Editörler : ayşegül bgm

Kapalı
17 Mart 2018 22:33

Güzel haber ek acıklama

öncelikle

aciklamaya gelmeden once sahsiyetsiz kisiler seref yoksunu kisileri gonderi

altinda yorum yapmalarini dahi istemiyorum

1- bugun cb gorusmesinde 15

temmuz sehitler gazisi arac iligiyla yetkili biriyle gorusmem oldu.

2-arkadaslar aciklamalar net ve

kesınlkdır ıbaresı yok uzerene basa basa dıyorum suan oyle soylentı var

denılıyor..

3-acikliyorum. ; hemsirelerin

atamasinda %3-%4 kisim oynama olabilecegini dendi. ama sayi düsüsü olmayacak

standart sapmaya gore artis ama kontejana gore azalma cok dusuk olabilir

4-adil atama yapilacak yani 2018

sonuna kadar tum branslarda alim yapilmayi + sayiyi brans a gore yukseltmek

icin ugrasildigini

5-saglik bakanligin yogunlustigi

konu atamalardir.

6-gecikme sebebi maliyeden daha

yuksek alim yapmak icindi

7-eger 13+ bin ilk alım kontejan

alirlarsa alimlar 2 part olabilecekmis(daha once evet 9 bin ongoruluyormus)

sayi az alinirsa 3 part olabilir cnku maliye 18 bin izin vermez kolay kolay..

8-alım tarihi ise bakan bey

aciklamis mart sonu ( cuma-pazartesi yuksek gunler) bu 2 nissan taseron sistemi

etkilemez.

9 uyarıyorum!!! uyarııyorumm!!

kesınlik dıye bır bılgı aslaa yoktur! asla kımseye ıtımar etmeyın. ve bakan 3

part ve mart sonu dedı nokta. ve aras ali bey'in suan istifa etmesi hic

yakısmadi hic sonucta atamalar donemi oyle bir ay donem ki istifa edilecek

donem degil. ve yorum yaparken sakin bir daha uyarım her an her sey olabılır

net kavramlar yok kımse net bısey dıyemez ılan bu mart sonu gelınceye kadar

bekleyın sabır edın dua edın umutlarınızı duygu ve ınancınızı heba etmeyın. 10

ay bende bekliyorum ancak biz birbirimizi anliyoruz. ve alt baslikta

sinirliyken kirici laf etmissem siz tum uyelerden ozur dilerim. saglicakla..

Acarparmdk
Kapalı
17 Mart 2018 22:37

Saol arkdsm güzel yazmissnda.. şu 3.baslik çok karışık olmuş, hemşire sayısı azaltıldı mi yani, atıyorum 12 binde 6 bin küsur almıştı Haziran'da, bunda gene o civarda alım olursa 6 bin yerine 5 bin mi alincak, yada ilk alimda hemşirelere çok azmi kontenjan verilecek ne demek istedin orda :(

ipmaa21
Kapalı
17 Mart 2018 22:38

NOT: Hemsire sayisinda düsüş yok Diger yilllara göre daha fazla artıs var ozellikle ebe.. Sadece Ön görülenden düsük sayi ( Diger brans sayilarin sayisini yukseltmek icin) ..Yanlis anlasilmamasi icin ..

ipmaa21
Kapalı
17 Mart 2018 22:40

Mesela kardesim attiyorum 2016 2017 de 7 bin hemsire alindi 12 binde simdi 27 binde yine 14 bin gorurler ama 27 bin faLa Bakanlik hemsirelere 16 bin gormek istiyor Diger branslari dusunerek Sayiyi dagitiyor Hemsirelerden dusus olmuyor bilmem anlatabildim mi..

Acarparmdk, 6 yıl önce
Saol arkdsm güzel yazmissnda.. şu 3.baslik çok karışık olmuş, hemşire sayısı azaltıldı mi yani, atıyorum 12 binde 6 bin küsur almıştı Haziran'da, bunda gene o civarda alım olursa 6 bin yerine 5 bin mi alincak, yada ilk alimda hemşirelere çok azmi kontenjan verilecek ne demek istedin orda :(

Acarparmdk
Kapalı
17 Mart 2018 22:42

Anladım, hayrlisi olsun baklm, inşallah 13 bin üzeri görürüz, hazirandaki alım gibi olur, 36 branşa yer verilir..
ipmaa21, 6 yıl önce

Mesela kardesim attiyorum 2016 2017 de 7 bin hemsire alindi 12 binde simdi 27 binde yine 14 bin gorurler ama 27 bin faLa Bakanlik hemsirelere 16 bin gormek istiyor Diger branslari dusunerek Sayiyi dagitiyor Hemsirelerden dusus olmuyor bilmem anlatabildim mi..

Veysel9106
Şube Müdürü
17 Mart 2018 22:42

hayırlısı be kardeşim ...

ipmaa21
Kapalı
17 Mart 2018 22:47

HEP BERABER BU CUMA VE PAZARTESI BEKLEYELIM. Saglicakla Kalın..GUzel haber ne diyenler icin Bakanligin 1. konusu atama olmasi ve Ilk alim yuksek alim icin ugrasmalari ve Bakanın sozlerine inanin ilk defa ay tarih verdi Sn bakan Hatirlatayaim . Yazdiklarim On görulmesi Ama Ilan Bu mart sonu Olacakdir ( bu benim gorusmemin degerlendirdigim fikrim )

Ayzite
Şef
17 Mart 2018 22:48

Tesekkur edrriz dogrudur yada yanlistir itibar etmeyin sozun ve nezaketin icin hakkimzda hayirlsii olsun burda bekleyen butun arkadaslarim icin de

Hemşire.Gamze
Şube Müdürü
17 Mart 2018 22:50

Bilgilerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkür ederim hocam bu açıklama çok daha iyi oldu.

ipmaa21
Kapalı
17 Mart 2018 22:54

Tekrarliyorum Kesin Net bilgi kimse bilmez. Bende su Aciklamalara NET anlaminda inanmiyorum Ama Dogrulugu tartisilir Bana soylenen bunlar Hep diyorum Ilan a kadar neler degisir neler.. AMA bunu belirtmeden gecemem Bu cuma ve pazartesi 19 mart degil Alim ilani cok yuksek Branslar Belirlenmis hemen hemen..

Acarparmdk
Kapalı
17 Mart 2018 22:57

19 Mart'ta falan belli olmazmi yani, siz son haftayımi işaret ediyorsunz..
ipmaa21, 6 yıl önce

Tekrarliyorum Kesin Net bilgi kimse bilmez. Bende su Aciklamalara NET anlaminda inanmiyorum Ama Dogrulugu tartisilir Bana soylenen bunlar Hep diyorum Ilan a kadar neler degisir neler.. AMA bunu belirtmeden gecemem Bu cuma ve pazartesi 19 mart degil Alim ilani cok yuksek Branslar Belirlenmis hemen hemen..

Tahammmm
Aday Memur
17 Mart 2018 23:06

Ya 23 ya 26 mi

ipmaa21
Kapalı
17 Mart 2018 23:08

Evet cnkü Brans Dagilimi Tam bitmemis dendi. Ama su var mesela maliye onayi vs onlar 1 saatlik bisey.. Kafani dostum hic onlara yorma..

Acarparmdk, 6 yıl önce
19 Mart'ta falan belli olmazmi yani, siz son haftayımi işaret ediyorsunz..

Hemsire9
Şef
17 Mart 2018 23:11

Şu hemşire olayı kafamı karıştırdı biraz ortaöğretim hemşirelerde de düşme olacak mı yine yani :(

Acarparmdk
Kapalı
17 Mart 2018 23:11

Ya yormamak elde değil biran önce çıksınlar ilana kılavuzu gormek istyrz, eğer olmicaksa önümüze sınava bakarız..
ipmaa21, 6 yıl önce

Evet cnkü Brans Dagilimi Tam bitmemis dendi. Ama su var mesela maliye onayi vs onlar 1 saatlik bisey.. Kafani dostum hic onlara yorma..

Meral.ay
Memur
17 Mart 2018 23:13

Tesekkur ederiz..Ve sen hic kiricı olmadin Özür dileme bence..Ve Ne güzel yorumlamissin Netligi kimse bilmez Haklisin dogrulugu tartisilir.. Burda Kesin ifadeler yok Bakani dinleyin ve kimseye inanmayin demissin.En onemlisi de Bakanlik sayi uzerinde ugrasmasi.. :) Sevindim Insallah dedigin gibi Muhtemelen 26 olur ilan

ugurkoluman
Aday Memur
17 Mart 2018 23:15

eyallah bra sağolasın açıklamalar için .Benim aklımdaki soru maliyeden o büyük onay alınmış mı hani 1 aydır alınamayan birde şu hemşire sayısı %3 %4 lük azalmamı olacak artma mı ?

Meral.ay
Memur
17 Mart 2018 23:16

Arkadaş burda demek istedigi Hemsire alımları düsmeyecek yani Ayni veya artis sadece diyor ki 27 bin sayisi fazla Bakanlik Hemsire Alimlari artirmak istiyor ama adil atama icin fazlaligi diger branslara dagitacagini Hemsireler 14 bin vs kendini koruyor dusus vs yok diyor

Hemsire9, 6 yıl önce

Şu hemşire olayı kafamı karıştırdı biraz ortaöğretim hemşirelerde de düşme olacak mı yine yani :(

Atanamiyoruz
Aday Memur
17 Mart 2018 23:16

umarım hepimiz gönlümüzün istediği yere yerleşiri de biraz güzel şeyler hakkında konuşabiliriz burda

Hemsire9
Şef
17 Mart 2018 23:21

Anladım teşekkürler. Aynı şekilde ipmaa21 sana da teşekkürler belki dediklerin doğru çıkar belki çıkmaz ama sen kesin olmadığını zaten belirtip bizi dalgaya almıyorsun bu en önemlisi zaten. Hepimizin hakkında hayırlısı olsun inşallah arkadaşlar inşallah güzel haberler alırız en yakın zamanda :)

Meral.ay, 6 yıl önce

Arkadaş burda demek istedigi Hemsire alımları düsmeyecek yani Ayni veya artis sadece diyor ki 27 bin sayisi fazla Bakanlik Hemsire Alimlari artirmak istiyor ama adil atama icin fazlaligi diger branslara dagitacagini Hemsireler 14 bin vs kendini koruyor dusus vs yok diyor

serkan karadeniz
Aday Memur
17 Mart 2018 23:29

Aslında bakan yardımcısını Aras Ali'ye dediğine geliyor. Anladığım kadarıyla Bakanlık 2 part için uğraşıyor. Bakan yardımcısınin dediği gibi olacak sanki. İnşallah sözlerinde dururlar. Hem alım sayısı artar hemde yeni sınav sonucu öncesi atamalar tamamlanır.
Toplam 55 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi