Editörler : E.Kayı Han
«91011121314151617181920»

GoodOldDays
Aday Memur
30 Mayıs 2018 15:57

Ggu dan iade olarak duydum. Ama dediğim gibi teyide muhtaç bir duyumdur. İnşallah doğrudur da en azından kimimizin ateşi söner...

nasip.kısmet
Aday Memur
30 Mayıs 2018 16:03

aynen ggu dan iade diye duydum bende

maadur34
Aday Memur
30 Mayıs 2018 16:12

24 eylüle atıldı.

Jandermeria, 6 yıl önce

Sizin davanızı kaç ay sonraya attı acaba?abimin duruşmasını 5 ay sonraya attı.

Alpinestars
Şube Müdürü
30 Mayıs 2018 16:44

Hvkk tüm kurumlar arasında GGU rekortmeni. Elini hiç suya sabuna dokunmuyor personeli hakkında masum yada değil direk ggu yapıyor ve sorumluluğu üzerinden atıyor. Eğer bir durum olursa biz işlem yaptık demek için ggu yapıyor. Burda aslında sadece kuvvet değil asıl listeler MSB den geliyor. Aslında bizim işimiz bakanlıkta bitiyor. Msb dese ki ben işlemi bitirdim sorun yok iade et hvkk hemen alır. Fakat şuan hiç bir kuvvet işlem bitirme amacında değil. Tam aksine işlem çoğaltma derdinde. Feto ile alakalı ne kadar temizlik yapsak kardır gözüyle bakıyorlar. Aynı şüpheden dolayı göreve devam eden de var, ggu olan da, açığa alınan da, ihraç olan da hattta tutuklu olan da var. Neyi neye göre yaptıklarını bilmek imkansız. Yani hukuk uygulamalarında birtakım farklılıklar mevcut. Bunun sebebini ben Ohale bağlıyorum. Ohal bitince hukukun kuralları işleyecektir. Allah tüm masumları işlerine dönmeyi nasip etsin. Tüm kalleşlerin bu işe bilerek bulaşan herkesin de Allah bin kat yerin dibine soksun çıkamasınlar. Onların yüzünden bu haldeyiz.

Civilengineer10
Aday Memur
30 Mayıs 2018 17:40

Evet ggu dan iade olayını bende duydum kurulun toplanması bekleniyor.

GoodOldDays
Aday Memur
30 Mayıs 2018 18:35

Bahsettiğiniz kurum Hvk içinden mi yoksa msb vs yani kuvvet dışında ki bir kurum mu? Bildiğim kadarıyla ggu ve ihraç komisyonları olarak 2 komisyon var karargahta bunlarda ggu olacakları ve ihraç olucakları belirleyip bakanlığa gönderiyor.
Civilengineer10, 6 yıl önce
Evet ggu dan iade olayını bende duydum kurulun toplanması bekleniyor.
30 Mayıs 2018 19:06

*peki bu kadar ggu insan bari araştırılıyormuyuz yani birşeyler yapılıyormu yoksa ggu yapalım biz beklesin modundalarmı *bide sizce bizim kuvvette bu fetömetre denilen uygulama yapılıyormu Ya arkadaş hadi mahkeme olur anlarız hadi polis almış olur anlarız hadi diğer ankesör bylock banka hat ne biliyim işte bunlar olur anlarız hadi akrabada bir sıkıntı olmuştur böyle saçma birşeyi.bile anlarızda hiçbirşey olmadan bekleyen adam nedir ya.Neyi beklioz 6 ay olmuş hakkımda hiç soruşturma dosyası yok eeee Bilmiyorum bence hiçbirşey olmadn böyle evde bekleyen insanlar ya önceden bizi fişleyip yalan yanlış beyanlarda bulundular yada hiç bilmediğimiz olaylar var.
GoodOldDays, 6 yıl önce
Bahsettiğiniz kurum Hvk içinden mi yoksa msb vs yani kuvvet dışında ki bir kurum mu? Bildiğim kadarıyla ggu ve ihraç komisyonları olarak 2 komisyon var karargahta bunlarda ggu olacakları ve ihraç olucakları belirleyip bakanlığa gönderiyor.

Alpinestars
Şube Müdürü
30 Mayıs 2018 20:20

Bu saydığınız kriterlerin olmadığını nerden bilebiliyorsunuz ki? Zaten ggu nun amacı üzerimizde bir şüphe bulmaları. Burda kriter yarıştırmanıza gerek yok. Hepimiz değişik konular sebebiyle üzerimizde haksız bir şüphe var ondan ggu olduk. Uzaklaştırma bir nevi önlemdir. Ohal süresince de ggu kalabilirsiniz. Mesela Personelin biri gözaltı yaşamış tutuklanmış sonra serbest kalıp görevine devam ediyor. Bu şekilde bile personeller mevcut. Burda ankesörden ggu olan yada başka bir sebepten ggu olan arkadaşlara ayıp etmiş olursunuz. Saygılarımla.

MartyMcfly2, 6 yıl önce
*peki bu kadar ggu insan bari araştırılıyormuyuz yani birşeyler yapılıyormu yoksa ggu yapalım biz beklesin modundalarmı *bide sizce bizim kuvvette bu fetömetre denilen uygulama yapılıyormu Ya arkadaş hadi mahkeme olur anlarız hadi polis almış olur anlarız hadi diğer ankesör bylock banka hat ne biliyim işte bunlar olur anlarız hadi akrabada bir sıkıntı olmuştur böyle saçma birşeyi.bile anlarızda hiçbirşey olmadan bekleyen adam nedir ya.Neyi beklioz 6 ay olmuş hakkımda hiç soruşturma dosyası yok eeee Bilmiyorum bence hiçbirşey olmadn böyle evde bekleyen insanlar ya önceden bizi fişleyip yalan yanlış beyanlarda bulundular yada hiç bilmediğimiz olaylar var.

Alpinestars
Şube Müdürü
30 Mayıs 2018 20:27

Bugüne kadar öğrendiğim GGU sebepleri: Ankesör aramaları, Bylock gerekçesi, Aile için bylock kullanıcıları tespiti, abisinden ablasında bylock olması, Tanık ifadeleri, İtirafçı sözleri, Wifinizden bylock, Başkasına hat verme, Banka, gazete, dergi üyeliği, kredi kartı, NT alışveriş, çocuğunu bunların okuluna gönderme, blyock kullanıcısı bir kişi ile çok sık irtibat, kurban kesip bağış yapılan yerin fetocu çıkması,Kimse yok mu derneğine bağış, daha da uzatırım da moralliniz bozulur::)

30 Mayıs 2018 20:33

birşey unutmuşssunuz eğer bu kriterler yoksa KRİPTO oluyor:-)
Alpinestars, 6 yıl önce

Bugüne kadar öğrendiğim GGU sebepleri: Ankesör aramaları, Bylock gerekçesi, Aile için bylock kullanıcıları tespiti, abisinden ablasında bylock olması, Tanık ifadeleri, İtirafçı sözleri, Wifinizden bylock, Başkasına hat verme, Banka, gazete, dergi üyeliği, kredi kartı, NT alışveriş, çocuğunu bunların okuluna gönderme, blyock kullanıcısı bir kişi ile çok sık irtibat, kurban kesip bağış yapılan yerin fetocu çıkması,Kimse yok mu derneğine bağış, daha da uzatırım da moralliniz bozulur::)

30 Mayıs 2018 20:38

birde bu ggu sebeplerini nasıl öğrendiniz hadi bir kısım kriterler olabilir ama bazıları nasıl öğrendiniz Yani kime demişler sen nt den alışveriş yapmışssın yada kimse yok mu ya bağış yapmışssın anlamak istediğim ggu olan bu şahıslar bunu nasıl öğrenmiş

Alpinestars
Şube Müdürü
30 Mayıs 2018 20:51

Harbiden çok doğru söylüyorsunuz katılarak güldüm::::))):::)))

MartyMcfly2, 6 yıl önce
birşey unutmuşssunuz eğer bu kriterler yoksa KRİPTO oluyor:-)

Alpinestars
Şube Müdürü
30 Mayıs 2018 20:55

Bu sebebleri azıcık araştırınca buluyorsunuz. Bunun için de en güzel örnek diğer kurumlarda çalışan memurların ihraç kriterlerine bakarsanız nelerden ggu yapabilirler çok rahat bulabilirsiniz. Kapatmak üzere olduğu banka hesabında kalan 2,5 lirayı internet bankacılığı üzerinden bağış yapan birinin ihraç olduğunu biliyorum sivil bir kurumda. Tabiki tersi bir durum yok mu o da var. Adamın abisi bir numaları fetocu, abisiyle arasından su sızmıyor ama abisi yurtdışına kaçıyor adam burda görevine devam ediyor. Değişik Hukuk Kuralları uygulanıyor.

MartyMcfly2, 6 yıl önce
birde bu ggu sebeplerini nasıl öğrendiniz hadi bir kısım kriterler olabilir ama bazıları nasıl öğrendiniz Yani kime demişler sen nt den alışveriş yapmışssın yada kimse yok mu ya bağış yapmışssın anlamak istediğim ggu olan bu şahıslar bunu nasıl öğrenmiş
30 Mayıs 2018 21:24

ya inanın mebde olsun diğer kurumlarda olsun bu örgütle bağı olup hiçbişey olmamış gibi görevine devam edenler varki ama asker polis hiç suçuna bile bakılmıyor saçma sapan insanlarım beyanıyla insanlar biliyorum 6 7 ay hapis yatan.Şu saydığım kriterlerden bir tanesi olsa şçşm yanmayacak.Bakalım eninde sonunda öğrencez ne olduğunu
Alpinestars, 6 yıl önce

Bu sebebleri azıcık araştırınca buluyorsunuz. Bunun için de en güzel örnek diğer kurumlarda çalışan memurların ihraç kriterlerine bakarsanız nelerden ggu yapabilirler çok rahat bulabilirsiniz. Kapatmak üzere olduğu banka hesabında kalan 2,5 lirayı internet bankacılığı üzerinden bağış yapan birinin ihraç olduğunu biliyorum sivil bir kurumda. Tabiki tersi bir durum yok mu o da var. Adamın abisi bir numaları fetocu, abisiyle arasından su sızmıyor ama abisi yurtdışına kaçıyor adam burda görevine devam ediyor. Değişik Hukuk Kuralları uygulanıyor.

Alpinestars
Şube Müdürü
30 Mayıs 2018 21:42

GGU olayının Örneklemesi Şudur:

İtirafçı: Fetocular düğünlerde kırmızı ceket giyer

Bakanlık: Düğündeki tüm kırmızı ceketlileri görevden uzaklaştırın

MartyMcfly2, 6 yıl önce
ya inanın mebde olsun diğer kurumlarda olsun bu örgütle bağı olup hiçbişey olmamış gibi görevine devam edenler varki ama asker polis hiç suçuna bile bakılmıyor saçma sapan insanlarım beyanıyla insanlar biliyorum 6 7 ay hapis yatan.Şu saydığım kriterlerden bir tanesi olsa şçşm yanmayacak.Bakalım eninde sonunda öğrencez ne olduğunu
30 Mayıs 2018 21:57

hvkk gerçekten bizi soruşturuyormu benim ulaştığım bir bilgide dosyamda hiçbirşey yazmadığı!!!o yüzden insan kafayı yiyecek pozisyona geliyor
Alpinestars, 6 yıl önce

GGU olayının Örneklemesi Şudur:

İtirafçı: Fetocular düğünlerde kırmızı ceket giyer

Bakanlık: Düğündeki tüm kırmızı ceketlileri görevden uzaklaştırın

n10ickname
Aday Memur
31 Mayıs 2018 00:55

Hava kuvvetlerinde ihraçtan iade olacak 17 kişi varmış. Ben de böyle bir duyum aldım bugün. Başka bir Bilgi bilmiyorum. Sadece duyum.

cicekgucu
Aday Memur
31 Mayıs 2018 02:31

Kimsede net bir duyum yok. Çok can sıkıcı bir durum bu. Kendim de ggu luyum. İnşallah tüm suçsuzlar yerini bulacaktır. Kuvvete yakın olan yok mu peki? Bir komisyondan bahsediliyor bunu bilen var mı?

31 Mayıs 2018 04:57

Görüştüğüm bazı avukatlar ve bu işin içindeki insanlar şöyle bir şeyden bahsediyorlar bazı birimlerde hala etkin olan fetöcüler hiç alakasız insanları bu işlerin içine katarak devletini seven insanlarla devletin arasını açarak karşıt görüşte bir kitle oluşturmaya çalışıyorlar dediler.Bazı yerlerde fetöcü amirlerin insanları lekeyerek yada olabilir şüphesi zannıyla astları hakkında beyan veildiği zaten herkes tarafından biliniyor.Şu an iş çok sulanmış durumda ve bu kahpe çocukları hala görevlerine devam ederken alakasız insanların ihraç ve açık olması terör örgütünün en çok istediği olaydı ve fetö bu operasyonu çok iyi yaptı.Şu an devleti oluşturan insanlar bunu ayıramıyorlar ve kimin küçük bir açığı varsa hiç alakası olmamasına rağmen potaya giriyor.Kimi aradığı belli olmayan bir numaradan insanlar ggu oluo,yada adam yoldan geçerken adam ntden belki kalem almış ggu oluyor yada bunların bunların yardım kurumu adı altında kurduğu şirketler herkese zamanında mesaj atıodu millet bunların kurumlarını oturup ezberleyemezki yada bizim elimize liste verdilerde bizmi gittik herneyse adam dini duygularının kurbanı olarak 5-10 lira bağışta bulunmuş bu da ggu oluyor.Bu işi çözmek gerçekten şu an çok zor Hem diyorlar tsk mensupları kendilerini saklar dersaneye gitmez bank asyaya gitmez kısaca bu kurumlardan uzak durur ama tezatlığa bakki fi tarihinde 1 sene dersaneye gitmiş insan ihraç oluyor.Adamın akrabasında bylock çıkıo adam asker diye ihraç oluyor.Ya arkadaş benim mesela 10 yıldır hiç bilmediğim görüşmediğim akrabam var o teröristse ben ne yapabilirim.Yani işin doğrusu çok büyük bir labirentin içindeyiz ve burdan çıkmak çok zor.Her günün sabahına ümidim 0312 li(Hvkk) bi numara bugün beni ararmı işine dön dermi bu ümidi hergün beslliyorum.Ve her gece resmi gazete beklediğim bu günleri hiç unutmayacağım.Ramazandayız Allahım tüm masumları işlerini geri versin.Ben ve buradaki suçsuz olduğunu vicdanen bilen birçok insan biliyorki biz gece gelen operasyon telefonlarında belki çocuğumuzun hastalığında eve gitmediğimiz.gibi işe içimizde büyük bir iştiyak ve çok değişik duygularla gittik sıcak yataklarımızı terkedip -30 larda uçak bekledik biz onları çocuğumuz gibi sevdik ama gel görki ne liyakat nede sevgimiz bir işe yaradı.Gerçekten bu üniforma altında her türlü zillete katlandık ama gel görki.bu çok ağır oldu oluyor ve sabretmek gerçekten çok zor.Allah hepimizin yardımcısı olsun suçsuzları bu işe bulaştıranlarıda Allaha havale ediyorum.
31 Mayıs 2018 05:05

Birde arkadaşlar abilerim kardeşlerim bu okuyan tüm personele sesleniyorum lütfen edindiğiniz.bilgileri duyumları balon olsa bilse biraz ümitleneceksek yazın buraya korkmayın.Ben biliyorum bu formu okuyan takip.eden 2000 3000 insan var merak etmeyin beyin fırtınası yapmak öngörülen fikir ve düşünceleri tartoşmak suç değil.İçinizi bile dökmek isterseniz lütfen yazın.
Toplam 1204 mesaj
«91011121314151617181920»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi