Editörler :
18 Haziran 2018 14:36

Muhterem Gatsby
Aday Memur
Hocam 3900 küsür başlangıç
avukattbey, 4 ay önce - Alıntıya git

teşekkür ederim :)

18 Haziran 2018 20:22

RabiaTNC
Aday Memur
Evet hemşireye bile ! Kimse kusura bakmasın, 10bin küsür sıralama yapıp özel sektörde 2000-2500 ? maaş ile sabah 8 akşam 7 çalışan insanlarız. Kamuda çalışan arkadaşlar bir nebze daha rahat. Kimsenin mesleğinin küçümsediği falan yok, sadece biz bu fakülteyi daha fazla para kazanabileceğimiz bir meslek sahibi olmak için kazandık, aksini iddia eden ya fazla idealisttir ya da fazla yalancı. Bu maaşı ve özlük haklarını alabileceğimiz onca memur kadrosu ve iş alanı varken bizler serbest veya kamu avukatlığını tercih ediyoruz, aynı fakülteden çıktığımız hakim savcı arkadaşlarımız ile aramızda ise ciddi anlamda fark bulunmakta.(Onların da iş yüklerine göre az maaş aldıklarını düşünüyorum ayrıca) Bizim isteğimiz, hakkımız olanın bu olmadığı ve işimizin karşılığı olarak daha iyi özlük hakları elde etmemiz gerektiğidir. Umarım anlaşılmıştır.
avugat, 4 ay önce - Alıntıya git

Söylediklerinizde haklı olabilirsiniz kendi çapınızda ama bunu hemşirelik mesleğinin üzerinden giderek değil de sesinizi hükümete duyurarak veyahut toplu halde ,birlik olup sesinizi çıkararak alabilirsiniz devletten diye düşünüyorum. Hak almak için başka bir mesleği göstererek -o bile deyip küçümseyip hak aramanız siz Avukat mesleğini icra eden bir arkadaşa yakıştıramadım doğrusu.

20 Haziran 2018 10:58

avugat
Aday Memur

Söylediklerinizde haklı olabilirsiniz kendi çapınızda ama bunu hemşirelik mesleğinin üzerinden giderek değil de sesinizi hükümete duyurarak veyahut toplu halde ,birlik olup sesinizi çıkararak alabilirsiniz devletten diye düşünüyorum. Hak almak için başka bir mesleği göstererek -o bile deyip küçümseyip hak aramanız siz Avukat mesleğini icra eden bir arkadaşa yakıştıramadım doğrusu.

RabiaTNC, 4 ay önce - Alıntıya git

Anlatmaya çalıştığımız anlaşılmamış sanırım Rabia hanım, mesleki hayatınızda başarılar.

24 Temmuz 2018 08:38

enamel2505
Aday Memur
Arkdaşlar ek gösterge yine gündemde artık nerdeyse söylenen unvanlara çıkacak ama biz adı geçen unvanlar arasında yokuz birşeyler yapmalıyız yoksa çok geç kalacağız kamu avukatları derneğine üye olan bir arkadaşımız yok mu dernek sesimizi duyursa
31 Temmuz 2018 10:57

yarimekmek
Yasaklı

kendi hakkını savunamayan bu kadar tezat bir meslek yoktur bence.

01 Ağustos 2018 00:10

enamel2505
Aday Memur
Aynen bu kadar duyarsız olunamaz bu şekilde hiçbirşey yapamayız
Toplam 26 mesaj

ANKET
Sizce Devlet memurlarının işyerinde kahvaltı yapması yasaklanmalı mı?