Editörler : swat3410E.Kayı Han

Kapalı
20 Mart 2018 20:57

Pomem de kpss puanı önemli mi ?

Önlisans 70 puanla başvuran biriyle 82 puanla basvuran biri aynimi değerlendiriliyor? bilgim yok merak ettim.

seferihisar6565
Şube Müdürü
20 Mart 2018 21:38

Referans daha önemli zira sözlü mülakat puanı yüzde elli etkiliyor.

can1991
Memur
20 Mart 2018 22:21

Referans derken tam olarak ne yapmamiz gerekiyor ?
seferihisar6565, 6 yıl önce
Referans daha önemli zira sözlü mülakat puanı yüzde elli etkiliyor.

rdurmaz21
Memur
20 Mart 2018 22:38

Kardeş kpss ilk mülakata çağrılmanda önemli ondan sonra pek bi önemi yok kpss puanı 85 olan buri olarak yazıyorum ve kaçıncı mülakatım benim hiç bi mülakatta puanım çağrılma dışında bi artısını görmedim

pluckyy
Genel Müdür
20 Mart 2018 22:43

Çağırılma olayı sadece paem de var 10 katı. Pomem de 60 puan ve üzeri yani başvuran herkes çağırılır mülakata.

Ayrıca 64 puanla da 75 puanla da girdim olmayınca olmuyor. Kısmet olursa 60 puanla bile olur. Bi önemi yok yani. Önemli olan mülakat. Kpss sadece bayanlarda sıralamada önemli oluyor biraz.

rdurmaz21, 6 yıl önce
Kardeş kpss ilk mülakata çağrılmanda önemli ondan sonra pek bi önemi yok kpss puanı 85 olan buri olarak yazıyorum ve kaçıncı mülakatım benim hiç bi mülakatta puanım çağrılma dışında bi artısını görmedim

seferihisar6565
Şube Müdürü
20 Mart 2018 22:48

Sence?
can1991, 6 yıl önce
Referans derken tam olarak ne yapmamiz gerekiyor ?

can1991
Memur
21 Mart 2018 09:37

Lisans mezunuyum kpss puanim 63. Sansim nedir ? Ayrica %100 ingilizce bolumden mezunum. Bir faydasi olur mu ?
pluckyy, 6 yıl önce

Çağırılma olayı sadece paem de var 10 katı. Pomem de 60 puan ve üzeri yani başvuran herkes çağırılır mülakata.

Ayrıca 64 puanla da 75 puanla da girdim olmayınca olmuyor. Kısmet olursa 60 puanla bile olur. Bi önemi yok yani. Önemli olan mülakat. Kpss sadece bayanlarda sıralamada önemli oluyor biraz.

pluckyy
Genel Müdür
21 Mart 2018 10:15

Erkekler mülakattan baraj puanı olan 70'i aldığında kazanıyor zaten. Kpss nin önemi yok. Sporda elenme yeter, gerisi mülakat puanına kalmış. İngilizcenin faydası olabilir tabi..

can1991, 6 yıl önce
Lisans mezunuyum kpss puanim 63. Sansim nedir ? Ayrica %100 ingilizce bolumden mezunum. Bir faydasi olur mu ?

can1991
Memur
21 Mart 2018 10:24

Gecen yil komiser yardimciligina basvuran arkadasim mulakatta bilmedigi yerden gelince komisyon havadan sudan sorular sormus ingilizce bilmesinin cok iyi oldugunu soylemis. Bir de sey sorucam, sporda elenmek derken elenmenin sartlari neler nasil eleniliyor ?
pluckyy, 6 yıl önce

Erkekler mülakattan baraj puanı olan 70'i aldığında kazanıyor zaten. Kpss nin önemi yok. Sporda elenme yeter, gerisi mülakat puanına kalmış. İngilizcenin faydası olabilir tabi..

pluckyy
Genel Müdür
21 Mart 2018 10:49

Paem de öyle şeylere daha çok önem veriyorlar evet kpss 70 üzerine yükseltip paem de deneyebilirsin. Sporda parkurda erkekler 47 sn üzerinde yaparsa parkuru, eleniyor. Eğer değişmezse geçen dönemki puanlama bu şekildeydi

https://www.pa.edu.tr/2017-yili-21-donem-pomem-giris-sinavi-fiziki-yeterlilik-sinav-talimati-duyurular.html

can1991, 6 yıl önce
Gecen yil komiser yardimciligina basvuran arkadasim mulakatta bilmedigi yerden gelince komisyon havadan sudan sorular sormus ingilizce bilmesinin cok iyi oldugunu soylemis. Bir de sey sorucam, sporda elenmek derken elenmenin sartlari neler nasil eleniliyor ?
Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi