Editörler : E.Kayı Han
16 Mart 2018 00:51

Hac tercümanlığı sınavı

s.a arkadaslar

Hac tercümanlığı mülakatına daha önce girenler varsa ne tür sorular-konu başlıkları sorulduğunu paylaşabilirler mi?

Muntasar
Kapalı
16 Mart 2018 12:15

Keyiflerine göre soru soruyorlar Arapça bilmeyenler bile kazanabiliyor

Muntasar
Kapalı
16 Mart 2018 13:30

Kazandırmamak için sorular sorular ; araba kaportası , kelpeten , tornavida vb sorularla adayların seviyesi ölçülüyor yani isterse gönderir isterse göndermez 6. Girişim maalesef 10 defa giden var hiç gitmeyen var adaletsizlik bu kurumun ilkesi olmuş

paslıcivi
Şube Müdürü
16 Mart 2018 21:14

Sınava ilk defa 2017 de girdim ve hamdolsun Tercüman olarak görevli gitmek nasip oldu. Tercüman arkadaşlar oldukça başarılı idi. 6 kez girdiğiniz halde sonuç elde edilmiyorsa sü-i zann yerine kendimizi gözden geçirmeliyiz. Saygılar.
Muntasar, 6 yıl önce
Kazandırmamak için sorular sorular ; araba kaportası , kelpeten , tornavida vb sorularla adayların seviyesi ölçülüyor yani isterse gönderir isterse göndermez 6. Girişim maalesef 10 defa giden var hiç gitmeyen var adaletsizlik bu kurumun ilkesi olmuş

Muntasar
Kapalı
17 Mart 2018 09:16

Tabii ki de Arapça bilmeyenlerin tercüman olarak görevlendirildiği bir sınavdan bahsediyorsun ente kemen endek hak
paslıcivi, 6 yıl önce
Sınava ilk defa 2017 de girdim ve hamdolsun Tercüman olarak görevli gitmek nasip oldu. Tercüman arkadaşlar oldukça başarılı idi. 6 kez girdiğiniz halde sonuç elde edilmiyorsa sü-i zann yerine kendimizi gözden geçirmeliyiz. Saygılar.

paslıcivi
Şube Müdürü
17 Mart 2018 14:57

Ente kemen enden hak ? Ne demek istediniz? :) Sen haklısın mi demek istediniz ? Bu size öyle gelebilir ama ben bir tane bile bilmeyen görmedim.
Muntasar, 6 yıl önce
Tabii ki de Arapça bilmeyenlerin tercüman olarak görevlendirildiği bir sınavdan bahsediyorsun ente kemen endek hak

Erdemli63
Aday Memur
17 Mart 2018 22:41

Ben gördüm hocam çok iyi Arapça okuyup çok iyi yazanlar vardı pratikte sıfır konuşmakta anlamıyordum kendisinden maalesef çok kritik bir yerde görev vermişlerdi benimle beraber haber verdim iki gün sonra yerini değiştirmek zorunda kaldılar
paslıcivi, 6 yıl önce
Ente kemen enden hak ? Ne demek istediniz? :) Sen haklısın mi demek istediniz ? Bu size öyle gelebilir ama ben bir tane bile bilmeyen görmedim.

paslıcivi
Şube Müdürü
17 Mart 2018 22:54

Bazı görev alanları daha ileri düzey arapça gerektirebilir bu doğru ama hiç arapça bilmeyenlerin gittiği hususu bana inandırıcı gelmiyor. Okuma, Yazma, Anlama ve Konuşma olan 4 dil yetisi bu anlamda önemlidir. Haddi zatında 2017 sınavında kamera ile kayıt yapıldığını hepimiz biliyoruz.

2017'de görevli olarak gittiğim için bu sene sınavdan muafım, şahsen bu sene görev olsa bile benim yerime başka bir tercümanın görevlendirmelerini talep edeceğim.

Herkese başarılar dilerim.

Erdemli63, 6 yıl önce
Ben gördüm hocam çok iyi Arapça okuyup çok iyi yazanlar vardı pratikte sıfır konuşmakta anlamıyordum kendisinden maalesef çok kritik bir yerde görev vermişlerdi benimle beraber haber verdim iki gün sonra yerini değiştirmek zorunda kaldılar

Erdemli63
Aday Memur
17 Mart 2018 23:04

Takdir ettim muhterem hocam
paslıcivi, 6 yıl önce

Bazı görev alanları daha ileri düzey arapça gerektirebilir bu doğru ama hiç arapça bilmeyenlerin gittiği hususu bana inandırıcı gelmiyor. Okuma, Yazma, Anlama ve Konuşma olan 4 dil yetisi bu anlamda önemlidir. Haddi zatında 2017 sınavında kamera ile kayıt yapıldığını hepimiz biliyoruz.

2017'de görevli olarak gittiğim için bu sene sınavdan muafım, şahsen bu sene görev olsa bile benim yerime başka bir tercümanın görevlendirmelerini talep edeceğim.

Herkese başarılar dilerim.

Muntasar
Kapalı
18 Mart 2018 15:52

Sen de haklısın demek istedim inanıp inanmamak elinde tabii ama bu Arapça bilmeyenlerin tercüman olarak gitmedikleri gercegini değiştirmez
paslıcivi, 6 yıl önce

Muntasar
Kapalı
18 Mart 2018 15:53

Arapça bilmeyenlerin tercüman olarak Gittikleri gercegini değiştirmez
Muntasar, 6 yıl önce
Sen de haklısın demek istedim inanıp inanmamak elinde tabii ama bu Arapça bilmeyenlerin tercüman olarak gitmedikleri gercegini değiştirmez

paslıcivi
Şube Müdürü
18 Mart 2018 17:20

Ammice'de eydan anlamına gelen keman yazmak istediniz sanırım. Umarım bu yıl başarırsınız.
Muntasar, 6 yıl önce
Arapça bilmeyenlerin tercüman olarak Gittikleri gercegini değiştirmez

Muntasar
Kapalı
18 Mart 2018 21:19

Diyanetin yaptığı mülakatların %80 adil değildir biline ve konuyu kapatıyorum
paslıcivi, 6 yıl önce
Ammice'de eydan anlamına gelen keman yazmak istediniz sanırım. Umarım bu yıl başarırsınız.

paslıcivi
Şube Müdürü
18 Mart 2018 21:30

Umut anlamında zafiri tüketmiş, başarı anlamında kerli ferli çalışma yapmayan bir takım eşhasın sığındığı bu gerçek dışı tutum ve yaklaşıma da saygı duymak lazım. Derdi başka hususlara değinmek olanların da bazı zamanlar ilgilendiği konuya giriş amaçlı kurduğu cümlelerin de farkında olmak güzel bir duygu. Kapatabilirsiniz.

Muntasar, 6 yıl önce
Diyanetin yaptığı mülakatların %80 adil değildir biline ve konuyu kapatıyorum

Muntasar
Kapalı
19 Mart 2018 01:19

Kardeş itham etmiyorum inanmayabilirsin de ama saygı duymak zorundasın
paslıcivi, 6 yıl önce

Umut anlamında zafiri tüketmiş, başarı anlamında kerli ferli çalışma yapmayan bir takım eşhasın sığındığı bu gerçek dışı tutum ve yaklaşıma da saygı duymak lazım. Derdi başka hususlara değinmek olanların da bazı zamanlar ilgilendiği konuya giriş amaçlı kurduğu cümlelerin de farkında olmak güzel bir duygu. Kapatabilirsiniz.

Muntasar
Kapalı
19 Mart 2018 01:21

Lütfen benimle polemiğe girme inandıklarım bana inandıkların da sana kalsın
Muntasar, 6 yıl önce
Kardeş itham etmiyorum inanmayabilirsin de ama saygı duymak zorundasın

Muntasar
Kapalı
19 Mart 2018 01:22

Senin yüzünden forumu rerk ediyorum mübarek ola
Muntasar, 6 yıl önce
Lütfen benimle polemiğe girme inandıklarım bana inandıkların da sana kalsın

yvzkoc
Aday Memur
19 Mart 2018 23:44

Arkadaslar tecrumanlık sınavı hangi tarıhte bitiyor

Erdemli63
Aday Memur
27 Mart 2018 13:34

4 Nisan da Hatay'da sınav girecek arkadaşlar var
yvzkoc, 6 yıl önce

Arkadaslar tecrumanlık sınavı hangi tarıhte bitiyor

sakrax
Şube Müdürü
27 Mart 2018 13:41

Hocam 29 Mart'ta giriyoruz

sakrax
Şube Müdürü
29 Mart 2018 18:06

Hocam biz girdik ibare okutturmadılar sohbet havasında geçti sadece Türkçe cümle sorup Arapçasını istediler
Toplam 59 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi