Editörler : tedas19800
09 Mart 2018 14:59   

İş yerinde cep telefonunu şarj etmek doğru mu?

Bunu merak ediyorum.benim kurumdan alacağım 350-400 tl kadar miktar var çünkü harcırah seyahat filan onları muhasebeye vermemiş bu hakkımı almamıştım unuttuğumdan dolayı.iş icabı da telefonumuz sürekli açık olmak zorunda.acaba 1-2 yıl her gün cebimizi şarj etsek bu alacağıma karşılık gelir mi helal olur mu

10 Mart 2018 13:05

birisi41
Aday Memur

baya değerli yorumunuz varmış

10 Mart 2018 19:31

Ozsev5860
Şube Müdürü

Alinmayan para sizin hatanizdan kaynakli. Ama almaya calistiginiz paranin alacaginiza karsilik oldugunu sadece siz biliyosunuz baska kimse degil. Ona gore dusunun

13 Mart 2018 16:40

KARSLI_3436
Daire Başkanı

İş yerinde telefonunuzu sürekli şarj etmenizin iş yeriniz için hukuki bir hak doğurmayacağını düşünüyorum.Herkes iş yerinde telefonunu şarj eder. Zaten telefonunuzun sürekli açık olması gerektiğini yazmışsınız.Tahsil edemediğiniz alacaklarınız ise sizin için bir hak doğurur ve bir dilekçeyle talep edebilirsiniz bence.Ama sizin içiniz vicdanen rahat değilde almak istemezseniz bu sizin kararınız olur.

27 Mart 2018 16:40

melihastarci
Memur

Özel sektörde çalışıyorsanız patrondan izin alabilirsiniz. zaten iş için telefonunuzu kullanıyorsunuz telefon kapandığında iş aksayacak. Olmadı yerine kurum için bir şeyler alıp ikame edersiniz (Fotokopi kağıdı vs.) zaten şarj dediğin fazla bir şey tutmaz.

Daha da vicdanınız kabul etmezse bir taşınabilir şarj aleti alırsınız evde doldurup işte kullanırsınız :)

03 Temmuz 2018 20:52

Serdengectiii
Daire Başkanı

Hocam Bu durum kalbinde sıkıntı oluşturmuşki buraya yazmışsın .

Allah Resülünün bunun için şifa bir hadisi var

"Sana şüphe veren şeyi bırak, şüphe vermeyeni yap .” (Buharî, Büyü 3; Tirmizî, Kıyâme 60.)

Devlet işi demek , milyonlarla hak hukuk demek , Mümkün mertebe uzak dur .

Toplam 5 mesaj

ANKET
İş Bankası'ndaki, % 28'lik Atatürk hisselerinin CHP'ye ait olmasını doğru buluyor musunuz?