Editörler :
«3456789101112131415
06 Temmuz 2019 21:31

nilceylin34
Memur

Nil Hanım sizin DGS için iştahınıza,sevginize hayran kaldım sayfalarda hem kendiniz hem de başka arkadaşlar için çok çaba gösteriyorsunuz:)

poyrazadaliii, 4 hafta önce - Alıntıya git

ÇOK teşekkür ederin ben DGS için 95 üstü net hedefliyorum inşallah:) Dershanemdeki etüt hocalarımın benden çekeceği var gibi.Kuzey'in çalışma salonunu ve boş sınıfları mekan edineceğim...

07 Temmuz 2019 21:11

kirazefranurkiraz
Memur

ÇOK teşekkür ederin ben DGS için 95 üstü net hedefliyorum inşallah:) Dershanemdeki etüt hocalarımın benden çekeceği var gibi.Kuzey'in çalışma salonunu ve boş sınıfları mekan edineceğim...

nilceylin34, 2 hafta önce - Alıntıya git

Nil Canım ben sendeki özgüvene çok güveniyorum :) inşallah 95 ve üstü net hedefine ulaşırsın...Kuzey Akademi çok disiplinli ve kaliteli bir dershane ve uyum sürecini güzel geçireceğinden eminim.

07 Temmuz 2019 21:23

kirazefranurkiraz
Memur

İyi ki dershane tercihimi Kuzey Akademiye kayıt olarak kullanmışım,bu sene ve daha önceden hazırlanan birçok arkadaşım sistemli ve disiplinli dershane ile başarıyı yakaladı.Umarım 2020 için aynı başarıyı ben ve arkadaşlarımda yakalarız.

Ben soruları çözdüm ama bazı soruları çözemedim,zaman desen su gibi akıyor kısacası disiplinli bir dershane şart ve günlük ders,soru çözümü illa ki bir sisteme oturmalı.Dershanesiz 75 net yapılabilir ama dershane ile bu net 85 üstü olur.Sizin hakkınızda hayırlısı olsun çok doğru bir tercih yapmışsınız.

08 Temmuz 2019 07:11

zekiyenilmez
Aday Memur

Kursa gitmeden evde 2 yıllık çalışma ile Marmara Hukuk'u kazandım. Tavsiyelerim şöyle;

1- DGS hız sınavıdır. Mutlaka saat tutarak deneme çözün.

2- Sözel sorularda 1 dakikada 1 soru çözecek hıza ulaşmayı hedef edinin.

3- ALES kaynaklarından çalışın.

4- Pegem, 657, Yargı yayınları gibi kaliteli kaynakları tercih edin ve en az üç farklı kaynağınız olsun.

5- Her gün düzenli çalışın. Sabah 2 saat erken uyanıp çalışmak en verimli zamandır.

6- Sözel için hiç konu çalışmadım sadece test çözerek hazırlandım. Ancak, sayısalda muhakkak konu çalışın ve konu bazında test çözerek kendinizi hazırlayın.

KENDİ DİSİPLİNİNİZİ SAĞLAYABİLİRSENİZ KURSA GİTMEDEN KAZANIRSINIZ.

09 Temmuz 2019 16:11

poyrazadaliii
Memur

Ben soruları çözdüm ama bazı soruları çözemedim,zaman desen su gibi akıyor kısacası disiplinli bir dershane şart ve günlük ders,soru çözümü illa ki bir sisteme oturmalı.Dershanesiz 75 net yapılabilir ama dershane ile bu net 85 üstü olur.Sizin hakkınızda hayırlısı olsun çok doğru bir tercih yapmışsınız.

kirazefranurkiraz, 2 hafta önce - Alıntıya git

1yıl kolay geri gelmiyor ya da 1 yılın hesabı stresi bazen kişiden kişiye çok ağır bedeller ödetebiliyor insanı.Benim nacizane tavsiyem her şeyi bir kenara koyup tam konsantre dgs'ye hazırlanmanız ve bildiğiniz,güvendiğiniz dershaneye gitmeniz.

09 Temmuz 2019 16:26

nilceylin34
Memur

1yıl kolay geri gelmiyor ya da 1 yılın hesabı stresi bazen kişiden kişiye çok ağır bedeller ödetebiliyor insanı.Benim nacizane tavsiyem her şeyi bir kenara koyup tam konsantre dgs'ye hazırlanmanız ve bildiğiniz,güvendiğiniz dershaneye gitmeniz.

poyrazadaliii, 1 hafta önce - Alıntıya git

Kesinlikle çok haklısınız bazen kişinin 1 yılı heba edebileceği zamanı olmuyor ve istediğimiz bir dershaneyi her şeyi göze alıp güvenip gitmeliyiz.Bende 1 ay önce Kuzey Akademiye erken kaydımı olmuştum.

10 Temmuz 2019 21:29

karakedi4466
Aday Memur

Kesinlikle çok haklısınız bazen kişinin 1 yılı heba edebileceği zamanı olmuyor ve istediğimiz bir dershaneyi her şeyi göze alıp güvenip gitmeliyiz.Bende 1 ay önce Kuzey Akademiye erken kaydımı olmuştum.

nilceylin34, 1 hafta önce - Alıntıya git

Nih Hanım inşallah 2020 yılı sizin istediğiniz gibi geçer.Dershanenizin kıymetini bilin ve hocalarınızın size önerdiği çalışmaları çok iyi dinleyerek çalışmalarınızı belli bir plana oturtun derim.Bşarı sizinle olsun canım.

13 Temmuz 2019 21:19

damlaberen57
Memur

nilceylin34, 1 hafta önce - Alıntıya git

Sizin hakkınızda en hayırlısı ne ise o olsun arkadaşım.Dershanenizin ders programını dikkatli takip etmelisin ve yayın ayırt t etmeden çözün ve daha fazla soru için çabalayın.Bir arkadaşın senin ders çalışma dostun olsun.

13 Temmuz 2019 21:31

loklokmanhekim0666
Memur

Ankara'da disiplinli ve sistemi,birebir etüt Hocası olan yıllardır DGS işinde tecrübe kazanmış dershane çok çok az.Benim çevremdeki çoğu arkadaşımın tavsiye ettiği dershane 2 ya da 3 geçmez bence.

14 Temmuz 2019 21:42

poyrazadaliii
Memur

Ankara'da disiplinli ve sistemi,birebir etüt Hocası olan yıllardır DGS işinde tecrübe kazanmış dershane çok çok az.Benim çevremdeki çoğu arkadaşımın tavsiye ettiği dershane 2 ya da 3 geçmez bence.

loklokmanhekim0666, 5 gün önce - Alıntıya git

Karanfil .sokakta ve Kızılay çevresindeki dershaneleri gezin,yayını olan,birebir etüt verebilen,çalışma salonu olan,sınıfları ferah bir dershaneyi tavsiye ederim.

16 Temmuz 2019 16:03

damlaberen57
Memur

Nih Hanım inşallah 2020 yılı sizin istediğiniz gibi geçer.Dershanenizin kıymetini bilin ve hocalarınızın size önerdiği çalışmaları çok iyi dinleyerek çalışmalarınızı belli bir plana oturtun derim.Bşarı sizinle olsun canım.

karakedi4466, 1 hafta önce - Alıntıya git

Önceki yorumlara baktım dershane arayışınız epey sürmüş ve çok mutlusunuz,inşallah her şey sizin ve arkadaşlarınızın gönlüne göre olur.Bende sizin gibi Kuzey Akademiye kayıt olduğumda aynı duygularla derslerime çalışmıştım ve dershaneme gitmiştim.

16 Temmuz 2019 16:10

kirazefranurkiraz
Memur

Karanfil .sokakta ve Kızılay çevresindeki dershaneleri gezin,yayını olan,birebir etüt verebilen,çalışma salonu olan,sınıfları ferah bir dershaneyi tavsiye ederim.

poyrazadaliii, 4 gün önce - Alıntıya git

Karanfil sok. Kuzey Akademi ve Pegem Akad. var her iki dershaneyi gezin ama kendine güvenen disiplinli ve sistemli bir dershaneyi tercih etmenizi öneririm.

16 Temmuz 2019 16:20

kirazefranurkiraz
Memur

Önceki yorumlara baktım dershane arayışınız epey sürmüş ve çok mutlusunuz,inşallah her şey sizin ve arkadaşlarınızın gönlüne göre olur.Bende sizin gibi Kuzey Akademiye kayıt olduğumda aynı duygularla derslerime çalışmıştım ve dershaneme gitmiştim.

damlaberen57, 2 gün önce - Alıntıya git

Hangi dershane olursa olsun DGS için erken kayıt olan ve olmayı düşünenlere şimdiden kolaylıklar dilerim,zihniniz açık günlük çalışmalarınız güzel geçsin arkadaşlar.

16 Temmuz 2019 16:47

karacauzmez
Şef

İyi ki dershane tercihimi Kuzey Akademiye kayıt olarak kullanmışım,bu sene ve daha önceden hazırlanan birçok arkadaşım sistemli ve disiplinli dershane ile başarıyı yakaladı.Umarım 2020 için aynı başarıyı ben ve arkadaşlarımda yakalarız.

Kardeşim dershane tercihin ve önümüzdeki yıl çalışmaların hayırlı olur inşallah.Benim çevremdeki birçok arkadaşımda sizler gibi önümüzdeki dönem hazırlıklarına başladı hepinizin yolu açık olsun.

17 Temmuz 2019 16:26

hasyaren.6
Aday Memur

1000 Kişiden -3,5 kişi dershaneye gitmez onlarda çok tecrübeli kişilerdir.DGS için dershaneyi ben kendi adıma kesinlikle öneririm.Sistemli bir eğitim kurumunu ve kendi yayınlarını hazırlayan Hocalardan ders almak gerekir.

17 Temmuz 2019 16:54

nilceylin34
Memur

Karanfil sok. Kuzey Akademi ve Pegem Akad. var her iki dershaneyi gezin ama kendine güvenen disiplinli ve sistemli bir dershaneyi tercih etmenizi öneririm.

kirazefranurkiraz, 2 gün önce - Alıntıya git

Ankara'da dgs'ye hazırlanacak arkadaşlar bence şanslı kaliteli dershane alternatifi çok diyebilirim.Herkesin yolu bahtı açık olsun.

Toplam 296 mesaj
«3456789101112131415

ANKET
Sizce, Kurban Bayramı tatili 9 güne çıkarılmalı mı?