Editörler : nayzen
28 Mart 2018 00:24   

Memurken mutemetlik yaptirilmasi
Merhaba! Gıda tarım ve hayvancılık ilce müdürlüğünde memur ünvanıyla çalısmaktayım. Kurum istemedigim halde bana mutemetlik yaptirabilir mi?
28 Mart 2018 07:04

adios_kekilli
Memur
Yaptırır.
31 Mart 2018 22:10

ahmetdemir83
Memur
Mutemetlik memuriyetin içinde değil mi ya da yapmanıza bir engel değil ki
05 Nisan 2018 10:34

esmercocuk
Genel Müdür

Devlet memurlarının görev ve sorumlulukları:

Madde 11 – (Değişik: 12/5/1982 - 2670/4 md.)

Devlet memurları kanun, tüzük ve yönetmeliklerde belirtilen esaslara uymakla ve amirler tarafından verilen görevleri yerine getirmekle yükümlü ve görevlerinin iyi ve doğru yürütülmesinden amirlerine karşı sorumludurlar.Devlet memuru amirinden aldığı emri, Anayasa, kanun,tüzük ve yönetmelik hükümlerine aykırı görürse, yerine getirmez ve bu aykırılığı o emri verene bildirir. Amir emrinde israr eder ve bu emrini yazıile yenilerse, memur bu emri yapmağa mecburdur. Ancak emrin yerine getirilmesinden doğacak sorumluluk emri verene aittir.Konusu suç teşkil eden emir, hiçbir suretle yerine getirilmez; yerine getiren kimse sorumluluktan kurtulamaz.Acele hallerde kamu düzeninin ve kamu güvenliğinin korunması için kanunla gösterilen istisnalar saklıdır.

09 Nisan 2018 13:56

rainmake
Aday Memur

Tüm kurumlarda durum böyle..eskiden bu işleri maliye yapmakta iken her kurum kendi yapmakta sistemden maliyeye göndermekte, eğer kalabalık bir kurumda çalışmıyorsanız buna aldırmayın, çünkü her halükarda bu işlerle karşılaşırsınız.

10 Nisan 2018 10:57

_DeserTEagLe_
Memur

mutemetlik diye bir ünvan yokki o sana memurken verilen görevin adı :) çok tabii yaptırabilir.

13 Nisan 2018 14:21

kamumemurvhki
Aday Memur

hangi kurumdasın

13 Nisan 2018 14:43

kamumemurvhki
Aday Memur

Genel olarak memurun görevi gelen giden evrak kaydı,arşiv,yazı yazma v.s dir.Mutemetlik veya hesap işleri uzmanlık ve sorumluluk gerektiren işler olduğundan bu konuda eğitimli kişilere yaptırılması daha doğru olur.Kasa tazminatı benzeri şeyler var.Bazı kurumlar personel yetersizliğinden veya bütün işleri yükleyecek birini bulduklarında hizmetlinin işinide ,kalörifercinin işinide ,mutemetin işinide ,başka bıranşlarda çalışanların işinide yüklerde yüklerler.Dikkatli olmak ilgili kanun ve yönetmelikleri okumak ve buna göre davranmak daha doğru olur.Sonuçta her branşın işi farklı kaliteli ve verimli çalışmak için herkes kendi işini yapmalı ve geliştirmeli her işten bir parça yaparsan,yaptığın işler tam olmaz yarım olur.

19 Nisan 2018 18:47

syf47
Aday Memur

Genel olarak memurun görevi gelen giden evrak kaydı,arşiv,yazı yazma v.s dir.Mutemetlik veya hesap işleri uzmanlık ve sorumluluk gerektiren işler olduğundan bu konuda eğitimli kişilere yaptırılması daha doğru olur.Kasa tazminatı benzeri şeyler var.Bazı kurumlar personel yetersizliğinden veya bütün işleri yükleyecek birini bulduklarında hizmetlinin işinide ,kalörifercinin işinide ,mutemetin işinide ,başka bıranşlarda çalışanların işinide yüklerde yüklerler.Dikkatli olmak ilgili kanun ve yönetmelikleri okumak ve buna göre davranmak daha doğru olur.Sonuçta her branşın işi farklı kaliteli ve verimli çalışmak için herkes kendi işini yapmalı ve geliştirmeli her işten bir parça yaparsan,yaptığın işler tam olmaz yarım olur.

kamumemurvhki, 1 yıl önce - Alıntıya git
Kesinlikle katiliyorum sonucta mutemetlik siradan bir iş degil dedig8niz gibi uzmanlik isteyen bur konu dolayisiyla bununla ilgili egitim almis kisilerin yapmasi gerekir
23 Nisan 2018 19:22

ahmetdemir83
Memur
Kesinlikle katiliyorum sonucta mutemetlik siradan bir iş degil dedig8niz gibi uzmanlik isteyen bur konu dolayisiyla bununla ilgili egitim almis kisilerin yapmasi gerekir
syf47, 1 yıl önce - Alıntıya git
hocam mutemetlik için ayrıca eğitime lazım değil kaldı ki mutemetlik eskisi gibi değil herşey sistem üzerinden
Toplam 9 mesaj

ANKET
Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynaklarının, kamu çalışan anketini doldurdunuz mu?