09 Aralık 2019 13:15

tokmakbey
Aday Memur

bende verdim istifayı. bu oda zaten hükümetle çatışmayı iyi biliyor birde aidat toplamayı.

yazık verilen aidatlara, yiyip içip yatsınlar ancak. vatana faydaları yok, bizler zaten umurlarında bile değiliz. verin istifanızı...

Toplam 1509 mesaj
«64656667686970717273747576