Editörler : cihan27
19 Mart 2018 20:51   


Kpss ile başka kuruma atanan memur sürekli görev yolluğu alabilir mi?

Maliye Bakanlığı'nda Yardımcı hizmetli iken KPSS 2017/2 ile Aile Bakanlığı'na sosyolog olarak atandım. Malmüdürü senin durumun ilk atama sayılıyor, Maliye bakanlığı ile alakan kalmıyor, yolluk alamazsın dedi, Harcırah Kanunu 10. maddeyi böyle yorumluyor, 2006'da değişiklik yaptılar alamazsın deyip, çıktı işin içinden.Ne yapmalı?Görüş ve özelge aradım, bulsam da inat edip fikrini değiştirmez ama, var mı bir bildiği olan?Şimdiden sağ olun.

21 Mart 2018 19:15

kardon
Şef
https://forum.memurlar.net/konu/1680706/
26 Mart 2018 23:43

AKM_
Şef

Sonraki kuruma muvafakatla geçtiyseniz eski kurumunuz yollugunuzu yapar. İstifa edip başlayacaksan herhangi bir yolluk ödeme alamazsın

Toplam 2 mesaj
 
ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?